Zanzibar – nurkowanie dla każdego. Gdzie warto zajrzeć w poszukiwaniu podwodnych przygód?

Zanzibar to wspaniała wyspa przyciągająca błękitnymi lagunami oraz rajskimi plażami. Ten skrawek Tanzanii może się też pochwalić rafami koralowymi. Chcesz poznać podwodny Zanzibar? Nurkowanie będzie dla ciebie idealnym zajęciem.

zanzibar nurkowanie
Ocena

Nurkowanie to podstawowa oferta dla turystów odwiedzających Zanzibar, jednak i oferta nurkowania z butlą może cię zaskoczyć swoją różnorodnością. Gdzie warto uprawiać ten sport? Podpowiadamy! 

Zanzibar – nurkowanie w pięknej scenerii. Gdzie warto się wybrać?

Zacznijmy od krótkiego przeglądu miejsc, w których nurkowanie staje się wyjątkowo przyjemne. Chcesz przeżyć niezwykłą przygodę? Sprawdź nasze porady! 

Kiedy warto nurkować na Zanzibarze? 

Zanzibar to możliwość nurkowania przez cały rok, jeśli jednak chcesz połączyć ten sport z podglądaniem zwierząt, musisz się dopasować do rytmu przyrody. Chcesz podziwiać manaty? Postaw na nurkowanie w okresie od grudnia do kwietnia. Wolisz koniki morskie? Postaw na okres od czerwca do marca. A może szukasz mocnych wrażeń? Od października do lutego możesz nurkować z rekinami. 

Najlepsze miejsca do nurkowania 

Lista miejsc, w których amatorzy nurkowania mogą spędzić czas w przyjemny sposób, jest dość długa. Które z nich cieszą się największą popularnością? 

Najwięcej wrażeń dostarczą ci nurkowiska: 

  • Leven Bank; 
  • rafa Nankivell;
  • Manta Point;
  • Fundu; 
  • przełęcz Kinasi w zatoce Chole. 

Zasady, których musisz przestrzegać 

Nurkowanie wśród cennych raf koralowych, często objętych ochroną, wymaga od miłośników podwodnych przygód przestrzegania kilku prostych zasad. Najważniejsze zakazy to:

  • zakaz śmiecenia;
  • zakaz dotykania raf oraz żyjących w morskich wodach zwierząt; 
  • trzymanie się przyznanych limitów oraz posiadanych uprawnień. 

Przestrzeganie tych kilku prostych zasad sprawia, że popularny sport nie stanowi zagrożenia dla wyspiarskiej przyrody i pozwala wszystkim nurkom cieszyć się pięknymi, podwodnymi widokami. 

Informacje praktyczne dla amatorów nurkowania 

Korzystny klimat sprawia, że na Zanzibarze nurkować możesz przez cały rok. Wiesz już, w jakich miejscach uprawianie tego sportu sprawi ci najwięcej radości. Teraz zobacz, jakie oferty mają dla ciebie miejscowi organizatorzy turystyki.  

Z jakich ofert możesz skorzystać?

Możliwości masz sporo. Wiele ciekawych propozycji mają miejscowe ośrodki sportów wodnych i centra nurkowe, działające praktycznie we wszystkich większych miejscowościach turystycznych. Możesz z nich skorzystać w Stone Town oraz w Matemwe  – miejscowości mogącej pochwalić się własną komorą dekompresyjną. Nie brak też organizatorów turystyki organizujących wycieczki, w trakcie których zwiedzanie i nurkowanie wzajemnie się uzupełniają. 

Zanzibar – nurkowanie i jego ceny

Czy nurkowanie na Zanzibarze to oferta zarezerwowana dla bogaczy? Niekoniecznie. Spora konkurencja sprawia, że organizatorzy podwodnych wypraw kuszą ciekawymi promocjami. Jeśli na bieżąco będziesz śledzić ich oferty, możesz znaleźć kursy i wycieczki w przystępnych cenach. Dostępne są też atrakcyjne pakiety obejmujące kilka nurkowań. Jakie ceny możesz zobaczyć? Średni koszt kursu nurkowego na Zanzibarze to 500 dolarów. Dwa nurkowania w ciągu dnia to wydatek około 100 dolarów, podczas gdy za 10 nurkowań zapłacić 450500 dolarów. 

Rafy koralowe to najcenniejszy skarb, którym kusi Zanzibar. Nurkowanie pozwala odkryć ich piękno, a jednocześnie spędzić czas w aktywny sposób. A że oferta miejscowych biur jest bardzo bogata, znajdziesz dla siebie wiele wspaniałych propozycji.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *