Gibraltar to jeden z najgęściej zaludnionych obszarów Europy, który przyciąga do siebie tysiące turystów rocznie. Ludzie z całego świata przybywają w to miejsce, by zobaczyć makaki gibraltarskie, Skałę Gibraltarską i oczywiście – delfiny. Gibraltar z nich słynie, ponieważ te wodne ssaki uwielbiają ciepłe wody tutejszej zatoki. Kup bilet na ich obserwację – z pewnością je ujrzysz, ponieważ pływają tuż przy powierzchni wody.

Gibraltar – co to za miejsce?

Gibraltar to brytyjskie terytorium zamorskie, które znajduje się w Południowej Europie, na południowym wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego. Zajmuje powierzchnię zaledwie 6,55 km². Cieśnina Gibraltarska to nie tylko miejsce chętnie odwiedzane przez delfiny, ale też ujście Morza Śródziemnego na Ocean Atlantycki i granica pomiędzy Afryką a Europą.

Gibraltar delfiny – cena

rodzaj atrakcji czas trwania cena
Gibraltar – delfiny i przejazd kolejką linową na szczyt Skały Gibraltarskiej 4 godziny od 211 zł
Gibraltar – delfiny: rejs katamaranem 75 minut od 137 zł
Gibraltar – delfiny: podróż autobusem wzdłuż Costa del Sol i rejs statkiem  8-9,5 godzin (rejs – 90 minut) od 233 zł
Gibraltar – delfiny: rejs niewielką łodzią pozwalającą na zbliżenie się do delfinów 1-1,5 godz. od 160 zł
Jednodniowa wycieczka z Sewilli do Gibraltaru, z obserwacją delfinów 1 dzień (rejs – 2 godziny) od 460 zł

Gibraltar delfiny – bilety

Gibraltar delfiny – przydatne informacje

Cieśnina Gibraltarska jest naturalnym miejscem zamieszkania co najmniej 3 gatunków delfinów – zwyczajne, pręgobokie i butlonosy. Te ssaki przypływają tu, by żerować na sardynkach, makrelach i latających rybach, których w zatoce jest mnóstwo. Kup bilet na rejs z gwarancją 99% zaobserwowania delfinów – nie tylko pojedynczych okazów, ale nawet całych stad liczących do 500 ssaków! Często podpływają do łodzi, uroczo się bawią lub urządzają pokaz skoków. Oprócz delfinów, możesz podziwiać także afrykańską i europejską linię brzegową oraz owiane legendą Słupy Heraklesa.

Jeśli udajesz się na Gibraltar z Hiszpanii, koniecznie udaj się na wycieczkę z ważnym paszportem lub dowodem osobistym. Należy on do Wielkiej Brytanii, co oznacza przekroczenie granicy. Polecamy zarezerwować wycieczkę wcześniej i kupić bilet przez internet, by mieć pewność dostępności wybranego przez ciebie terminu.

Jeśli zastanawiasz się, z czego słynie Gibraltar, delfiny zdecydowanie widnieją na szczycie tej listy. Nie możesz więc odwiedzić tego uroczego zakątka południowej Europy bez zobaczenia tych urokliwych, morskich ssaków!


Zobacz też:

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety