El Medano – Teneryfa. Najlepsze wakacyjne plaże do kitesurfingu według surferów. Sprawdź aktywny wypoczynek na Wyspach Kanaryjskich

El Medano to malownicze miasteczko położone na południowo-wschodnim brzegu Teneryfy. To część wyspy szczególnie lubiana przez fanów sportów wodnych. Co jeszcze ma do zaoferowania ta miejscowość?

el medano

El Medano jest położone na Teneryfie, w zapierającej dech w piersiach zatoczce w bliskim sąsiedztwie rezerwatu La Montana Roja. Co roku kurorty w tym regionie są odwiedzane przez rzesze turystów i amatorów sportów wodnych, którzy chcą skorzystać z warunków sprzyjających aktywnemu wypoczynkowi. Szczególnie zadowoleni są windsureferzy, kitesurferzy oraz entuzjaści parasailingu.

El Medano na Teneryfie – turystyczny raj

Nazwa miejscowości El Medano pochodzi od hiszpańskiego los medanos, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza wydmy. Oczywiście nazwa nie jest przypadkowa, bo na okolicznych plażach można je spotkać w dużych ilościach, często targa nimi silny wiatr, więc niemalże ciągle się przemieszczają. Bez wątpienia plaże są jedną z głównych atrakcji El Medano, jak i wszystkich pozostałych Wysp Kanaryjskich, jednak nie tylko one ściągają tu turystów z całego świata.

Zobacz też:
Teneryfa – rekiny. Czy na Wyspach Kanaryjskich są rekiny? Bezpieczeństwo, gatunki, ataki

W centrum znajduje się plac Plaza de El Medano, który stanowi centrum wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych miasteczka. Przez cały rok odbywają się tam liczne koncerty, spektakle i inne wydarzenia rozrywkowe, które gwarantują świetną zabawę poza czasem spędzonym w wodzie lub na piasku. Dookoła placu można znaleźć wiele lokalnych barów z regionalnym jedzeniem i rozsmakować się w hiszpańskiej sangrii.

El Medano – Montana Roja

Będąc tam na urlopie, koniecznie trzeba odwiedzić góra Monatna Roja, czyli Czerwoną Górę. To charakterystyczny punkt w krajobrazie hiszpańskiej wyspy oddalony od El Medano o zaledwie 5 minut jazdy samochodem. Góra znajduje się na poziomie 171 m n.p.m., a wejście na szczyt zajmuje około 30 minut. Warto wykonać ten wysiłek, ponieważ z góry rozpościera się piękny widok na El Medano, można oglądać kojącą taflę Oceanu Atlantyckiego lub zachwycać się widokiem wyspy, na przykład przyjrzeć się najwyższemu szczytowi wyspy Pico del Teide. Montana Roja jest wpisana na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO, a to za sprawą wielu lęgowisk bardzo rzadkich gatunków ptaków z rodziny mewowatych.

Zobacz też:
Teneryfa – wynajem samochodu i jego koszt. To najlepszy sposób na zwiedzanie wyspy!

Plaże El Medano

Plaże El Médano lubiane są nie tylko przez fanów windsurfingu i innych sportów wodnych, ale również osoby ceniące sobie piękną pogodę, rodziny szukające spokojnego miejsca do wypoczynku, a nawet naturystów. Jednak zanim przejdziemy do omawiania konkretnych miejsc na mapie Teneryfy, wymieńmy najpopularniejsze kąpieliska w okolicy El Médano:

Plaża Machado – raj dla surferów

Inaczej nazywana plażą El Medano to bez wątpienia najbardziej lubiana przez turystów plaża w tym regionie. Przez wiele osób, również autorów przewodników uznawana za najpiękniejszą na całej Teneryfie. Leży u podnóża wzgórza Montana Roja. To, co może rozczarować część wczasowiczów, to regularnie pojawiający się silny wiatr. Z tego powodu plaża chętnie jest wybierana przez sportowców wodnych – silny wiatr gwarantuje duże fale, a co za tym idzie świetną zabawę w wodzie. Co istotne, plaża jest dostosowana do osób z niepełnosprawnościami.

Plaża La Tejita – zakątek naturystów

Poniekąd wiele osób twierdzi, że wraz z plażą Machado stanowią jedną plażę, która przedziela Czerwona Góra, jednak formalnie są to odrębne kąpieliska. Wyróżnia ją niesamowite podłoże, a konkretnie piasek w barwach: czerwonym, brązowym i złocistym. Ale nie jest to jej jedyna charakterystyczna cecha, bowiem jest to plaża nudystów. Zatem jeżeli się tam wybierzesz, niech nie zdziwi cię widok nagich ciał. Jest tam nieco taniej, a okolica spokojniejsza niż imprezowe El Medano. Plaża ma dobrą lokalizację, to zaledwie 20 minut autem do Los Cristianos.

Zobacz też:
Arona Teneryfa – co warto wiedzieć o tym miejscu?

El Medano – domy i apartamenty wakacyjne

W mieście nie brakuje hoteli, kurortów, apartamentów czy zwykłych domów wakacyjnych do wynajęcia. Nie jest to najtańszy region wyspy, niemniej jednak oferta jest dosyć zróżnicowana, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Miejscowość oferuje zarówno luksusowe pokoje hotelowe z klimatyzacją, jak i pięknym widokiem na ocean, ale również ekonomiczne hostele z łóżkami w wieloosobowych pokojach.

El Medano to fantastyczna miejscowość dla wszystkich, którzy chcą wypocząć na pięknej plaży, ale przede wszystkim ceniona jest przed miłośników sportów wodnych ze względu na doskonałe warunki pogodowe, które tam panują.


Zobacz też:

Zobacz też:
Jungle Park – Teneryfa i jej prawdziwa dżungla. Dojazd, bilety i atrakcje ogrodu zoologicznego na Wyspach Kanaryjskich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.