Dubai Aquarium i Underwater Zoo, czyli podwodne zoo w Dubaju

Dubai Aquarium i Underwater Zoo to największe akwarium nie tylko w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale też na świecie, w którym podziwiać można ponad 33 tysięcy okazów zwierząt. Jego główną atrakcją jest podwodny tunel, którym przechodzi się pod całą długością awarium. Gdzie znajduje się ta atrakcje i ile kosztują bilety?

dubai zoo
Ocena

Oferta Dubaju dla fanów obserwowania zwierząt składa się obecnie przede wszystkim z dwóch miejsc. Jeśli chodzi o zwierzęta lądowe mowa o Dubai Safari Park, miejscu, które w 2017 roku zastąpiło wysłużone Dubai Zoo. To drugie zostało zamknięte, a więc obecnie jedynym miejscem w zoo w nazwie w Dubaju jest Dubai Aquarium i Underwater Zoo, czyli ogromne oceanarium (akwarium morskie) oraz ogród zoologiczny ze zwierzętami związanymi z wodą, takimi jak na przykład krokodyle.

Gdzie znajduje się i kiedy jest otwarte Dubai Aquarium i Underwater Zoo?

 

 

Co ciekawe Dubai Aquarium nie znajduje się w osobnym budynku a w Dubai Mall, czyli największym na świecie centrum handlowym. To sam środek Dubaju, u podnóża najwyższego wieżowca świata Burj Khalifa, a więc bardzo łatwo tutaj trafić.

Kup bilet online i zwiedzaj Podwodne Zoo!

Tym razem centrum handlowe postanowiono połączyć nie tylko z tak oczywistymi atrakcjami, jak kino i strefa gastronomiczna, ale też z czymś specjalnym. Wejście do akwarium i podwodnego zoo znajdują się na parterze centrum handlowego, ale cała atrakcja sięga aż do drugiego piętra. Miejsce czynne jest codziennie. W tygodniu od 10:00 do 22:00 czasu lokalnego, a w weekendy o dwie godziny dłużej, czyli aż do północy.

Ile kosztują i co obejmują bilety do Dubai Aquarium i Underwater Zoo?kup bilety

Cena biletów, różnią się w zależności od wybranego pakietu. Tańszy z nich, Penguin Cove & Nursery Experience kosztuje 199 AED za osobę i obejmuje:

  • przejście tunelem pod akwarium,
  • podwodne zoo,
  • jaskinię pingwinów,
  • oprowadzenie po zapleczu z przewodnikiem,
  • voucher 10 AED do Aquarium Cafe,
  • voucher 20 AED do sklepiku z pamiątkami.

Droższy pakiet, Ultimate Experience kosztuje 299 AED i poza wymienionymi wyżej atrakcjami zawiera jeszcze wycieczkę łodzią z przezroczystym dnem po powierzchni akwarium oraz pokaz karmienia ryb. Dzieci poniżej dwóch lat życia wchodzą za darmo. Za dodatkowe 100 AED można dodatkowo kupić bilety na pokazy z konkretnymi zwierzętami. Możesz zobaczyć między innymi pingwiny, płaszczki, krokodyle, wydry oraz rekiny.

Kup bilet online już teraz!

Co można zobaczyć w Dubai Aquarium i Underwater Zoo?

Akwarium ma pojemność 10 milionów litrów. Pod nim znajduje się 50-metrowy tunel, z którego najwygodniej obserwuje się morskie życie. A jest co obserwować, ponieważ w atrakcji zgromadzano ponad 300 różnych gatunków zwierząt, w tym stworzenia tak groźne, jak rekiny piaskowe, których muzeum posiada największą ławicę. Inne ciekawe zwierzęta w nim pływające to m.in. żarłacz tygrysi i płaszczka.

 

 

Undewater Zoo podzielone jest na trzy strefy Rainforest, Living Ocean i Rocky Shore. Podziwiać można w piranie, japońskie kraby pacyficzne oraz sumy w 40 różnych osobnych zbiornikach wodnych. Ostatnia strefa, Rocky Shore, to miejsce, gdzie woda styka się z lądem. Można oglądać w niej wydry, pingwiny oraz foki. Największą jego atrakcją jest 5-metrowy australijski krokodyl, ważący 750 kg. Podczas wycieczki na zaplecze akwarium z przewodnikiem, można dowiedzieć się, jak personel utrzymuje wodę w czystości, jak karmi ryby i jak wyglądają inne prace związane z funkcjonowaniem tego największego akwarium na świecie.

kup bilety

Obecnie funkcjonuje także wystawa UAE Nigth Creatures, która prezentuje pustynne zwierzęta Zjednoczonych Emiratów Arabskich, aktywne są nocą. Zobaczysz tam węże, skorpiony czy jeże.

 

Dubajskie atrakcje to nie tylko imponująca architektura i luksusowe hotele, ale też miejsca, które spodobają się zwłaszcza najmłodszym. Dubai Aquarium i Underwater Zoo to chyba jedno z najbardziej godnych odwiedzenia z nich, Nie tylko jest bardzo widowiskowe, ale może też wiele nauczyć odwiedzających o otaczającej ich przyrodzie.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *