Teneryfa – miasta, które warto odwiedzić. Malownicze miejscowości tej hiszpańskiej wysypy

Jakie ciekawe miejsca ma do zaoferowania Teneryfa? Miasta na hiszpańskiej wyspie są dosyć różnorodne zarówno pod kątem wielkości, jak i klimatu. Poznaj bliżej ośrodki miejskie na terenie tej popularnej wyspy.

teneryfa miasta

Jeżeli lubisz łączyć aktywny wypoczynek na łonie natury z miejskimi atrakcjami, to dobrym wyborem na wakacyjny urlop może okazać się Teneryfa. Miasta znajdujące się na wyspie zawsze są w bliskim otoczeniu malowniczych krajobrazów plaż i oceanu lub gór i wulkanów. Przeczytaj artykuł i wybierz miasto, które będziesz chciał odwiedzić!

El Medano – raj dla surferów na Teneryfie

To zdecydowanie najpopularniejsza miejscowość wśród miłośników sportów wodnych, takich jak surfing, kitesurfing czy parasailing. Na południu wyspy panują świetne warunki do uprawiania tego rodzaju aktywności. Wieje tu odpowiedni wiatr, szczególnie latem, w kierunku północnym i północno-wschodnim. Surferzy szczególnie lubią plażę w El Medano, ponieważ ma piaszczyste dno, które znacznie ułatwia wchodzenie do wody. Na miejscu znajduje się wiele wypożyczalni sprzętu oraz szkół oferujących naukę surfowania.

Zobacz też:
Paisaje Lunar – Księżyc na Teneryfie. Poznaj szlaki w rejonie Skał Księżycowych!

Santa Cruz de Tenerife – największe miasto Teneryfy

Jeśli piszemy o Teneryfie, miasta Santa Cruz de Tenerife nie możemy pominąć. To stolica i zarazem największe miasto pod względem powierzchni i ludności. Co roku przyciąga miliony turystów z całego świata i jest ważnym punktem wyspy. To ważny port, eksportujący lokalne towary takie jak tytoń, banany czy warzywa. Za symbol miasta uważa się budowlę Auditorio de Tenerife „Adán Martín”, którą zaprojektował architekt Santiago Calatrava. 

Los Cristianos – złote plaże

Pierwszy turystyczny kurort na wyspie, który wspólnie z miastem Playa de las Americas stanowi najważniejszą strefę turystyczną w południowej części wyspy. Nie tylko miejskie plaże zachwycają turystów. Również pobliskie parki krajobrazowe znajdują duże grono fanów wśród odwiedzających. Zdecydowanie to jedna z najbardziej znanych miejscowości turystycznych na Teneryfie i całych Wyspach Kanaryjskich.

Candelaria – ośrodek kultu maryjnego

Jeśli będziesz nie tylko wypoczywać na Teneryfie, miasta Candelaria (oddalonego zaledwie 20 km od Santa Cruz de Tenerife) nie możesz pominąć w swoim planie. To najważniejsze miejsce dla wszystkich wiernych Kanaryjczyków, którzy licznie pielgrzymują do Candelarii, aby pomodlić się do cudownej figurki Matki Boskiej. 

Zobacz też:
Teneryfa – ciekawostki, których nie znajdziesz w przewodnikach! Poznaj nasz TOP 5

Jakie miejsca warto tu odwiedzić?

Odwiedzając to miejsce, warto zobaczyć Bazylikę Matki Bożej, a także Plaza de la Patrona de Canarias z posągami z brązu przedstawiającymi muskularnych dawnych wodzów. Kolejne atrakcje to XVII-wieczny budynek dawnego ratusza oraz typowo barokowy kościół Iglesia de Santa Ana. Ponadto, na szczególną uwagę zasługuje „Casa Las Miquelas”, gdzie można poznać lokalną historię ceramiki Guanczów (rdzennych mieszkańców wyspy).

Teneryfa – miasta, które warto poznać

Chcesz poznać inne ośrodki Teneryfy? Miasta, które warto sprawdzić, to m.in.:

Nie można mieć wątpliwości, że najpopularniejsza z Wysp Kanaryjskich jest Teneryfa. Miasta, które się tam znajdują, oferują wiele rozmaitych atrakcji. Znajdziesz w nich coś dla ciała i ducha. Możesz także poznać lokalną kulturę i wypoczynek połączyć ze zdobywaniem wiedzy.


Zobacz też:

Zobacz też:
Candelaria na Teneryfie w Hiszpanii. Które atrakcje warto zobaczyć na Wyspach Kanaryjskich?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.