Santa Clara – Kuba. Niedoceniony ośrodek turystyczny i miejsce rewolucji kubańskiej. Poznaj atrakcje tego miasta: muzea, zabytki i mauzoleum

Postępowa, gościnna i kreatywna, taka jest Santa Clara. Kuba wydaje się być konserwatywna i zamknięta, jednak to miasto pomimo rewolucyjnej historii z Che Guevarą na pierwszym planie temu zaprzecza.

santa clara kuba
Ocena

Dla jednych jest miejscem kultu Che Guevary dla innych symbolem rewolucji kulturowej, miasto nowoczesnych kontrastów, czyli Santa Clara. Kuba ma do zaoferowania wiele interesujących miejscowości, jednak ta jest wyjątkowa, można w niej oddać się szaleństwom rock’n rolla, spotkać ciekawych ludzi lub popijać rum w trakcie imprezy Drag Show. Miasto znajduje się w środkowej Kubie i stanowi stolicę prowincji Villa Clara. Poznaj nasz turystyczny przewodnik po tym wyjątkowym miejscu.

Mauzoleum Che Guevary (hiszp. Mausoleo del Che Guevara)

Bez wątpienia jednym z najgłośniejszych obiektów turystycznych jest swoisty pomnik umieszczony na Plaza Che Guevara (Plac Che Guevara). Teren, na którym wzniesiono 22-metrowy posąg rewolucjonisty, Kubańczycy nazywają kompleksem rzeźbiarskim Ernesto Guevary. Chociaż dla jednych jest bohaterem, a dla innych symbolem brutalnych morderstw to wszyscy licznie odwiedzają ten obiekt. Do tej pory Mauzoleum Che Guevary odwiedziło już przeszło 3 miliony ludzi z ponad 100 krajów. Niezależnie od poglądów politycznych i pochodzenia miejsce jest warte odwiedzenia.

Co jeszcze warto zobaczyć w mieście Santa Clara? Kuba i jej atrakcje

  1. Catedral de las Santas Hermans de Santa Clara de Asís,
  2. Fábrica de Tabacos Constantino Pérez Carrodegua,
  3. Iglesia de Nuestra Señora del Carmen,
  4. La Casa de la Ciudad,
  5. Monumento a la Toma del Tren Blindado,
  6. Museo de Artes Decorativas,
  7. Palacio Provincial,
  8. Parque Vidal,
  9. Teatro la Caridad.

Santa Clara Kuba Każdy, kto opuszcza to miejsce, stwierdza, że na Kubie nadchodzi nowe pokolenie, które będzie żyć inaczej i rozpocznie upragnioną rewolucję społeczno-kulturowa.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *