Teneryfa – Ocean Atlantycki i jego atrakcje. Nurkowanie, rafy, rekiny

Wyspy Kanaryjskie od lat przyciągają rzesze turystów z różnych stron świata, niemniej ich główną atrakcją jest Teneryfa. Ocean gwarantuje najpiękniejsze wakacyjne widoki, które zostają w pamięci na długie lata.

teneryfa ocean
5/5 - (1 vote)

Szukasz piaszczystych plaż i ciepłej przejrzystej wody? Odpowiedź jest prosta – Teneryfa. Ocen Atlantycki, który oblewa wyspę, gwarantuje nie tylko piękne zachody słońca, które można podziwiać z plaż i ciepłe kąpiele, ale również fantastyczne widoki pod swoją powierzchnią. Dowiedz się więcej z artykułu.

Teneryfa – Ocean Atlantycki

Jego nazwa ma źródło w mitologii greckiej i oznacza „Morze Atlasa”. Najstarsza nazwa, która jest znana, wywodzi się z „Dziejów” Herodota z około 450 r. p.n.e. Przed odkryciem przez Europejczyków pozostałych oceanów terminem ocean określali wszystkie wody na zachód od Cieśniny Gibraltarskiej. Ocean Atlantycki wspólnie z przyległymi morzami zajmuje obszar ok. 106 450 000 km².

Temperatura wody na Teneryfie

Dla większości turystów najistotniejsza jest temperatura wody na Teneryfie. Ocean Atlantycki może być najpiękniejszy, ale najważniejsze, żeby był odpowiednio ciepły do wakacyjnych kąpieli. Nie jest tajemnicą, że słońce tutaj jasno świeci przez cały rok, dlatego wyspa jest tak chętnie wybieranym kierunkiem. Ta ciepła pogoda ma też swoje odzwierciedlenie w temperaturze oceanu oblewającego wyspę. Najcieplejsza woda jest jesienią, w październiku dochodzi do około 23°C, natomiast najniższa nie jest wcale niska, bo przypada na pierwszy kwartał, wtedy wynosi około 19°C.

Teneryfa – nurkowanie w oceanie

Nurkowanie nie jest przeznaczone wyłącznie dla doświadczonych nurków. Jeżeli jesteś turystą, który na stosunkowo płytkiej wodzie chce popodziwiać dno oceanu i jego mieszkańców, to Teneryfa jest idealna na pierwszą tego typu przygodę. To doświadczenie, którego nie da się opisać, i niezwykle ekscytująca zabawa. W trakcie nurkowania można obejrzeć w naturalnym środowisku m.in. czarnego jeżowca morskiego. Jeżeli jesteś bardziej doświadczonym nurkiem, możesz tam podziwiać bardzo dużą, wyjątkową rafę koralową z formacjami gąbek ukwiałów oraz korali.

Czy są rekiny w oceanie na Teneryfie?

Tak, Teneryfa jest otoczona Oceanem Atlantyckim, więc żyją tam rekiny. Mimo to nie trzeba się ich obawiać, bo w ciągu ostatnich 50 lat odnotowano tylko jeden przypadek zaatakowania kobiety przez rekina. Żyją one bowiem na dużych głębokościach, zazwyczaj w dużej odległości od popularnych miejsc kąpielowych.

Szukasz miejsca na wakacyjny wyjazd? Podoba ci się Teneryfa? Ocean Atlantycki, który ją otacza, oferuje wiele atrakcji dla fanów wodnego szaleństwa. Jeśli kochasz nurkowanie i obserwowanie wodnych zwierząt, koniecznie rezerwuj bilet na Teneryfę!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *