Teneryfa – paszport czy dowód? Jaki dokument upoważnia do wjazdu na Wyspy Kanaryjskie w Hiszpanii?

Jakie dokumenty są niezbędne do wjazdu na terytorium jednej z urzekających Wysp Kanaryjskich, jaką jest Teneryfa? Paszport, dowód osobisty, a może potrzebna jest jeszcze wiza? Odpowiedzi znajdziesz w artykule.

teneryfa paszport

Wyjeżdżając na wakacyjny urlop, trzeba zadbać o wiele rzeczy, ale jedną z absolutnie najważniejszych jest ważny dokument upoważniający na terytorium danego kraju. Nie można tego bagatelizować, bo jeżeli za późno się zorientujesz, możesz nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby zdążyć, wyrobić nowy przed wyjazdem. Jednak zanim sprawdzisz jego ważność, musisz wiedzieć, który dokument masz sprawdzić. Zatem do konkretów: Teneryfa. Paszport z wizą czy dowód osobisty?

Teneryfa – paszport czy dowód?

Paszport jest niezbędny w przypadku podróży do krajów, które nie należą do wspólnoty Unii Europejskiej i nie są w strefie Schengen, np.:

Ponadto do wszystkich krajów poza Europą. Wyspy Kanaryjskie (z Teneryfą włącznie) należą do Unii Europejskiej i są w Schengen. W związku z tym, aby przekroczyć granicę Hiszpanię, wystarczy posiadać ważny dowód osobisty z aktualnym zdjęciem. Aczkolwiek nie wyklucza to możliwości legitymacji ważnym paszportem.

Wyrabianie dokumentu podróży

Jeżeli termin twojej podróży na Teneryfę zbiega się z końcem terminu ważności dowodu osobistego, najlepiej jak najszybciej zgłoś potrzebę wyrobienia nowego dokumentu. Obecnie czas oczekiwania na wyrobienie nowego dowodu to mniej niż 30 dni. Wniosek możesz złożyć w urzędzie, przez Internet oraz w szczególnych przypadkach poza urzędem (ostatni punkt dotyczy osób z niepełnosprawnościami, które nie mogą załatwić tej sprawy w inny sposób). Ponadto pamiętaj o dołączeniu do wniosku kolorowego zdjęcia twarzy – wytyczne znajdziesz na stronie internetowej właściwego urzędu. Obecnie wyrobienie dowodu osobistego jest całkowicie bezpłatne.

Zobacz też:
Los Cristianos – Teneryfa to nie tylko plaża! Poznaj 10 najlepszych atrakcji Los Cristianos i wybierz się na wczasy na Wyspy Kanaryjskie

Wkroczenie na terytorium Wysp Kanaryjskich, w tym Teneryfy, nie wymaga paszportu, ponieważ Hiszpania należy do Unii Europejskiej i jest w strefie Schengen, zatem wystarczy ważny dowód osobisty z aktualnym zdjęciem. Niemniej jednak nie ma żadnych przeciwwskazań do legitymowania się ważnym paszportem zamiast dowodu osobistego. Wiza nie jest wymagana. Mamy nadzieję, że znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania i już wiesz jaki dokument jest ci potrzebny do wyjazdu na Teneryfę.


Zobacz też:

Zobacz też:
Teneryfa plaże – TOP 9 najpiękniejszych plaż na Teneryfie, które musisz zobaczyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.