Odwiedzasz Zanzibar? Wiza to podstawa!

Jakie formalności musisz załatwić, aby spokojnie zwiedzać Zanzibar? Wiza to podstawa! Jak ją zdobyć? Ile kosztuje wyrobienie wizyty? Tu znajdziesz odpowiedzi na powyższe pytania.

zanzibar wiza

Wyjazd na Zanzibar oznacza konieczność zmierzenia się z kilkoma formalnościami, które – na szczęście – nie są ani zbyt kosztowne, ani czasochłonne. Doskonale widać to na przykładzie tak ważnego dokumentu, jakim jest wiza. 

Wiza na Zanzibar – najważniejsze informacje 

Co musisz wiedzieć o tak ważnym dokumencie, jakim jest wiza? Oto najważniejsze wiadomości na ten temat. 

Wiza – gdzie możesz ją zdobyć? 

Wizę niezbędną do swobodnego przemieszczania się po najsłynniejszej wyspie Tanzanii możesz zdobyć na dwa sposoby. Chcesz uzyskać taki dokument przed wyjazdem? Musisz zgłosić się do ambasady Tanzanii. Może być to sporym problemem dla polskich turystów, gdyż najbliższa placówka dyplomatyczna tego kraju znajduje się w Berlinie. Większość stawia zatem na drugą opcję, czyli wystąpienie o wizę na lotnisku, tuż po przybyciu na teren Tanzanii. 

Zobacz też:
Zanzibar – zabytki i budowle, które musisz zobaczyć!

Zanzibar – wiza i jej cena 

Cena wizy na Zanzibar nie jest zbyt wygórowana. Jeśli wyrabiasz ten dokument na miejscowym lotnisku, zapłacisz za niego 50 dolarów. Tyle kosztuje wiza, dzięki której możesz legalnie spędzić w Tanzanii nawet 90 dni. Opuszczając kraj po tym czasie, musisz na lotnisku wypełnić deklarację wyjazdową i przekazać ją urzędnikowi odpowiedzialnemu za kontrolę paszportową. 

Zanzibar – wiza to nie wszystko. O czym jeszcze musisz pamiętać? 

Jeśli chcesz spędzić egzotyczne wakacje na Zanzibarze, musisz pamiętać nie tylko o wizie, ale i o paszporcie, ważnym przez minimum 6 miesięcy od chwili planowanego zakończenia pobytu w granicach Tanzanii. Jest on niezbędny do tego, by otrzymać wizę. Pamiętaj też o odpowiedniej walucie (dolarach i szylingach tanzańskich) oraz o polisie (od nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia). 

Dla odwiedzających Zanzibar wiza jest sprawą bardzo ważną. Na szczęście jej zdobycie jest prostym zadaniem, które żadnemu turyście nie sprawi większych problemów. Oznacza to, że wakacjami wśród rajskich plaż możesz się cieszyć bez przeszkód, koncentrując się nie na biurokracji, lecz na miejscowych atrakcjach.

Zobacz też:
Paje – Zanzibar dla wodniaków. Jak spędzisz to wolny czas?

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.