Hurghada Grand Aquarium, czyli co warto zwiedzić w Hurghadzie!

Hurghada Grand Aquarium, to miejsce w Egipcie, które umożliwia turystom poznanie fauny i flory, żyjącej w głębinach Morza Czerwonego. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czy i kiedy warto się tam wybrać!

hurghada grand aquarium
Ocena

Głównym celem Hurghada Grand Aquarium jest szerzenie wiedzy o różnych gatunkach roślin i zwierząt żyjących w Morzu Czerwonym, a także poszerzenie świadomości turystów odnośnie ochrony środowiska naturalnego.

Hurghada Grand Aquarium – opis

Wielkie Akwarium w Hurghadzie powstało w 2015r. Jego powierzchnia wynosi 40 000 m², a ilość zgromadzonej wody to aż 3 500 m³. Celem twórców była możliwość zaprezentowania turystom bogatej przyrody oraz wspaniałych zwierząt, żyjących w Morzu Czerwonym. Akwarium jest w ścisłej współpracy z naukowcami, którzy prowadzą działania mające na celu ochronę zagrożonych gatunków. Dodatkowo, organizowane są prelekcje edukacyjne, a także istnieje możliwość zwiedzania z przewodnikiem. W akwarium znajduje się aż około 1200 gatunków zwierząt! Można tu spotkać m.in : żółwie, rekiny, płaszczki, a także wiele ryb.

Dlaczego warto odwiedzić Wielkie Akwarium?

Hurghada Grand Aquarium jest jednym z największych krytych akwariów na świecie. Jest podzielone na kilka części: mini zoo, lasy tropikalne, wystawę skamieniałości oraz akwarium ze zwierzętami słodkowodnymi i słonowodnymi. Kolejną z atrakcji jest szklany tunel z rekinami oraz dolina wielorybów. W każdej z tych części można podziwiać inne zwierzęta oraz rośliny. Odwiedzający mogą nie tylko oglądać zwierzęta przez szybę. Istnieje również możliwość nurkowania z płaszczkami, żółwiami czy rekinami. W mini zoo można zobaczyć flamingi, krokodyle i żółwie.

Jak dostać się do Grand Aquarium?

Wielkie akwarium znajduje się w Hurghadzie, czyli jednym z najbardziej znanych, turystycznych miast w Egipcie. Miejscowość leży we wschodniej części kraju, na wybrzeżu Morza Czerwonego. Zdaniem wielu podróżujących, będąc w Hurghadzie, nie można przegapić pójścia do znanego i cenionego akwarium. By się tam dostać, można wykupić wycieczkę fakultatywną w jednym z lokalnych biur podróży. Cena zwykle obejmuje nie tylko zwiedzanie, lecz również transport tam i z powrotem.

Hurghada – opis miasta

Poza znakomitym akwarium, miasto słynie z pięknych raf koralowych znajdujących się niedaleko brzegu. Zachwycającą fauna i flora to nie wszystko, co oferuje turystom Hurghada. Słynie również z luksusowych kurortów oraz pięknej, piaszczystej plaży. Jest jedną z kilku najbardziej znanych i lubianych miejscowości wypoczynkowych. Dodatkowo, jeśli przestanie Ci się podobać relaks na plaży, możesz spróbować swoich sił w nurkowaniu, windsurfingu, kitesurfingu czy sportach plażowych.

Hurghada Grand Aquarium – podsumowanie

Hurghada Aquarium to kompleks, który warto zwiedzić nie tylko będąc na wakacjach z dziećmi, lecz również samemu. Ilość morskich zwierząt, jakie można tam zaobserwować jest zdumiewająca! To samo tyczy się licznych gatunków roślin, które nie sposób zaobserwować poza akwarium. Szklane tunele sprawiają, że zwiedzając to miejsce, czujesz, jakbyś żył w głębinach morza. Na zwiedzanie warto poświęcić od 2 do 4 godzin. Dodatkowo, dla odważnych, istnieje możliwość nurkowania wraz z rekinami, żółwiami, płaszczkami i innymi mieszkańcami morza.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *