Wybierasz się do Hiszpanii? Odwiedź Aragonię i zajrzyj do Teruel! Sprawdź, co ta miejscowość ma do zaoferowania!

Nie ulega wątpliwości, że Comunidad de Teruel ma przyjezdnym do zaoferowania całkiem sporo atrakcji. Z pewnością warto odwiedzić to miejsce podczas pobytu w Aragonii. Dowiedz się, jak można spędzać tutaj swój czas wolny!

teruel
Ocena

W Teruel znaleźć można wiele ciekawych atrakcji turystycznych, dlatego też warto się zastanowić nad wprowadzeniem tego miejsca do swojego planu wycieczki. W przeszłości była to starożytna osada. Dostępne są tutaj interesujące zabytki architektoniczne. Możesz również wybrać się na spacer urokliwymi uliczkami wskazanego miasta. Możliwości są naprawdę spore, dlatego też dobrze jest szczegółowo zaplanować harmonogram swoich działań. Zobacz, co warto odwiedzić, będąc w Teruel!

Muzeum poświęcone historii kochanków z Teruel – czemu warto je odwiedzić?

W Teruel znajduje się mauzoleum z sarkofagami słynnych bohaterów legendy o kochankach. Historia miłości, jaką darzyli się wzajemnie Diego de Marcilla i Isabel de Segura z pewnością nie może być nazwana sielankową, dlatego też wzbudza u wielu osób niemałe emocje. Dla tych, którzy cenią sobie romantyczne opowieści, wizyta w muzeum okazać się może intrygującym doświadczeniem. W związku ze wspomnianą legendą w lutym obchodzi się huczne uroczystości na miejskiej starówce.

Kościół San Pedro – dlaczego warto go zobaczyć?

Dla osób, które lubią odwiedzać miejsca kultu religijnego, ciekawym rozwiązaniem okazać się może wizyta w kościele San Pedro z XIV wieku. Można tam zobaczyć dzwonnicę z XIII wieku, a także piękny, barokowy ołtarz. Warto również obejrzeć San Salvador i San Martín, aby podziwiać wieże w stylu mudéjar. Miłośnikom architektury z pewnością spodobać się może również Catedral de Santa María, czyli Katedra w Teruel, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się na niej również wieża z San Martin.

Co jeszcze warto odwiedzić w Teruel?

Teruel jest miejscowością, która może przywodzić na myśl średniowieczny klimat i kryje w sobie sporo atrakcji. Miejsce to jest związane z historią – w przeszłości odbyła się bitwa o miasto podczas hiszpańskiej wojny domowej. Można tutaj podziwiać między innymi figurę byka, czy też przyjemnie spędzać czas nad fontanną. Amatorzy wypoczynku bazującego na lenistwie i wylegiwaniu się na piasku w promieniach słońca mogą wybrać się na plażę o nazwie Plaza del Torico. Warto wiedzieć o tym, że Teruel graniczy z prowincją Walencji.

Albarracín – co to miasto ma do zaoferowania przyjezdnym?

Na terytorium prowincji Teruel znajduje się Albarracin, do którego również warto zajrzeć przy okazji wyjazdu do Aragonii. Miasto znajduje się nieopodal rzeki, nad której brzegiem można przyjemnie spędzić czas, spacerując lub też urządzając sobie piknik. Do dyspozycji jest tutaj również sporo zabytków takich jak:

  • zamek;
  • ratusz;
  • katedra.

Wizyta w tej lokalizacji jest ciekawą propozycją zarówno dla miłośników ciekawostek historycznych, podziwiania architektury oraz intensywnego zwiedzania, jak i dla osób, które chcą po prostu wczuwać się w hiszpańską kulturę i oglądać widoki.

Wiesz już, jakie atrakcje czekają cię w tym regionie Hiszpanii i co warto tam zobaczyć. Wczasy w Teruel zadowolą zarówno miłośników historii i zabytków, jak i plażowiczów.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *