Wakatipu – miejsce dla miłośników pięknych widoków i „Władcy Pierścieni”

Wakatipu jest najdłuższym jeziorem w Nowej Zelandii, ciągnącym się na odcinku 80 km! Jednak to nie jego gabaryty sprawiają, że jest atrakcją turystyczną – to właśnie tu kręcono „Władcę Pierścieni”. Kup bilet na jedną z atrakcji nad jeziorem!

wakatipu

Nowa Zelandia znana jest z niesamowitych widoków. Nic dziwnego, że stała się idealnym miejscem do umieszczenia akcji trylogii Tolkiena. Fani przygód bohaterskich Hobbitów co roku ściągają do Queenstown, by skorzystać z bogatej oferty ekstremalnych rozrywek, a także, by zobaczyć słynne jezioro. Już dziś kup bilet na atrakcję na jeziorze Wakatipu!

Wakatipu – słynne jezioro Nowej Zelandii

Jezioro Wakatipu otoczone jest przez majestatyczne Alpy, których szczyty przez większą część roku pokryte są śniegiem. Taki widok potrafi zapierać dech w piersiach. Bez problemu można dotrzeć w okolice jeziora, dzięki czemu miejsce to jest chętnie odwiedzane przez turystów. Jak spędzić czas w tej okolicy? Można spacerować, ale także spróbować jednej z ekstremalnych aktywności jak skok na bungee. To lubiane miejsce dla paralotniarzy oraz kajakarzy. Ciekawym i atrakcyjnym sposobem na zwiedzenie okolicy jest rejs po Wakatipu. Zatem nie zwlekaj, kup bilet i wyrusz śladem bohaterów Tolkiena!

Wakatipu – rejs po jeziorze

Jeżeli dotarłeś do Nowej Zelandii i miasta znanego jako światowa stolica sportów ekstremalnych, koniecznie musisz zobaczyć najdłuższe jezioro, Wakatipu. Zamiast przyglądać się z brzegu, wybierz inny sposób – rejs statkiem. Trwająca 1,5 godziny przeprawa przez jezioro da ci możliwość podziwiania niesamowitych widoków na Remarkables, Cecil Peak, Mt. Earnslaw. Siedząc na górnym pokładzie statku, będziesz mieć wspaniałą perspektywę na jezioro, Alpy i inne okoliczne atrakcje.

Wakatipu – przejażdżka pojazdem półzanurzalnym

Jeśli wolisz ekstremalne przeżycia, a spokojny rejs nie jest dla ciebie, wybierz przejażdżkę półzanurzalnym pojazdem. To potężna dawka adrenaliny i niezapomniane przeżycie. Wraz z pilotem zanurzysz się na kilkanaście sekund pod wodą Wakatipu, a następnie zostaniesz wystrzelony 6 metrów nad jego powierzchnię! Podczas tej 15-minutowej przejażdżki będziesz się obracać i wykonywać manewry, o jakich nigdy nie myślałeś! Maksymalna prędkość, jaką osiągnie pojazd to 80 kim/h nad wodą i 40 km/h pod wodą.

Zobacz też:
Auckland – najciekawsze informacje o nowozelandzkim mieście

kup bilety

Wakatipu – ceny

1,5-godzinny rejs po jeziorze od 140 PLN za osobę
15-minutowa przejażdżka pojazdem półzanurzalnym  od 440 PLN za osobę

Wakatipu – bilety

Wakatipu – najważniejsze informacje

 

Wakatipu – jak dojechać? Aby dotrzeć do jeziora, należy udać się do miasteczka Queenstown
Jak przygotować się do rejsu po jeziorze? Zaleca się założenie antypoślizgowych butów, przygotowanie cieplejszego okrycia wierzchniego i kremu z filtrem
Kto nie może skorzystać z przejażdżki półzanurzalnym pojazdem?
  • Dzieci poniżej 6 lat;
  • kobiety w ciąży;
  • osoby ważące ponad 104 kg;
  • osoby z problemami sercowymi
Kiedy najlepiej wyjechać na wycieczkę? Sezon turystyczny w Nowej Zelandii trwa od grudnia do lutego, kiedy jest najcieplej (max. około 23 stopni)

 


Zobacz też:

Zobacz też:
Waitomo Glowworm Caves – ceny biletów, atrakcje. Zobacz jaskinię Waitomo ze świecącymi robaczkami w Nowej Zelandii!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *