Najlepsze atrakcje Walencji

Walencja to miasto pełne atrakcji turystycznych, które przyciąga co roku tysiące turystów z całego świata. Na uwagę zasługuje przede wszystkim przepiękna architektura, którą można podziwiać spacerując po średniowiecznej starówce z labiryntem wąskich uliczek i placów. Jednym z największych zabytków miasta jest Katedra Świętej Marii, która zachwyca swoimi rozmiarami i bogatym wystrojem wnętrza. Inną popularną atrakcją jest kompleks architektoniczny Wodociągów, który składa się z 25 budynków w stylu secesyjnym i zaprojektowany został przez Antoniego Gaudíego. Miłośnicy muzeów na pewno powinni odwiedzić Muzeum Sztuk Pięknych, w którym prezentowana jest kolekcja dzieł sztuki od czasów starożytnych do współczesnych. Poza tym, warto wybrać się do ogromnego parku miejskiego Turia, gdzie można wypocząć na trawie, pobiegać lub wybrać się na wycieczkę rowerową.

Zobacz wszystkie atrakcje

Wyjedź Walencji

Wyjazd Walencji na własną rękę

 1. Wyszukaj połączenia lotnicze:

  Połączenia lotnicze między Polską a Walencją są doskonale rozwinięte, dzięki czemu łatwo i szybko można przemieszczać się między tymi krajami. Loty z Polski do Walencji oferowane są z wielu miast, w tym z Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Krakowa czy Poznania. W zależności od linii lotniczych, czas przelotu wynosi od około 2,5 do 4 godzin, a bilety można rezerwować w przystępnych cenach.

  Skorzystaj z wyszukiwarki SkyScanner by znaleźć najtańsze loty do Walencji w dogodnym dla Ciebie terminie. Znajdziesz tu oferty wszystkich najpopularniejszych linii:

  Najbliższe lotniska:

  • Port lotniczy Walencja (VLC)
  • Port lotniczy Alicante-Elche (ALC) - znajduje się około 170 km na południe od Walencji, ale może być dobrym wyborem dla przylotów z Polski z powodu większej liczby połączeń.
 2. Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

  W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

  Booking.com