Nusa Penida – tajemnicza sąsiadka Bali. To wyspa z pięknymi plażami i zapierającymi dech widokami!

Szukasz bajkowego, jeszcze niezadeptanego przez turystów miejsca? Nusa Penida to indonezyjska wyspa, która zachwyca naturalnością. Mimo sąsiedztwa popularnego Bali, nadal można poczuć się tu, jak na krańcu świata.

Nusa Penida
Ocena

Nusa Penida to indonezyjska wyspa, która sąsiaduje z Bali, ale nie jest tak rozwinięta turystycznie. Niektórzy uważają, że to z powodu demona Jero Gede Macaling, zamieszkującego Penidę. Strach przed czarną magią powstrzymywał od eksploracji wyspy, która obecnie stanowi jedno z najpiękniejszych miejsc w Indonezji.

Nusa Penida – dlaczego warto tu przyjechać?

Wyspa Nusa Penida wygląda jak raj na ziemi. Na spragnionych wypoczynku czekają przepiękne plaże, błękitny ocean oraz zapierające dech w piersiach widoki. To miejsce, które warto wybrać, by uciec od turystycznego zgiełku innych indonezyjskich wysp. Na Penidzie można oddawać się błogiemu lenistwu, ale także surfować albo nurkować w przejrzystych wodach. Warto także udać się wgłąb wyspy i dać się zaskoczyć jej niezwykłą różnorodnością. Najchętniej odwiedzane miejsca to Broken Beach (nie ma możliwości zejścia) oraz sąsiadujący z nią basen pływowy o przejrzystej wodzie, nazywany Angel’s Billabong.

Chcesz przyjechać na Nusa Penidę? Kup bilet!

Plaże Nusa Penidy – idealne dla turystów

Turystów, którzy dotarli na wyspę, zachwycają zaciszne plaże otoczone klifami. Turkusowa woda niezmiennie odbija promienia słońca. Które miejsca Nusa Penidy koniecznie trzeba zobaczyć? Podróżnicy polecają przede wszystkim Kelingking Beach, choć prowadząca tam trasa jest bardzo trudna, dobrze zagospodarowaną Atuh Beach oraz Diamond Beach. Prowadzą tam malownicze schody wykute w klifie! Są one zresztą charakterystyczne dla całej wyspy i stanowią świetne punkty widokowe.

Nusa Penida – jak się tu dostać?

Na Nusę Penidę najlepiej dostać się z Bali, a jedyna możliwa droga wiedze przez wodę. Do dyspozycji turystów są promy oraz tzw. speed boaty, które wypływają z portów w Sanur oraz Padang Bai. Jeśli wybierzesz szybką łódź, na wyspę dotrzesz w 30-40 minut.

Wycieczka na Nusę Penidę – zorganizowana czy nie?

Jeśli nie jesteś mistrzem organizacji i obawiasz się, że samodzielne odnalezienie się w indonezyjskiej rzeczywistości to dla ciebie za dużo. Możesz wybrać zorganizowaną wycieczkę na Nusę Penidę. Na Bali działają lokalne biura podróży, które od początku do końca zorganizują podróż oraz pobyt.

Zainteresowany wyciczką? Kup bilet na Nusę Penidę.

Nusa Penida – ceny

Koszt wycieczki na Nusę Penidę zależy od wybranej opcji. Koszt jednodniowej wyprawy dla jednej osoby zamyka się w granicach 300-400 zł. Można wykupić także transfer w obie strony szybką łodzią, by spędzić kilka godzin na rajskiej wyspie – koszt to około 150 zł od osoby.

kup bilety

Nusa Penida – bilety

Nusa Penida – informacje praktyczne

Nusa Penida – transport po wyspie
  • Samochód;
  • skuter.
Nusa Penida – kiedy jechać? Pora sucha (od kwietnia do października).
Nusa Penida – co zabrać?
  • Woda;
  • krem z wysokim filtrem;
  • gotówka (na wyspie nie ma banków i bankomatów);
  • kostium kąpielowy;
  • wygodne buty.

Nusa Penida stanowi miejsce, które nie zostało jeszcze odkryte przez turystów. Rajskie plaże, przejrzysta woda i przepiękne widoki, a przede wszystkim przyjaźni mieszkańcy to atut będący także wyróżnikiem wyspy. Jeśli lubisz czuć się jak odkrywca, przyjedź na Nusę Penidę. Warto się jednak pośpieszyć, ponieważ dociera tu coraz więcej osób, zauroczonych dalekimi zakątkami Indonezji.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *