Zanzibar – lotnisko w pigułce. Jak znaleźć się międzynarodowym lotnisku Abeid Amani Karume?

Jak dotrzeć na Zanzibar? Lotnisko i samolot to podstawa. Dzięki coraz większej liczbie połączeń w ciągu kilkunastu godzin znajdziesz się na wyspie leżącej ponad 10 tysięcy km od Polski.

zanzibar lotnisko

Port lotniczy ZNZ to jedyne lotnisko na Zanzibarze. Znajduje się ono na Unguja (głównej wyspie Zanzibaru), w mieście Zanzibar Town. Chcesz się tu dostać? Zobacz, jakie to proste!

Samolotem na Zanzibar

Na najsłynniejszą wyspę Tanzanii najłatwiej jest się dostać samolotem. Z jakich rozwiązań możesz skorzystać? Sprawdziliśmy!

Jakie linie lotnicze obsługują lotnisko Zanzibar Kisuani?

Na Abeid Amani Karume International Airport lądują samoloty znanych linii, m.in.:

  • Condor;
  • Turkish Airlines;
  • Quatar Airways.

Zanzibar – lotnisko ZNZ. Jak tu dotrzeć?

Z Polski nie ma obecnie bezpośrednich lotów rejsowych na Zanzibar, a to oznacza konieczność zmierzenia się z przesiadkami. Jakie trasy są najlepsze? Wielu turystów stawia najpierw na przylot do Berlina lub Frankfurtu nad Menem. Do portu lotniczego w Zanzibar Town dostaniesz się również z Istambułu, Mombasy lub Nairobi. Możliwości masz sporo, a tanie loty i coraz większa ilość połączeń ułatwią ci planowanie takiej podróży.

Zobacz też:
Cheetah's Rock – jak zaplanować wizytę w ośrodku dla dzikich zwierząt?

Lot na Zanzibar – ile trwa? Ile kosztuje?

Ile czasu i pieniędzy musisz przeznaczyć na podróż na Zanzibar? Lot z Warszawy na Zanzibar to wydatek około 3 tysięcy złotych w obie strony. Sama podróż zajmuje średnio 1519 godzin, co spowodowane jest przesiadkami.

Chcesz maksymalnie skrócić czas podróży i uniknąć przesiadek? Skorzystaj z ofert tych biur podróży, które oferują loty czarterowe. Jest to nieco droższa, za to wygodniejsza opcja. W takim przypadku droga na lotnisko na Zanzibarze zajmie ci od 9 do 11 godzin. Takich ofert jest sporo, gdyż Zanzibar jest jednym z najpopularniejszych kierunków w ostatnich latach.

Po przylocie na Zanzibar – lotnisko i co dalej?

Gdy już znajdziesz się na lotnisku w Zanzibar Town, musisz zastanowić się, jak dotrzeć do centrum miasta. Nie jest to zbyt trudne, gdyż port lotniczy od centrum miasta dzieli 15 minut jazdy. Do większości popularnych hoteli ostaniesz się stąd w ciągu godziny. Jak? Najlepiej taksówką, której koszt zamyka się w przedziale 15–50 dolarów.

Port lotniczy Zanzibar to tętniące życiem miejsce, w którym spotykają się ze sobą tysiące turystów z całego świata. To tu pasażerowie witają się ze słynną wyspą, tu załatwiają formalności wizowe. Liczne oferty lotów i fakt, że bilety można często kupić w atrakcyjnej cenie sprawiają, że w tym miejscu zawsze coś się dzieje.

Zobacz też:
Zanzibar – ceny lotów i wycieczek. Ile kosztują wczasy na najsłynniejszej wyspie Tanzanii?

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.