Teneryfa – rekiny. Czy na Wyspach Kanaryjskich są rekiny? Bezpieczeństwo, gatunki, ataki

Wspaniała roślinność, przepyszna kuchnia i Góry Anaga to powszechnie znane atrakcje, które ma do zaoferowania turystom Teneryfa. Rekiny stanowią mniej popularną atrakcję Wysp Kanaryjskich. Czy żyją tam naprawdę i czy atakują ludzi?

teneryfa rekiny
Ocena

Czy na Teneryfie są rekiny? Być może dla niektórych ta odpowiedź jest zaskakująca, ale tak, na Teneryfie, jak i w obrębie wszystkich Wysp Kanaryjskich żyją rekiny. Tereny są otoczone wodami Oceanu Atlantyckiego, więc ich obecność jest zasadna i nie powinna dziwić. Nie należy się ich jednak obawiać, ponieważ żyją na głębokościach od 50 do 100 m, więc prawdopodobieństwo spotkania takiego osobnika w trakcie rekreacyjnego nurkowania lub pluskania się przy plaży praktycznie nie istnieje. Teneryfa – rekiny mogą być ciekawą atrakcją podczas twoich wymarzonych wakacji. Czytaj dalej!kup bilety

Czy na Teneryfie rekiny atakują ludzi?

Do tej pory na Wyspach Kanaryjskich miał miejsce tylko jeden taki przypadek w grudniu 2018 roku. Na wschodnim wybrzeżu wyspy Gran Canaria młoda Hiszpanka w trakcie pływania (ok. 20 m od brzegu) poczuła specyficzne szarpanie, aby po chwili zorientować się, że jest ciągnięta przez rekina. Udało się jej uderzeniem odpędzić drapieżną rybę, jednak ślady po ugryzieniu zostaną z nią na zawsze.

Ciężko na Teneryfie spotkać rekina, ale delfiny i żółwie to stała atrakcja! Kup bilet online na rejs i obserwuj te wspaniałe zwierzęta!

Teneryfa – rekiny Angel Sharks

Gatunkiem żyjącym na Wyspach Kanaryjskich, którego nie można pominąć jest zagrożony wyginięciem Angel Sharks. Ma spłaszczone ciało, więc wyglądem przypomina płaszczkę, dorasta do 2 m długości. Nie stanowi zagrożenia dla człowieka, pod warunkiem że nie zostanie sprowokowany, wtedy może nawet ugryźć zaczepiającego natręta. Czy stanowi zagrożenie dla turystów wyspy Teneryfa? Rekiny żyją w jej wodach, ale nie trzeba się ich obawiać.kup bilety

Gdzie można zobaczyć rekina?

Zazwyczaj przebywają na dużych głębokościach z dala od turystycznych kąpielisk. Niemniej jednak warto zwracać uwagi na tabliczki, które informują, że w tym miejscu może pojawić się rekin, ponieważ gatunek Angel Shark można spotkać niedaleko brzegu. Jeżeli nikt mu nie przeszkadza, to on też nie wchodzi nikomu w drogę.

Zastanawiasz się, jakie atrakcje może zaoferować ci Teneryfa? Rekiny nie są pierwszą rzeczą, jaka kojarzy się z tą rajską wyspą. Żyją one w Oceanie Atlantyckim, ale nie musisz się martwić o swoje bezpieczeństwo. Jeżeli wydarzy się tak, że spotkasz na swojej drodze rekina, to zachowaj spokój i powoli oddal się od niego, a nic nie powinno ci się stać.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *