Planujesz wypoczynek w Hiszpanii? Poznaj Las Medulas i zobacz pozostałości rzymskiej kopalni złota z czasów starożytnych

Bardzo ciekawym miejscem do odwiedzenia w Hiszpanii jest bez wątpienia Las Medulas. Ta niewielka wioska to świetna lokalizacja dla miłośników ciekawostek historycznych. Dowiedz się więcej i sprawdź, co można tutaj robić podczas wycieczki!

las medulas
Ocena

W Las Medulas turyści mogą oglądać pozostałości starożytnej, rzymskiej kopalni złota. O kopalniach tych pisał między innymi Pliniusz Starszy – historyk i naukowiec. Wioska ta może być intrygującym urozmaiceniem wyjazdu do Hiszpanii. Sprawdź, dlaczego warto wybrać się właśnie do Las Medulas i jakie atrakcje tam na ciebie czekają!

Las Medulas – kilka podstawowych informacji na temat tego miejsca

Las Médulas jest położone w prowincji León, w regionie El Bierzo na północnym zachodzie Hiszpanii. Jest to malownicze miejsce, a znajdujące się tutaj kopalnie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nieopodal płynie rzeka o nazwie Sil. Lokalizacja ta ma duże znaczenie z perspektywy historycznej, a także kulturowej. Podziwianie efektów prac starożytnych Rzymian, a właściwie ich pozostałości, może być z pewnością interesującym pomysłem dla tych, którzy lubią zgłębiać informacje na temat przeszłości.

Las Médulas i starożytna kopalnia złota – dlaczego warto ją zobaczyć?

W kopalniach usytuowanych w Las Médulas Rzymianie wydobywali cenny kruszec. Drążyli oni tunele, a także przepuszczali przez nie wodę, aby rozmywać skały i pozyskiwać złoto. W prace zaangażowani byli niewolnicy. Wykorzystywano tutaj technikę górniczą o nazwie „Ruina montium”, która zakładała wykorzystywanie ciśnienia do rozbijania skał. Przyjezdni mogą oglądać tutejsze kanały, wydrążone tunele, a także pozostałości akweduktów. Nagie skały o czerwonej barwie prezentują się tutaj naprawdę imponująco. Zbocza kreują malowniczy i inspirujący krajobraz.

Piękne skały i wspaniałe krajobrazy – co warto wiedzieć?

Piękne formacje skalne mogą wzbudzać zainteresowanie i przyciągać turystów. Warto wybrać się na taras widokowy o nazwie Mirador de Orellán, z którego można podziwiać imponującą panoramę. Dawne kopalnie złota w Las Médulas to świetna propozycja dla tych, którzy cenią sobie intensywne zwiedzanie i lubią ciekawostki historyczne.

Ponferrada – jakie atrakcyjne turystyczne ma do zaoferowania to miasto?

Przy okazji wizyty w Las Médulas z pewnością warto zobaczyć położoną nieopodal Ponferradę. Do dyspozycji odwiedzających jest tutaj:

  • malowniczy zamek;
  • wspaniała architektura;
  • muzea.

Można też podziwiać tutejszy krajobraz i urządzić sobie spacer po mieście urokliwymi uliczkami.

Wycieczka do Las Médulas to sposób na ciekawe spędzenie czasu w Hiszpanii. Warto więc mieć świadomość tego, co ma do zaoferowania przyjezdnym to miejsce. Warto zobaczyć stare kopalnie, rude skały i piękną rzeźbę terenu.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *