Gibraltar – delfiny, makaki i Skała Gibraltarska. Co warto zobaczyć?

Marzy ci się niezapomniana przygoda? Kup bilet na przepływ Cieśninę Gibraltarską – delfiny już tam na ciebie czekają! Zaobserwuj te niesamowite morskie stworzenia w ich naturalnym środowisku.

gibraltar delfiny

Gibraltar to jeden z najgęściej zaludnionych obszarów Europy, który przyciąga do siebie tysiące turystów rocznie. Ludzie z całego świata przybywają w to miejsce, by zobaczyć makaki gibraltarskie, Skałę Gibraltarską i oczywiście – delfiny. Gibraltar z nich słynie, ponieważ te wodne ssaki uwielbiają ciepłe wody tutejszej zatoki. Kup bilet na ich obserwację – z pewnością je ujrzysz, ponieważ pływają tuż przy powierzchni wody.

Gibraltar – co to za miejsce?

Gibraltar to brytyjskie terytorium zamorskie, które znajduje się w Południowej Europie, na południowym wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego. Zajmuje powierzchnię zaledwie 6,55 km². Cieśnina Gibraltarska to nie tylko miejsce chętnie odwiedzane przez delfiny, ale też ujście Morza Śródziemnego na Ocean Atlantycki i granica pomiędzy Afryką a Europą.

Gibraltar delfiny – cena

rodzaj atrakcji czas trwania cena
Gibraltar – delfiny i przejazd kolejką linową na szczyt Skały Gibraltarskiej 4 godziny od 211 zł
Gibraltar – delfiny: rejs katamaranem 75 minut od 137 zł
Gibraltar – delfiny: podróż autobusem wzdłuż Costa del Sol i rejs statkiem  8-9,5 godzin (rejs – 90 minut) od 233 zł
Gibraltar – delfiny: rejs niewielką łodzią pozwalającą na zbliżenie się do delfinów 1-1,5 godz. od 160 zł
Jednodniowa wycieczka z Sewilli do Gibraltaru, z obserwacją delfinów 1 dzień (rejs – 2 godziny) od 460 zł

Gibraltar delfiny – bilety

Gibraltar delfiny – przydatne informacje

Cieśnina Gibraltarska jest naturalnym miejscem zamieszkania co najmniej 3 gatunków delfinów – zwyczajne, pręgobokie i butlonosy. Te ssaki przypływają tu, by żerować na sardynkach, makrelach i latających rybach, których w zatoce jest mnóstwo. Kup bilet na rejs z gwarancją 99% zaobserwowania delfinów – nie tylko pojedynczych okazów, ale nawet całych stad liczących do 500 ssaków! Często podpływają do łodzi, uroczo się bawią lub urządzają pokaz skoków. Oprócz delfinów, możesz podziwiać także afrykańską i europejską linię brzegową oraz owiane legendą Słupy Heraklesa.

Jeśli udajesz się na Gibraltar z Hiszpanii, koniecznie udaj się na wycieczkę z ważnym paszportem lub dowodem osobistym. Należy on do Wielkiej Brytanii, co oznacza przekroczenie granicy. Polecamy zarezerwować wycieczkę wcześniej i kupić bilet przez internet, by mieć pewność dostępności wybranego przez ciebie terminu.

Jeśli zastanawiasz się, z czego słynie Gibraltar, delfiny zdecydowanie widnieją na szczycie tej listy. Nie możesz więc odwiedzić tego uroczego zakątka południowej Europy bez zobaczenia tych urokliwych, morskich ssaków!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *