Teneryfa – kitesurfing. Pogoda, wiatr, kursy i ceny na Wyspach Kanaryjskich

Teneryfa – kitesurfing. Dla wielu miłośników tego wodnego sportu to oczywiste równanie bowiem na wyspie jest 360 słonecznych dni w roku, z czego aż 260 wietrznych powyżej 4 stopni w skali Beauforta. Dowiedz się więcej o ciekawych miejscach dla surferów.

teneryfa kitesurfing

Chyba warto im zaufać i właśnie tam postawić pierwsze kroki w tej dyscyplinie. Nie bez powodu za najlepsze miejsce do uprawiania tego sportu uznawana jest właśnie Teneryfa. Kitesurfing w towarzystwie jej oszałamiającej natury i szumu oceanicznych fal może być wręcz mistycznym doświadczeniem. Sprawdź, skąd zainteresowanie surferów właśnie tym miejscem!

Kitesurfing – co to jest?

Kitesurfing lub kiteboarding to sport wodny, który polega na pływaniu po wodzie na desce lub hydroskrzydle z pomocą latawca, profesjonalnie nazywanego pędnikiem. Kitesurfing można uprawiać na akwenach słodkowodnych, ale również na morskich. Sport cieszy się dużą popularnością na obszarze Wysp Kanaryjskich, w tym na Teneryfie.

Teneryfa – kitesurfing. Podstawowy kurs i jego koszt

Chciałbyś wybrać się na Teneryfę? Kitesurfingu najpierw trzeba się nauczyć, by pływać w bardziej wymagających warunkach. Szkolenie dla osób początkujących zazwyczaj odbywa się głównie na plaży. W trakcie kursu uczestnicy zapoznają się podstawowymi kwestiami zarówno teoretycznymi, jak i praktycznymi. Szkoły funkcjonujące na miejscu dysponują odpowiednim zapleczem technicznym (niezbędnym sprzętem) i oferują kursy grupowe lub indywidualne. Większość szkół prowadzi zajęcia w języku angielskim, ale można też znaleźć szkolenia prowadzone w innych językach. Ceny kursów średnio wynoszą:

  • za indywidualny kurs kitesurfingu – od ok. 177 zł za 1 godz.;
  • za grupowy kurs kitesurfingu – od ok. 80 zł za 1 godz.;
  • za obóz kitesurfingowy – ok. 900 zł za 7 dni.
Zobacz też:
Teneryfa – delfiny i wieloryby. Wycieczka śladami morskich ssaków

El Medano – raj dla kitesurferów

Gdzie na wyspie panują najlepsze warunki do uprawiania kitesurfingu? Teneryfa przyciąga kitesurferów zwłaszcza na południu. Ta część wyspy kryje z kolei plaże w miasteczku El Medano, gdzie warunki wietrzne są szczególnie sprzyjające. Czuć to zwłaszcza latem, kiedy wiatr wieje w kierunku północnym i północno-wschodnim. Plaża ma piaszczyste dno, co początkującym znacznie ułatwia wchodzenie do wody. Warto wziąć to miejsce pod uwagę także dlatego, że ratownicy czuwają nad bezpieczeństwem surferów.

 

W El Medano znajduje się wiele hoteli i kwater prywatnych, w których można się zatrzymać, natomiast przy plaży można znaleźć liczne wypożyczalnie sprzętu sportowego oraz szkoły kitesurfingu oferujące różne warianty kursu.

Wiele sposobów aktywnego spędzania wakacji sprawia, że warto wybrać się na Teneryfę. Kitesurfing jest zdecydowanie jedną z bardziej interesujących opcji, szczególnie jeżeli zamierzasz odwiedzić wyspę latem. Wtedy wiatr na południu wyspy najbardziej sprzyja miłośnikom wodnego szaleństwa. Właśnie z tego powodu Teneryfę, a szczególnie plaże w El Medano, upodobali sobie entuzjaści sportów wodnych.


Zobacz też:

Zobacz też:
Teneryfa – góry to aktywna alternatywa dla opalania się na plaży. Szlaki, widoki, szczyty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *