Vigo – Hiszpania i Galicja. Jakie atrakcje oferuje to niewielkie miasteczko w Hiszpanii na granicy z Portugalią?

Pomimo tego, że to jedno z najbardziej deszczowych miejsc na Półwyspie Iberyjskim, to plaże zatoki Vigo przyciągają rzesze wczasowiczów do miasta. Z jakich innych atrakcji turystycznych można korzystać w tej niewielkiej miejscowości znajdującej się tuż przy granicy z Portugalią?

vigo hiszpania

Vigo w hiszpańskiej Galicji w prowincji Pontevedra to uprzemysłowiony ośrodek portowy pochodzący jeszcze z czasów rzymskich. Jako miasto specjalizujące się w przemyśle wytwórczym nie należy do szczególnie uroczych, niemniej jednak jego zabytkowa dzielnica oraz architektura z czasów modernizmu dodają mu wyjątkowości. Zatoka Vigo przyciąga plażowiczów swoim nieregularnym poszarpanym nabrzeżem z licznymi kąpieliskami i stosunkowo spokojnymi, ale dosyć głębokimi wodami Oceanu Atlantyckiego. Od czego zacząć zwiedzanie galicyjskiego miasteczka Vigo? Hiszpania potrafi zaskoczyć.

Jakie atrakcje turystyczne warto zobaczyć w Vigo?

Co prawda Vigo nie stanowi obleganego kurortu turystycznego, niemniej jednak ma do zaoferowania kilka naprawdę ciekawych miejsc w swoim regionie i nie są to wyłącznie plaże!

Ruiny twierdzy Castro

Twierdza Castro została wybudowana w 1665 roku. Miała za zadanie chronić Vigo przed atakami wrogich wojsk portugalskich. Fortyfikacja składa się również z murów miejskich, ale dzisiaj można podziwiać tylko fragmenty, ponieważ reszta uległa zniszczeniu. To idealne miejsce na spacer, a szczyt twierdzy stanowi doskonały punkt widokowy, z którego widać pobliskie Wyspy Cies.

Zobacz też:
Pontevedra – położenie, zabytki, muzea i inne atrakcje. Poznaj nasz przewodnik turystyczny po galicyjskim mieście nad rzeką Lérez

Starówka w Vigo – Casco Vello

Stare miasto w Vigo to zabytkowe kamienice, barokowy kościół Iglesia de Santa María, miłe kawiarenki oraz urocze wąskie uliczki, które pozwalają poczuć galicyjski klimat. To ważny, a wręcz obowiązkowy punkt według przewodników turystycznych, ale nie należy na nim poprzestawać i odkrywać pozostałe ciekawe miejsca w mieście Vigo. Hiszpania w tym rejonie pełna jest miejsc tchnących historią i wartych odkrycia.

Galicyjskie Muzeum morskie – Museo del Mar

Jak na miasto ze znanym portem przystało, Vigo ma morskie muzeum. Na przylądku Do Muiño, w parafii Alcabre, mieści się Galicyjskie Muzeum Morskie. To kompleks budynków, ogrodów, placu, a także molo. Obiekt został stworzony przez Aldo Rossiego i Césara Portelli i zawiera imponującą kolekcję eksponatów związanych z tematyką morską.

Muzeum Sztuki Współczesnej w Vigo. Hiszpania artystów

Dla miłośników sztuki miasto też ma bogatą ofertę, w której znajduje się Muzeum Sztuki Współczesnej w Vigo. W swojej kolekcji ma zbiory z wielu dziedzin sztuki:

 • plastyczne;
 • architektoniczne;
 • filmu;
 • cybersztuki;
 • mody;
 • designu.

Misja centrum polega na konstruowaniu oferty kulturalnej na podstawie wystaw krajowych i międzynarodowych z zakresu aktualnej sztuki oraz promocji badań i odzyskiwania twórców lub awangardowych ruchów galicyjskich. Ponadto wspiera twórczość młodych artystów.

Zobacz też:
La Coruña i skarby Kryształowego Miasta. Co musisz zobaczyć w tej części Hiszpanii?

Park zoologiczny w Vigo

Vigozoo (bo tak się nazywa) to wyjątkowe miejsce w Galicji, bowiem to jedyny ogród zoologiczny w regionie. Z pewnością zadowoli rodziny z dziećmi, gdzie nie tylko można obserwować wiele rzadkich gatunków zwierząt, ale również dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Powierzchnia ZOO wynosi 55 000 m2, na których możemy spotkać zwierzęta z Afryki, Ameryki, Azji, a także Półwyspu Iberyjskiego. Dzieci poniżej 2. roku życia wchodzą tam bezpłatnie.

Plaże w Vigo. Hiszpania to raj wypoczynku nad morzem

Piaszczyste plaże stanowią jedną z ciekawszych atrakcji w Vigo. Niektóre z nich są położone tylko 10 minut spacerem od centrum miasta, a wiele z nich posiada odznaczenie Niebieskiej Flagi (oznacza to, że są stosunkowo bezpieczne i mają liczne udogodnienia). Wybór kąpielisk jest spory, bo znajdą się miejsca zarówno dla rodzin z dziećmi, entuzjastów cichego wypoczynku na kameralnym wybrzeżu, jak i miłośników sportów wodnych, w tym nurkowania. Na każdej znajduje się przyjemny biały piasek i niezwykle przejrzysta woda – to chyba ucieszy każdego. Najchętniej wybierane przez turystów plaże to:

 • Playa de A Fontaíña;
 • Playa de a Punta;
 • Playa de o Vao;
 • Playa de o Adro (Bouzas);
 • Playa de o Baluarte;
 • Playas de a Sobreira y o Xunqueiro;
 • Playa de Samil;
 • Playa de Toralla;
 • Playa de Fortiñón;
 • Playas de o Cocho y Mourisca.
Zobacz też:
Galicja - Hiszpania i jej skarby. Czym zaskakuje ten region?

Vigo to miasto przemysłowe z dużym portem, ale również dogodnymi plażami, świeżymi owocami morza i interesującymi zabytkami. Dogodna lokalizacja miasta sprawa, że zwiedzanie okolic metropolii jest łatwe i przyjemne.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.