Wulkan Batur – wschody i zachody słońca na Bali

Wulkan Batur to najsłynniejsza góra Indonezji i jeden z najwspanialszych punktów widokowych na świecie. Chcesz się o tym przekonać na własnej skórze? Zobacz, jak zaplanować wizytę w tym miejscu.

Ocena

Indonezja to tysiące wysp i wysepek rozrzuconych pomiędzy Australią i Azją. To również piękne krajobrazy, których powstanie jest zasługą wulkanów. Jest ich tu około 330, przy czym 130 z nich wciąż uchodzi za wulkany aktywne. Znajdziesz je na wyspie Bali, a jeden z nich to wulkan Batur. Przekonaj się, czy warto go zobaczyć!

Wulkan Batur i jego miejsce na mapie Bali

Bali to wyspa pełna niespodzianek, a wulkan Batur jest jednym z jej symboli. Wznosi się w północno-wschodniej części wyspy, a z jego szczytu (1717 m n.p.m) roztaczają się niezapomniane widoki.

Na czym polega fenomen tego miejsca? Przede wszystkim na tym, że Batur to aktywny wulkan, zatem wędrówka po jego zboczach może ci dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Piękne otoczenie sprawia, że z jego szczytu możesz podziwiać niezapomniane widoki. Z Gunung Batur zobaczysz m.in. pobliski wulkan Mount Agung oraz jezioro Batur. Spojrzysz też z góry na okoliczne wioski.

Trekking na Batur. Jak się przygotować?

Trekking na wulkan Batur wymaga odpowiedniego przygotowania. O czym musisz pamiętać? Oto najważniejsze informacje dla turystów, którym marzy się spacer po jednym z najsłynniejszych wulkanów na świecie.kup bilety

Kiedy wybrać się na taki trekking?


Wolisz zobaczyć wschód słońca czy jego zachód? Na to pytanie większość turystów musi sobie odpowiedzieć w pierwszej kolejności. Większość osób stawia na pierwszą opcję, co wiąże się z koniecznością rozpoczęcia pieszej wędrówki już około 4:00 rano. Nagrodą za wczesną pobudkę jest zapierający dech w piersiach widok. Jeśli szukasz dodatkowych wrażeń, zarezerwuj czas na spacer wokół krateru i chwilę na śniadanie w wulkanicznej scenerii. Kup bilety tutaj i przeżyj przygodę swojego życia!

Wędrówka na szczyt zajmuje około 2 godzin. Choć wspinaczka nie jest zbyt forsowna, pamiętaj o wygodnym sportowym obuwiu. Zabierz też ciepłą bluzę – przyda się każdemu, kto chce spędzić więcej czasu na szczycie i cieszyć się pięknymi widokami w komfortowych warunkach.kup bilety

Jak dotrzeć pod wulkan Batur?

wulkan batur widok pełen natury

Najlepszym punktem wypadowym na wulkan jest wioska Kintamani, jednak większość turystów zatrzymuje się w hotelach w Ubud, czyli mieście uznawanym za serce Bali. Tu poznasz kulturę wyspy, a przy okazji odkryjesz piękno lokalnej architektury. Z Ubud możesz również wyruszyć na nocny trekking i zdobyć szczyt wulkanu uznawanego za jedno z najpiękniejszych miejsc Indonezji. Taka podróż zaczyna się zwykle o 1:00 lub 2:00, jednak nieprzespaną noc wynagrodzi ci aktywny poranek.

Jak zamówić przewodnika?

wulkan batur widok z daleka

Nocna wspinaczka na aktywny wulkan Batur wymaga profesjonalnego wsparcia. Pamiętaj, że turyści wchodzący na Mount Batur muszą mieć miejscowego przewodnika. Jak go zamówić? Najlepszym rozwiązaniem jest zorganizowana wycieczka, którą możesz z wyprzedzeniem zarezerwować przez internet. Tutaj możesz kupić bilety, dzięki czemu nie będziesz tracić czasu na miejscu! Możesz też wynająć przewodnika tylko dla siebie, korzystając z pośrednictwa lokalnych hoteli. Jest to jednak droższe i mniej praktyczne rozwiązanie, z którego korzystają nieliczni turyści.

 

Wejście na szczyt będący jednym z najcenniejszych skarbów Indonezji może się stać dla ciebie przygodą życia. Niesamowite widoki i moc wrażeń – oto główne powody, dla których warto wyruszyć na wyprawę na szczyt najważniejszego z tak licznych wulkanów na Bali. Ta atrakcja ma wyjątkową moc, a nocna wędrówka i piękny wschód słońca na wulkanie Batur zapiszą się w twojej pamięci


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *