Puerto de Santiago – położenie, pogoda i atrakcje. Co ma do zaoferowania to niewielkie miasteczko na Teneryfie?

Puerto de Santiago to niewielki kurort, który co roku przyciąga na Teneryfę turystów z całego świata. Co tak wyjątkowego jest w tej hiszpańskiej miejscowości? Odpowiadamy!

puerto de santiago
Ocena

Puerto de Santiago to urocze nadmorskie miasteczko położone w południowo-zachodniej części wyspy w gminie Santiago del Teide. Jego lokalizacja jest szczególna, ponieważ zatoka, w której się znajduje, powstała wskutek spływającej do morza magmy. Dowiedz się więcej o tym malowniczym miasteczku z artykułu.

Kurort Puerto de Santiago na Teneryfie

Niewielką miejscowość można całą obejść w zaledwie jeden dzień, ale to nie znaczy, że nie zasługuje na wzięcie pod uwagę w trakcie wyboru miejsca na wakacyjny urlop. Puerto de Santiago co roku staje się coraz popularniejszym kierunkiem wakacyjnym na Teneryfie. Pomimo tego, że na miejscu nie ma zbyt wielu atrakcji, to okolica obfituje w fantastyczne punkty wypadowe, idealne na jednodniowe wycieczki.

Puerto de Santiago – klimat

Jak powszechnie wiadomo, hiszpańska Teneryfa to wyspa wiecznej wiosny. Słońce tam świeci niemalże przez cały rok i jest zaledwie 30 deszczowych dni w całym roku. Poszukując najatrakcyjniejszych miesięcy w roku, poleca się okres od maja do grudnia, kiedy lokalne termometry wskazują najwyższe temperatury.

Puerto de Santiago – Plaża Arena

Playa de la Arena to idealna plaża dla wszystkich osób, które cenią sobie spokojny wypoczynek. Nie ma tutaj zgiełku ulic dużego miasta i tłumów ludzi. Jest za to kameralne nieduże kąpielisko z klimatycznym czarnym piaskiem, który pięknie się mieni w promieniach słońca. Dla wszystkich, którzy nie wiedzą skąd czarny piasek na plaży, informujemy, że jest on całkowicie naturalny dla Teneryfy i innych terenów wulkanicznych. Plaża jest dostosowana do osób z niepełnosprawnościami.

Jakie atrakcje sprawdzić w mieście Puerto de Santiago?

Mogłoby się wydawać, że to nieduże miasteczko, więc nie ma nic ciekawego do zaoferowania, otóż nic bardziej mylnego. Poza miłymi spacerami promenadą i wąskimi uliczkami malowniczego Puerto de Santiago, można udać się na wycieczki po okolicy i odkryć widoki, które zapierają dech w piersiach.

Klify Los Gigantes – rejs

To majestatyczne klify, które mierzą aż 10 km długości i 600 metrów wysokości. Aby podziwiać wynurzające się z Oceanu Atlantyckiego skały, możemy wybrać się na pieszą wycieczkę wzdłuż pobliskiej plaży lub skorzystać z turystycznych rejsów, które kilka razy w ciągu dnia opływają potężne Los Gigantes. Wycieczkowe rejsy odpływają z portu Puerto de Santiago. Z brzegu przy klifach widać wyspę La Gomera, która jest szóstą, co do wielkości Wyspą Kanaryjską.

Wspinaczka na wulkan Teide

Udając się na wycieczkę we wschodnim kierunku możesz obejrzeć ciągle aktywny wulkan Teide. Jego teren, który obejmuje aż 18 900 ha, tworzy Park Narodowy Teide (Parque Nacional del Teide). Tym samym jest to piąty co do wielkości park narodowy w Hiszpanii i drugi najchętniej odwiedzany na świecie. Wejście na niego nie jest trudne, więc poradzi sobie nawet amator górskich wędrówek, pod warunkiem, że będzie miał wygodne buty, krem z filtrem i butelkę wody. Punkty widokowe gwarantują piękną panoramę Teneryfy.

Wodne szaleństwo w Siam Parku

Hiszpania, a konkretnie Wyspy Kanaryjskie mogą pochwalić się największym w Europie parkiem wodnym i znajduje się on właśnie na Teneryfie. Zlokalizowany jest w południowej części wyspy niedaleko Las Americas i Los Cristianos, więc stosunkowo niedaleko od Puerto de Santiago. W środku jest jak w bajkowej krainie, pozakręcane zjeżdżalnie, baseny o różnej głębokości, plaże i wiele innych atrakcji, a wszystko w dosyć zaskakującym, bo tajlandzkim klimacie.

Dzika przygoda w Jungle Park

Ogród zoologiczny znajduje się w miejscowości Arona tuż obok Playa Las Americas. W Jungle Park można poczuć się, jak w prawdziwej dżungli. Spaceruje się wiszącymi mostami, krętymi dzikimi ścieżkami i przemyka tunelami, a wszystko po to, by znaleźć dzikie zwierzęta. W ZOO mieszka ponad 500 gatunków zwierząt. Spacerując po parku, można również podziwiać okazałą kolekcję kaktusów i kilka tysięcy drzew z całego świata.

Puerto de Santiago, pomimo tego, że jest niedużą miejscowością z niewielką ilością atrakcji, to w trakcie pobytu tam nie musi grozić ci nuda. Miasteczko jest fantastycznie zlokalizowane, dzięki czemu to doskonała baza wypadowa do regionalnych atrakcji, takich jak: Klify Los Gigantes, park wodny Siam Park czy dziki wulkan Teide. Ponadto można spacerować po jej urokliwych uliczkach.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *