Safari Hurghada – przeżyj niezapomnianą przygodę podczas wycieczki po egipskiej Saharze!

Chcesz zobaczyć pustynię? Nie ma lepszego sposobu od safari! Hurghada to miasto w Egipcie, które oferuje tę bardzo popularną atrakcję. Co roku wielu turystów decyduje się w ten sposób spędzić czas. Czy warto wybrać się na safari po Saharze? Sprawdź!

safari hurghada

Safari to wyprawa myśliwska, która pierwotnie odbywała się w Afryce Wschodniej. Słowo to bardzo szybko zaczęło jednak określać formę zorganizowanego wypoczynku, podczas którego turyści podziwiają naturalną przyrodę i dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Okazuje się, że obecnie jedną z najbardziej popularnych form aktywności w Egipcie jest właśnie safari. Hurghada to miasto, z którego wyrusza wiele takich wypraw.

Dlaczego warto wybrać się do Hurghady?

safari hurghada buggy

Hurghada to jeden z najbardziej popularnych kurortów wypoczynkowych w Egipcie. Miasto leży nad samym Morzem Czarnym i od wielu lat przyciąga miliony turystów. Bardzo dużo inwestuje się tam w turystykę, dlatego ta leżąca na pustyni miejscowość bardzo szybko zdobyła ogromną popularność. Jest tutaj bardzo duża baza miejsc noclegowych, luksusowe hotele z basenami i bogate życie nocne. Dzięki bliskości morza Hurghada oferuje turystom dużą liczbę aktywności wodnych. Przez cały rok jest tutaj piękna pogoda, która sprzyja wypoczynkowi. W Hurghadzie znajduje się także bardzo popularny kompleks turystyczny Makadi Bay.

 

Zobacz też:
Aleksandria – starożytna metropolia z najważniejszą atrakcją turystyczną: Biblioteką Aleksandryjską

Nie tylko safari. Hurghada i jej atrakcje

Planujesz nie tylko safari? Hurghada jest też świetnym miejscem dla miłośników nurkowania. Odbywają się tutaj podwodne safari, podczas których turyści mogą obserwować rafy koralowe oraz morskie życie. Szczególnie popularnym zajęciem jest tutaj snurkowanie i windsurfing. Bliskość pustyni Sahary sprawia, że wielu turystów decyduje się na safari, które odbywa się wśród piasków.

Dlaczego warto wybrać się na safari? Hurghada przyciąga!

safari hurghada quady

Safari może być niezapomnianym przeżyciem. Będziesz mógł poznać niezbadaną pustynię Hurghady. Safari zwykle odbywa się na Quadach, co zapewnia wspaniałe wrażenia i wiele emocji. W czasie wycieczki będziesz mógł poczuć wolność na bezkresnym pustynnym terenie. Jeżeli jesteś miłośnikiem fotografii, to zrobisz tutaj mnóstwo pięknych zdjęć. Niewiele jest na świecie tak pięknych widoków, jak zachód słońca na pustyni.kup bilety

W trakcie wycieczki będziesz poruszał się quadem po piaszczystych wydmach. Poczujesz adrenalinę, pędząc przez pustynny krajobraz. Safari pozwoli ci też się zrelaksować, napić herbaty i poznać beduiński styl życia. Częstym przystankiem na trasie wycieczek jest wioska beduinów, gdzie poznasz ciekawych ludzi.

Zobacz też:
Wielki Sfinks, czyli starożytny strażnik Egiptu. Dlaczego warto go zobaczyć?

Hurghada – safari. Jak wygląda?

safari hurghada wielbłąd

 

Twoje safari rozpocznie się w momencie, kiedy zostaniesz zabrany z hotelu. Biura podróży oferują transport w obie strony. Czas trwania wynosi zwykle około 3 godzin, ale są dostępne także dłuższe wyprawy. Po trasie safari będziesz poruszał się quadem oraz na wielbłądzie. Cały czas będzie ci towarzyszył doświadczony i profesjonalny przewodnik. W wyposażeniu wyprawy będzie herbata oraz woda mineralna. Jeśli wybierasz się na safari, Hurghadzie i jej klimatowi musisz się nieco oprzeć.

Kup bilet na niesamowite safari już teraz!

Co zabrać ze sobą na safari? Hurghada wymaga odpowiednich akcesoriów

safari hurghada widok na góry przy pełnym słońcu

Podczas wyprawy nie możesz zapominać, że cały czas znajdujesz się na pustyni, która może być niebezpieczna. Dlatego nie zapomnij o zabraniu:

  • chusty;
  • wygodnych butów;
  • szalika.

Jeżeli lubisz robić zdjęcia, to koniecznie weź ze sobą aparat fotograficzny. Dzięki niemu uwiecznisz safari i będziesz miał co pokazywać znajomym po powrocie. Szczególnie ładnym krajobrazem do fotografowania są pasma górskie nad Morzem Czerwonym. Uczestnictwo w safari odradza się dzieciom poniżej 12. roku życia, kobietom w ciąży i osobom, które cierpią na problemy z plecami.kup bilety

Zobacz też:
Kolosy Memnona – starożytne pamiątki po jednym z faraonów Egiptu

Safari Hurghada – ceny

Safari trwające 3 godziny to cena około 23 euro za osobę. Na tę atrakcję najlepiej kupić bilety jeszcze przed wyjazdem, ponieważ dużo turystów chce w ten sposób spędzić czas w trakcie pobytu w Hurghadzie.

 


Jeżeli pragniesz przeżyć przygodę, to dobrym wyborem dla ciebie będzie właśnie safari. Hurghada oferuje wiele rozrywek, ale tylko dzięki safari poczujesz nieskrępowaną wolność i klimat pustyni.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.