Tam, gdzie pływają delfiny. Hurghada i jej podwodne królestwo

Jak wielką sympatię wzbudzają delfiny? Hurghada jest miejscem, w którym szybko możesz się o tym przekonać. Z jakich wycieczek możesz skorzystać, by przyjrzeć się im z bliska, a przy okazji zdobyć sporo wiadomości o ich zwyczajach? Sprawdź!

delfiny hurghada
Ocena

Hurghada to wyjątkowy punkt na mapie Egiptu. To turystyczne miasto przyciąga tłumy gości z całego świata, a lokalne biura podróży starają się dostarczać im możliwie jak najwięcej rozrywek. Jedną z ciekawszych możliwości spędzania czasu w tym mieście jest nurkowanie wśród pięknych raf koralowych i spotkania z wodnymi ssakami. Chcesz zobaczyć delfiny? Hurghada to idealny kierunek! Sprawdź, co warto o nim wiedzieć.

Chcesz z bliska obserwować delfiny? Hurghada da ci taką możliwość!

delfiny hurghada delfiny widoczne przez krystalicznie czystą wodę

Egipt to przede wszystkim potężne piramidy i inne zabytki z czasów starożytnych, dzięki którym możesz poszerzać swoją wiedzę z zakresu historii. To również pustynie i oazy, na których czas się zatrzymał. Egipt to morze, wspaniałe plaże i tętniące życiem kurorty, w których gronie istotne miejsce zajmuje Hurghada. W jaki sposób możesz spędzić tu wolny czas?kup bilety

Wymarzone wczasy w Egipcie

Wakacje w słynnym kurorcie to szansa na podziwianie delfinów z bliska oraz na pływanie w ich otoczeniu. Wycieczki, podczas których główną atrakcją jest pływanie z delfinami, cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Lokalni organizatorzy turystyki chętnie urządzają takie wyprawy, a że Hurghada jest miejscem chętnie odwiedzanym, zainteresowanie podwodnymi przygodami utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Snorkeling również ma się tu doskonale, a miejscowe centrum nurkowe kusi ciekawymi ofertami i kursami. Wolisz popływać z delfinami w ich naturalnym środowisku?

Dom Delfinów. Hurghada

delfiny hurghada delfiny przy powierzchni

Jedną z najważniejszych atrakcji słynnego kurortu jest Dom Delfinów. Na czym polega fenomen tego miejsca? Już teraz możesz kupić bilety do tej atrakcji, żeby później nie marnować czasu w kolejkach!

 

Co musisz wiedzieć przed wizytą w Domu Delfinów?

delfiny hurghada dwa delfiny

Dolphin House Hurghada to coś więcej, niż zwykłe delfinarium. To obszar Morza Czerwonego, gdzie możesz podziwiać delfiny w ich naturalnym środowisku. Te niezwykłe zwierzęta fascynują, a możliwość przebywania tak blisko nich dostarcza wyjątkowych emocji. Swoje robi też fakt, iż delfiny chętnie przebywają w dużych stadach, dzięki czemu ich obserwacja staje się jeszcze ciekawsza.kup bilety

Jak wygląda wyprawa do Domu Delfinów?

delfiny hurghada wiele delfinów

Wycieczki do Domu Delfinów przebiegają według sprawdzonego i cenionego przez turystów schematu. W podróż do krainy morskich ssaków zabiera ich łódź, na której znajduje się m.in. sprzęt do nurkowania oraz dmuchany banan pozwalający na swobodne unoszenie się na wodzie. Dzięki temu wizyta w Domu Delfinów staje się niezapomnianą przygodą dla każdego turysty. Możesz kupić bilety wcześniej, żeby uniknąć kolejek. Dodatkową atrakcją jest lunch na statku. Wspólny posiłek w tak wyjątkowych okolicznościach to kolejny element wyprawy, który jest wysoko oceniany przez turystów.

 

Nie tylko delfiny. Hurghada i jej atrakcje

Co jeszcze możesz zobaczyć w najsłynniejszym kurorcie świata? Samo miasto to przede wszystkim kompleksy hotelowe, jednak ciekawą przygodą mogą się okazać wycieczkowe rejsy na pobliskie wyspy. Wiele z nich przyciąga amatorów nurkowania, którzy mogą połączyć aktywny wypoczynek z podziwianiem wraków statków. Chcesz poczuć magię dawnego Egiptu? Możesz postawić na wycieczki fakultatywne do Marsa Alam, Kairu lub Luksoru, poznając historię kraju faraonów i jego kulturę.

Jeśli kochasz delfiny, Hurghada jest dla ciebie kierunkiem idealnym na wakacje. Wycieczki z Hurghady mogą przybierać różne formy. Bez względu na to, czy postawisz na zabytki, czy na koralowce i delfiny, spędzisz w tym kurorcie czas w przyjemny i pożyteczny sposób.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *