Zanzibar – snorkeling i nurkowanie. Jakie miejsca są najlepsze do uprawiania tych sportów?

Dla kogo idealnym miejscem na urlop jest Zanzibar? Snorkeling i nurkowanie cieszą się tu ogromną popularnością, zatem amatorzy tych sportów wodnych stanowią sporą grupę wśród goszczących na rajskiej wyspie osób. Jakie miejsca są do tego najlepsze?

zanzibar snorkeling

Zanzibar to piękne plaże oraz rafy koralowe, które mogą oczarować wiele osób. Które z nich są najważniejszymi atrakcjami turystycznymi? Oto kilka propozycji dla amatorów podwodnych przygód.

Zanzibar –  snorkeling i nurkowanie. Najpopularniejsze rafy koralowe 

Zanzibar może się pochwalić nie tylko pięknymi plażami i tropikalnymi lasami, ale i naturalnymi bogactwami ukrytymi pod wodą. Wiele z nich możesz podziwiać podczas uprawiania takich sportów, jak snorkeling. Jakie rafy koralowe zasługują na szczególne wyróżnienie? 

Atol Mnemba

Mnemba to jedno z najlepszych miejsc do podziwiania raf koralowych, krewetek oraz żółwi morskich, które w ten rejon zaglądają bardzo chętnie. Przyrodnicze bogactwo tego miejsca nie powinno dziwić. W rejonie tej wyspy istnieje rezerwat przyrody, dzięki temu to, co w podwodnym królestwie najcenniejsze, jest odpowiednio chronione. 

Zobacz też:
Zanzibar – plaże, które musisz zobaczyć. Gdzie nacieszysz się najpiękniejszymi widokami?

Prison Island

Wyspa Changuu (Prison Island) cieszy się ogromnym powodzeniem wśród miłośników podwodnych przygód. Chcesz zanurzyć się w krystalicznie czystej wodzie, podziwiając setki kolorowych rybek oraz rozgwiazd? To miejsce sprawdzi się doskonale dla tych,którzy stawiają na spokojne nurkowanie w ciekawej scenerii. Sama wyspa intryguje niewielkimi rozmiarami i ciekawą przeszłością. Swego czasu była ona wykorzystywana jako więzienie, stała się też znana za sprawą kopalni koralowców.

Zanzibar – snorkeling w rejonie Nungwi 

Okolice Nungwi również mogą się pochwalić pięknymi rafami koralowymi oraz jeżowcami. Ta rybacka osada kusi też dobrym zagospodarowaniem oraz pięknymi plażami. Warto tu zajrzeć nie tylko ze względu na możliwość uprawiania sportów wodnych, ale i z powodu drewnianych dau. Są to charakterystyczne dla Zanzibaru łodzie, którymi bardzo chętnie pływają turyści wypoczywający właśnie w tej części świata.

Nurkowanie i snorkeling na Zanzibarze. Informacje praktyczne

O czym warto wiedzieć przed wyprawą, podczas której nurkowanie ma się stać jedną z głównych atrakcji? Oto garść porad dla tych,którzy chcą nurkować z rurką, jak i dla tych, którzy chcą korzystać z butli.

Zobacz też:
Odwiedzasz Zanzibar? Wiza to podstawa!

Zanzibar –  snorkeling i oferty miejscowych biur 

Jaką infrastrukturą może się pochwalić Zanzibar? Snorkeling i nurkowanie mają się tu doskonale, nie musisz zatem zabierać własnego sprzętu. Tam, gdzie okolica pełna raf koralowych, tam pełno jest  szkół nurkowania i wypożyczalni sprzętu, z którego możesz skorzystać. 

Zwiedzanie i nurkowanie? To proste! 

Chcesz połączyć zwiedzanie najpiękniejszych zakątków wyspy z podwodną przygodą? Nic trudnego! Lokalne biura podróży chętnie organizują wycieczki, podczas których zwiedzisz 

mniejsze wyspy leżące w pobliżu Zanzibaru i poznasz jego podwodne atrakcje. Wybór jest szeroki, a oferty miejscowych organizatorów możesz z wyprzedzeniem przeglądać i rezerwować przez internet.

Zanzibar i snorkeling? Takie połączenie  to najlepsza recepta na udany urlop w Tanzanii. Wspaniała sceneria i dobre zaplecze sprawiają, że podwodny świat na każdym miłośniku przygód zrobi ogromne wrażenie.


Zobacz też:

Zobacz też:
Chumbe Island – czym wyróżnia się ta wyspa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.