Sportowy Zanzibar – kitesurfing to podstawa! Gdzie znajdziesz najlepsze warunki do uprawiania tej dyscypliny?

Jakie sporty możesz uprawiać na wyspie Zanzibar? Kitesurfing jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin, a miejsc idealnych do uprawiania tej odmiany surfingu jest tu sporo. Gdzie warto się wybrać?

zanzibar kitesurfing

Aby cieszyć się możliwością poruszania się po wodzie za pomocą deski i latawca, muszą zaistnieć odpowiednie warunki. Wysoka fala i mocny wiatr to podstawa. Gdzie je znajdziesz na wyspie Zanzibar? Kitesurfing możesz tu uprawiać w wielu miejscach. Tu przedstawiamy kilka najważniejszych punktów, bardzo chętnie odwiedzanych przez miłośników sportów wodnych z całego świata. 

Zanzibar a kitesurfing. Jakie warunki czekają tu na sportowców?

Jesteś amatorem sportów wodnych i odwiedzasz Zanzibar głównie z myślą o kitesurfingu? Sprawdź, czego możesz się tu spodziewać i w jakich miesiącach najlepiej przyjechać na t wyspę. 

Warunki pogodowe na Zanzibarze

Dla amatorów sportów wodnych, pogoda jest sprawą bardzo ważną. Przez cały rok możesz się tu cieszyć wysoką temperaturą, utrzymującą się w okolicach 24-25 stopni. Piękne plaże kuszą możliwością spędzania czasu w aktywny sposób i cieszenia się wspaniałymi widokami, dzięki czemu wyjazdy kitesurfingowe mają się tu doskonale. 

Zobacz też:
Czym urzeka Michamvi? Zanzibar dla koneserów

Najważniejsze dla miłośników kitesurfingu są jednak pomyślne wiatry, których na Zanzibarze nie brakuje. Od maja do października wieje tu Kuzi (Kusini), a od połowy grudnia do lutego – silniejszy i bardziej porywisty Kaskazi. 

Zanzibar – kitesurfing a zagospodarowanie 

A co ze szkołami i wypożyczalniami sprzętu? Na ich brak na Zanzibarze nie będziesz narzekać. Profesjonalny sprzęt możesz pożyczyć przy niemal każdej plaży, która nadaje się do uprawiania tej dyscypliny. W wielu ośrodkach turystycznych czekają też instruktorzy kitesurfingu, dzięki którym możesz odkryć piękno tej dyscypliny i opanować jej podstawy w bezpieczny sposób. Dodatkowo na wyspie działają liczne biura podróży, które organizują wycieczki po wyspie połączone z uprawianiem różnych dyscyplin sportów wodnych. 

Zanzibar – najlepsze miejsca dla amatorów kitesurfingu 

Gdzie możesz poszaleć wśród fal?  Oto kilka miejscówek, które każdy fan kitesurfingu powinien znać. 

Plaża Paje

Rajem dla amatorów kitesurfingu jest plaża Paje, leżąca na południowo – wschodnim wybrzeżu Zanzibaru. Tu, w niewielkiej odległości od Kitete, czeka na ciebie długi pas jasnego piasku oraz malownicza laguna. Bliskość raf koralowych i możliwość podziwiania jeżowców są dodatkowymi walorami, które zapewniły temu miejscu sporą popularność. 

Zobacz też:
Jozani Forest – przyrodniczy skarb Zanzibaru. Co możesz zobaczyć podczas spaceru po jego terenie?

Nungwi 

Jeśli spędzasz wakacje w północnej części wyspy, najlepszym miejscem do surfowania będzie dla ciebie Nungwi. Ta wieś aż do lat 90. XX wieku była rybacką osadą oraz miejscem, w którym powstawały słynne drewniane łodzie. Od chwili, gdy odkryli ją fani sportów wodnych, przemienia się ona w popularny ośrodek turystyczny. 

Pwani Mchangani i Kiwengwa 

Ten rejon to propozycja dla tych surferów, którzy wypoczywają w północno-wschodniej części Zanzibaru.Dwie nadmorskie wioski, żyjące głównie z rybołówstwa i uprawy palm kokosowych, coraz lepiej radzą sobie w turystyce. Plaże, które rozciągają się pomiędzy tymi miejscowościami, przyciągają dobrymi warunkami do uprawiania sportów wodnych, a w ich pobliżu pojawia się coraz więcej nowoczesnych kompleksów hotelowych i wypożyczalni sprzętu wodnego. 

Sporty wodne cieszą się wielką popularnością, a na Zanzibarze panują wyjątkowo dobre warunki do ich uprawiania. Bez względu na to, czy stawiasz na kitesurfing, czy wolisz klasyczne surfowanie, na najsłynniejszej wyspie Tanzanii nudzić się nie będziesz.


Zobacz też:

Zobacz też:
Gdzie w styczniu jest słoneczna pogoda? Zanzibar dla spragnionych słońca w zimie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.