Jambiani – raj dla miłośników plażowania i sportów wodnych. Czym przyciąga tu Zanzibar?

Jambiani to jedna z ciekawszych miejscowości turystycznych, jakimi może się pochwalić Zanzibar. Na co możesz liczyć w chwili, gdy zdecydujesz się spędzić urlop na jej terenie?

jambiani

Piękne plaże już dawno stały się turystyczną wizytówką Zanzibaru. Najsłynniejsza wyspa Tanzanii podbiła nimi serc turystów, którzy do miejscowości takich jak Jambiani przybywają z całego świata. Jakie atrakcje czekają tu na ciebie? Podpowiadamy!

Gdzie leży Jambiani?

Jambiani to urocza wioska rybacka leżąca w południowo-wschodniej części wyspy Zanzibar, w pobliżu miejscowości Paje – tętniącego życiem ośrodka turystycznego, na terenie którego czekają liczne hotele i restauracje. Jeśli chcesz odpocząć z dala od tłumów, możesz uciec z Paje do pobliskiej wsi Jambiani.

Piękne widoki i urocze wybrzeże sprawiają, że wczasy w miejscowości Jambiani pozwolą ci się zrelaksować i oderwać od codziennych problemów. Bliskość zatoki Chwaka i malownicze plaże nad Oceanem Indyjskim to najlepsza recepta na udany urlop.

Jambiani i jej turystyczny potencjał

Choć Jambiani nie jest zbyt dużą miejscowością, istnieje wiele powodów, dla których warto spędzić w niej wakacje. Czego możesz się spodziewać w tym miejscu?

Zobacz też:
Tumbatu Island – nieznane oblicze Zanzibaru

Czym przyciąga Jambiani?

Jeśli zdecydujesz się na wypoczynek w tym miejscu, odpoczniesz w pięknej scenerii. Relaks na piaszczystej plaży to podstawa. Romantyczne spacery nad wodą, możliwość uprawiania takich sportów wodnych, jak kitesurfing czy nurkowanie – oto propozycje, z których warto skorzystać.

Co warto zobaczyć w okolicy?

Jambiani Beach to symbol miejscowości, jednak na niej lista atrakcji się nie kończy. W odległości 5 km od wioski czeka nie lada gratka. To jaskinia Kuumbi, w której znaleziono ślady bytności człowieka sprzed kilkunastu tysięcy lat. Chcesz ją zwiedzić? Wybierz się na spacer z miejscowym przewodnikiem.

Zanzibar to nie tylko Stone Town i nowoczesne kurorty. To również urocze wioski rybackie, w gronie których Jambiani zajmuje miejsce bardzo ważne. Ta miejscowość ma w sobie to coś, a czas spędzony na jej terenie nie będzie czasem zmarnowanym.


Zobacz też:

Zobacz też:
Wycieczka na Zanzibar. Co kupić na wyspie i przywieźć do domu na pamiątkę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.