Kuba: plaże na rajskim wybrzeżu wyspy. Sprawdź najlepsze plaże na Kubie

kuba plaże
Ocena

Co najlepszego ma Kuba? Plaże! Rajskie piaszczyste brzegi zapadają w pamięć na zawsze. Przejrzysta woda, ciepłe karaibskie słońce, palmy i drinki z rumem. Czy nie brzmi to jak najlepszy urlop?

Kuba: plaże zatłoczone, ustronne, dzikie, do nurkowania i dla naturystów. Wyspa gwarantuje, że każdy na jej wybrzeżu znajdzie miejsce, które go zadowoli. Głównie są to plaże piaszczyste, ale również znajdą się kamieniste zakątki, a nawet takie z czarnym podłożem. Dlatego warto zwiedzić kraj również poza Hawaną i sprawdzić kąpieliska, z których słynie Kuba, bo można na nich uprawiać żeglarstwo, znaleźć ciekawe zatoki do nurkowania i wygrzewać się na piaszczystym lądzie. Dowiedz się więcej o najpiękniejszych z kubańskich plaż.

Kuba – plaża Varadero

Kurort turystyczny Varadero na półwyspie Hicos posiada nie tylko najlepiej rozbudowaną bazę hoteli na wyspie, ale również najpiękniejszą plażę na Kubie. Ponadto jest to najdłuższy piaszczysty brzeg na Karaibach – mierzy aż 20 kilometrów długości. Playa Varadero, według wyników plebiscytu TripAdvisor Traveler’s Choice Awards 2019 jest drugą najlepszą plażą na świecie.

Każdy, kto planuje wakacje na Kubie, musi odwiedzić to miejsce i na własne oczy ujrzeć turkusowe, przejrzyste morze i bajecznie biały piasek. Dzięki wielkości plaży, każdy znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce, niezależnie od tego czy chce się w spokoju opalać na leżaku, nurkować przy brzegu czy korzystać z pozostałych udogodnień przygotowanych z myślą o turystach.

Kuba – plaże – Playa Ancon

Nieopodal Trindadu, oddalona o zaledwie 12 km na południe od Trinidadu znajduje się platynowa plaża Playa Ancon. Wśród mieszkańców uważana jest za najpiękniejszą w tej części wyspy. To doskonałe miejsce do spokojnego wypoczynku, bo nie jest tak ogromna i bardzo zatłoczona jak plażą Cayo Coco czy Varadero, ale za to ma swój niepowtarzalny klimat, który pozwala odpocząć po całym dniu podziwiania kolonialnego Trinidadu. To wymarzone miejsce dla osób, które nie lubią tłumów i szukają pięknej plaży z turkusową wodą.

Kuba – plaże – Playa Las Gaviotas

Kolejna dziewicza plaża, ale w części Kuby, w której nikt by się jej nie spodziewał, bo na Cayo Santa Maria. Dla osób, które nie wiedzą, jest to mała wysepka archipelagu znajdujące się nieopodal północnego wybrzeża Kuby, gdzie istnieją wyłącznie duże, drogie i dosyć ekskluzywne wielopiętrowe hotele. W okolicy nie mieszkają Kubańczycy, mało tego na potrzeby turystycznego biznesu stworzono tam imitację kubańskiego miasteczka. Zatem jak zachowała się tam rajska plaża? Otóż znajduje się ona na terenie Rezerwatu Biosfery (UNESCO), więc człowiek nie może ingerować w jej naturalną faunę i florę. Plaża cieszy się rozgłosem pośród fanów kiteboardingu i pływania w ogóle.

Inne plaże, które warto odwiedzić podczas wakacji na Kubie:

 • Cayo Jutias,
 • Cayo Guillermo,
 • Cayo Largo,
 • Playa Pilar,
 • Cayo las Brujas,
 • Cayo Levisa,
 • Playa Larga,
 • Playa Santa Lucia,
 • Playa Sirena,
 • Playa Maria Aguilar,
 • Cayo Santa Clara.

Piaszczyste plaże Kuby to najpiękniejsze miejsca na wyspie. Można na nich uprawiać sporty wodne, podziwiać rafy koralowe lub oddać się innym wakacyjnym przyjemnościom. A wszystko to w otoczeniu najpiękniejszych na świecie plaż. W trakcie wakacji na Kubie warto odwiedzić przynajmniej kilka z nich i wybrać swoją ulubioną.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *