Santa Cruz – Teneryfa i jej największe miasto. Wszystko, co musisz wiedzieć o stolicy hiszpańskiej wyspy – położenie, pogoda i atrakcje

Czy warto odwiedzić Santa Cruz? Teneryfa ma wiele do zaoferowania, ale ta miejscowość z pewnością spodoba się wszystkim osobom, które lubią wielkomiejski zgiełk. Dowiedz się więcej z artykułu.

santa cruz teneryfa
Ocena

W północno wschodniej części wyspy panuje przyjemny ciepły klimat i właśnie tam jest bijące serce wyspy, czyli Santa Cruz. Teneryfa w swojej stolicy podsuwa turystom niesamowite atrakcje, od oryginalnej architektury po lokalne przysmaki. Sprawdź, co warto zobaczyć w tym niezwykłym mieście. 

Santa Cruz – piękna pogoda przez cały rok

Miasto jest położone w strefie klimatu subtropikalnego z całorocznym okresem letnim, co oznacza, że na miejscu można się cieszyć piękną pogodą przez 12 miesięcy. Najchłodniejsze miesiące w roku to styczeń i luty – dzienna temperatura wtedy wynosi ok. 21℃, a nocna ok. 15℃. Natomiast najcieplejsze miesiące stanowią lipiec i sierpień, kiedy średnia temperatura w dzień wynosi ok. 29℃, a w nocy ok. 21℃. Brzmi dobrze? Jakby tego było mało, to w Santa Cruz rocznie jest zaledwie 30 deszczowych dni!

Kliknij tutaj, aby kupić bilety na jazdę skuterami po południowym wybrzeżu Teneryfy!

Auditorio de Tenerife „Adán Martín” – symbol Santa Cruz

Za emblemat miasta jest uważana nowoczesna budowla zaprojektowana przez Santiago Calatrava. Auditorio de Tenerife „Adán Martín”, bo tak się nazywa budynek, jest zaprojektowany w duchu nowoczesnego ekspresjonizmu i jest wykonany z betonu, szkła i stali. Warto przyjrzeć się z bliska tej niezwykle oryginalnej architekturze.

Playa de las Teresitas – plaża w Santa Cruz na Teneryfie

Na północy Santa Cruz znajduje się olśniewająca plaża – Playa de las Teresitas. Przepiękny złoty kolor piasku oczywiście nie jest naturalnym dla wulkanicznego terenu Teneryfy (został sprowadzony z Sahary). Niemniej jednak w połączeniu z zapierającą dech w piersiach kanaryjską naturą, która otacza plażę, tworzą istny raj na ziemi. Wybrzeże nie tylko cieszy się licznymi odwiedzinami turystów, ale również mieszkańcy stolicy bardzo lubią spędzać tam swój wolny czas.

kup bilety

Santa Cruz – Teneryfa i jej turystyczne atrakcje

Jako stolica miasto ma naprawdę czym się pochwalić. Poza spacerami wybrzeżem i podziwianiem niepowtarzalnego klimatu, który panuje w tętniącym życiem Santa Cruz, w mieście jest jeszcze kilka atrakcji, które zasługują na szczególną uwagę:

  • Plaza Espana – duży plac w centrum miasta z rzeźbami i fontanną;
  • Iglesia de San Fransisco – budowla w stylu renesansowym, w przeszłości należała do Klasztoru Niepokalanego Poczęcia;
  • Centro de Arte La Recova – galeria sztuki współczesnej, wystawia kanaryjskich i hiszpańskich artystów;
  • Teatro Guimera – najstarszy teatr na Wyspach Kanaryjskich, wybudowany w 1849 roku;
  • Iglesia de Nuestra Senora de la Concepcion – jedyny pięcionawowy kościół na Wyspach Kanaryjskich. Potocznie nazywany katedrą Santa Cruz.

Chcesz odwiedzić Santa Cruz? Teneryfa wraz ze swoją stolicą oferują turystom wiele atrakcji. Santa Cruz wspólnie ze stolicą sąsiedniej Gran Canarii, czyli Las Palmas, stanowią stolicę wspólnoty autonomicznej Wysp Kanaryjskich. W związku z tym jest niezwykle ważny ośrodkiem turystycznym, ale również portem transatlantyckim, który służy do eksportu lokalnych towarów.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *