Mahmya, czyli wypoczynek na rajskiej plaży w Egipcie

Mahmya to plaża znajdująca się na wyspie Giftun. Jest dowodem na to, że Egipt to nie tylko starożytne zabytki i piękne miasta, lecz również świetne miejsce do nadmorskiego wypoczynku. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, co możesz robić na plaży Mahmya!

mahmya
Ocena

Bajeczna Mahmya obejmuje wybrzeże Morza Czerwonego. Piaszczysta plaża, lazurowa woda i piękne widoki, to tylko niektóre z zalet Mahmyi! Na plażę można się wybrać podczas jednej z kilku wycieczek, oferowanych przez lokalne biura podróży.

Mahmya – plaża w Hurghadzie

Mahmya to plaża leżąca na bezludnej wyspie Giftun. Teren ten należy do miasta Hurghada. Znajduje się we wschodnim Egipcie, na wybrzeżu Morza Czerwonego. Miasto jest głównym ośrodkiem administracyjnym Prowincji Morza Czarnego. Mahmya Island Beach jest częścią parku narodowego. Można na nią dotrzeć jachtem lub łodzią. Przyciąga turystów głównie pięknymi widokami, złotym piaskiem oraz krystalicznie czystą wodą, a także różnorodnymi aktywnościami. Jeśli zatrzymałeś się w mieście, na wyspę możesz dotrzeć łódką, podczas zorganizowanej wycieczki. Do miejsca zbiórki najlepiej dotrzeć autokarem/busem.

Opis plaży Mahmya

Hurghada leży w strefie klimatu subtropikalnego pustynnego, co jest przyczyną, m.in. wysokich temperatur, rzadkich opadów oraz niskiej wilgotności powietrza. Jednak będąc na plaży, klimat jest przyjemniejszy, a wysokie temperatury są o wiele mniej uciążliwe. Od świtu można się wygrzewać na słońcu, a po zmroku – wybrać się na jedną z imprez organizowanych na plaży. Tym, co wyróżnia Mahmye jest piękny wystrój lokalnych restauracji i beach barów, co sprawia, że ludzie chętnie przyjeżdżają tutaj, by wyprawiać specjalne przyjęcia. Nad morzem możesz zjeść pyszny lunch i załapać się na orzeźwiającego drinka.

Mahmya – główne atrakcje

Poza relaksem i opalaniem się na plaży, Mahmya oferuje szeroki wybór wodnych aktywności. Najpopularniejszą z nich, jest nurkowanie wśród raf koralowych. Dzięki temu można zobaczyć wiele gatunków ryb i roślin. Można również klasycznie grać w siatkówkę plażową lub tenisa. Dla fanów dzikiej przyrody świetną atrakcją będzie rejs katamaranem lub łodzią z przezroczystym dnem, które można wypożyczyć w lokalnym aquacentrum. Podczas rejsu można podziwiać podwodne życie, w tym najpiękniejszą rafę koralową.

Mahmya – podsumowanie

Plaża Mahmya to świetny kierunek wakacyjny zarówno w pojedynkę, dla par, jak i rodzin z dziećmi. Kąpiel w morzu jest bezpieczna ponieważ wspaniała, czysta woda umożliwia zlokalizowanie dna. Poza pływaniem i relaksem na plaży, warto spróbować swoich sił w nurkowaniu (pod okiem instruktora) lub wybrać się w rejs łódką czy katamaranem. Najlepszymi miesiącami na przyjazd w te strony są kwiecień i październik. Turyści, szukający miejsca gdzie odpoczną, a zarazem wyszaleją się na wieczornych imprezach, na pewno będą zadowoleni z urlopu na Mahmayi!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *