Altamira – jaskinia w Hiszpanii, którą z pewnością warto zobaczyć! Sprawdź, co kryje się w tej lokalizacji!

Podczas pobytu w Hiszpanii bez wątpienia warto zobaczyć, co ma do zaoferowania turystom Altamira. Jaskinia ta jest bardzo ciekawym miejscem, które dobrze jest uwzględnić w swoim planie wycieczki. Sprawdź przydatne informacje na temat tej lokalizacji!

altamira jaskinia
Ocena

Nie ulega wątpliwości, że bardzo interesującym miejscem, które warto odwiedzić, jest Altamira. Jaskinia ta ma przyjezdnym wiele do zaoferowania. Dobrze jest uwzględnić ten punkt w swoim planie podróży do Hiszpanii. Można wpaść tutaj przy okazji lub też zatrzymać się na dłużej, zgłębiając tajemnice tych okolic. Cueva de Altamira to świetna propozycja dla tych, którzy cenią sobie zwiedzanie podczas swoich podróży i fascynują się ciekawostkami o charakterze prehistorycznym. Sprawdź przydatne informacje na temat tego miejsca i dowiedz się, dlaczego jest to interesująca lokalizacja!

Altamira – jaskinia pełna tajemnic. Dlaczego warto wybrać się do tego miejsca?

altamira jaskinia wejście

Nieopodal miejscowości Santillana del Mar w Kantabrii mieści się fascynująca ciekawostka w sferze archeologii, jaką jest Altamira. Jaskinia znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obiekt został odkryty w 1868 roku na terenach, których właścicielem był Marcelino Sanz de Sautuola. Ta jaskinia krasowa ma około 270 metrów długości, co niewątpliwie jest imponujące. Na ścianach znajdują się malowidła i ryty naskalne przedstawiające:

  • znaki geometryczne;
  • stada jeleni;
  • sarny;
  • inne sylwetki zwierząt.

Kliknij tutaj, aby kupić bilety do Muzeum Altamira. Można tam zobaczyć też replikę jaskini i odcisków.

Jaskinia Altamira – podstawowe informacje na jej temat, które warto znać!

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez MyTrueAncestry (@mytrueancestry)

Warto zobaczyć pochodzące z czasów prehistorycznych malowidła. Może to być inspirujące doświadczenie dostarczające informacji na temat działań człowieka w odległych czasach. Sztuka naskalna jest imponująca. Można się nią zachwycić, oglądając bizony, konie i koziorożce, czy żubry, które kryje na swoich ścianach Altamira. Jaskinia i wizyta w niej może okazać się źródłem niesamowitych przeżyć dla pasjonatów archeologii. Tygodniowy limit wejść do jaskini wynosi pięć osób. Jest więc trudno się tam dostać i zadanie to wymaga dużej determinacji. Można jednak odwiedzić muzeum poświęcone tej tematyce.

Co znajduje się w pobliżu jaskini Altamira i gdzie warto się wybrać?

altamira jaskinia miasteczko

Przy okazji podziwiania arcydzieł w postaci malowideł w jaskini Altamira można również odwiedzić Santillana del Mar – urokliwe, położone nieopodal miasto, w którym można oglądać piękną średniowieczną architekturę. Dla tych, którzy cenią sobie nawiązania do historii podczas podróży, może to być bardzo interesująca propozycja. Po przygodzie z tajemniczymi rysunkami z prehistorii i zabawą w archeologa można przenieść się już do naszej ery. Osoby stawiające na turystykę kulinarną mają tutaj do dyspozycji rozmaite restauracje, dzięki czemu można próbować lokalnych smaków.

kup bilety

Dlaczego warto uwzględnić Altamirę w planie swojej wycieczki?

Nie ulega wątpliwości, że rysunki naskalne, które kryje w sobie jaskinia Altamira, są naprawdę fascynujące. Pochodzą z paleolitu. Malowidła zostały wykonane w taki sposób, że zwierzęta mogą sprawiać wrażenie ruchu, do czego przyczynia się bez wątpienia naturalna rzeźba skalna. Jest to intrygujące zjawisko, dlatego malowidła z jaskini cieszą się dosyć dużym zainteresowaniem. Odkryte sylwetki zwierząt takich jak chociażby stado bizonów wspaniale się prezentują, a każde wybrzuszenie na ścianach jaskini może mieć tutaj duże znaczenie, dlatego warto w szczegółach się im przyjrzeć.

Jak zorganizować wyjazd do Hiszpanii i co wziąć tutaj pod uwagę?

altamira jaskinia madryt

Organizując wycieczkę do omawianego kraju, bez wątpienia warto uwzględnić w jej planie malowidła z Altamiry. Jaskinię można potraktować zarówno jako element dodatkowy do całościowego wyjazdu, jak i skupić się właśnie na okolicach wskazanej lokalizacji podczas swojej podróży. Ważne jest, aby określić swoje osobiste oczekiwania i upodobania. W przypadku wycieczki w towarzystwie należy również skonsultować się z innymi uczestnikami wyjazdu i poznać ich indywidualne preferencje. Można też zaopatrzyć się w przewodniki turystyczne oraz poszukać pomysłów i informacji w książkach.

Dlaczego Hiszpania to ciekawy kierunek turystyczny?

altamira jaskinia wiatraki na wzgórzu

Nie ulega wątpliwości, że Hiszpania cieszy się ogromną popularnością i jest często odwiedzana przez przyjezdnych. Kryje się tutaj bowiem mnóstwo atrakcji zarówno dla tych, którzy cenią sobie lenistwo i relaks na wyjeździe, jak i dla osób stawiających na aktywny wypoczynek. Osoby zainteresowane mogą poznawać tutejszą kulturę, zobaczyć ciekawe zabytki, zapoznawać się z ciekawostkami historycznymi lub prehistorycznymi, a także chłonąć atmosferę tego miejsca. Dodatkowo omawiana lokalizacja może zaoferować różnorodne restauracje i kawiarnie oraz przyjazny klimat.

Co można robić w Hiszpanii i jak umiejętnie wykorzystać dostępny czas?

altamira jaskinia wybrzeże

Kiedy opracowujesz listę punktów, które chcesz odwiedzić, musisz mieć na uwadze to, jak długo trwa twój przyjazd. Zastanów się też dokładnie nad tym, co dokładnie masz ochotę zobaczyć. Przeanalizuj swoje upodobania. Jeżeli lubisz bawić się w naukowca i badać tajemnice poszczególnych miejsc, tropienie ciekawostek historycznych, Altamira z pewnością może być interesującą propozycją. Z kolei jeśli stawiasz na relaks i oderwanie się od codzienności, przydać ci się może plaża. Ważne jest to, aby być świadomym własnych preferencji.

Jeśli zainteresowało cię to, czego dowiedziałeś się o Altamirze, jaskinię powinieneś koniecznie odwiedzić! Przy okazji możesz nieco odpocząć. Trzeba zadbać o to, aby dopasować plan podróży do swoich celów i upodobań w zakresie wypoczynku.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *