Teneryfa – ZOO i nasze TOP 3 najciekawszych atrakcji hiszpańskiej wyspy dla dzieci i dorosłych

Co poza piaszczystymi plażami i fantastyczną pogodą ma do zaoferowania Teneryfa? ZOO! Na wyspie znajduje się kilka ogrodów zoologicznych, w których można zobaczyć różne zwierzęta. Dowiedz się więcej z naszego artykułu.

teneryfa zoo

Rodziny z dziećmi zawsze szukają atrakcyjnych miejsc na wakacje, które dają wiele możliwości do ciekawego spędzania czasu. Właśnie takim kierunkiem jest Teneryfa. ZOO, które znajduje się na tej wyspie, z pewnością zadowoli najbardziej wymagających turystów w każdym wieku. Przeczytaj!

Loro Park Teneryfa – ZOO z papugami

Loro parque po hiszpańsku oznacza park papug, więc chyba nie będzie zaskoczeniem, że ogród może pochwalić się okazałą kolekcją przeszło 300 gatunków tych ptaków. Jednak to niejedyna atrakcja tego światowej sławy ZOO. Teneryfa pozwala na podziwianie również takich zwierząt jak: małpy, dzikie koty, żółwie olbrzymie, delfiny, orki, a nawet lwy morskie. Loro park znajduje się w północnej części wyspy w jednym z najstarszych miast na Teneryfie, czyli Puerto de la Cruz.

Cena biletu do Loro Park

Aktualna cena podstawowego biletu wejścia do Loro Parku wynosi 38 euro dla osoby dorosłej, a dla dziecka 26 euro. Dzieci do 5. roku życia wchodzą za darmo. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej ZOO.

Zobacz też:
Santa Cruz – Teneryfa i jej największe miasto. Wszystko, co musisz wiedzieć o stolicy hiszpańskiej wyspy – położenie, pogoda i atrakcje

Monkey Park Teneryfa – ZOO z małpami

Ogród zoologiczny położony na południu wyspy nieopodal znanego kurortu turystycznego Los Cristianos na wyspie Teneryfa. ZOO słynie z tego, że można w nim podziwiać małpy z daleka, ale istnieje też możliwość wejścia do klatki, aby pogłaskać i nakarmić zwierzę. Oprócz gatunków naczelnych można podziwiać węże, papugi kakadu, tukany oraz przejść się drewnianym mostkiem nad stawem, w którym pływają krokodyle i żółwie.

Cena biletu do małpiego parku

Obecnie cena biletu wejścia do Monkey Park wynosi 10 euro dla osób powyżej 12. roku życia, a 5 euro dla dzieci w wieku 5–12. Dzieci do 5. roku życia wchodzą za darmo. Do ZOO nie można przynosić własnego jedzenia, jeżeli chcesz karmić małpki, musisz kupić specjalną karmę na terenie ogrodu.

ZOO Jungle Park na Teneryfie

Jungle Park to niezwykle malownicze miejsce, które pozwala na zwiedzanie ponad 7 hektarów dżungli na wyspie Teneryfa. ZOO zapewnia wiele atrakcji. Przechadzając się wiszącymi mostkami, tunelami, oraz ścieżkami, można podziwiać ponad 500 gatunków zwierząt. Główną atrakcję stanowią rzadko spotykane białe lwy. Przydatną informacją jest fakt, że Jungle Park oferuje odwiedzającym bezpłatny transport z i do Los Cristianos, Playa de las Americas oraz Costa Adeje.

Zobacz też:
Zachód słońca. Teneryfa to wyspa romantycznych wschodów i zachodów

Bilety do Jungle Park

Aktualna cena podstawowego biletu wejścia do Jungle Park wynosi 29 euro dla osób powyżej 11. roku życia, 21 euro dla dzieci w wieku 5–10 lat i 11 euro dla dzieci młodszych (w wieku 3–4) Dzieci do 3. roku życia wchodzą za darmo. Kupując bilet przez internet, można uzyskać zniżkę. 

Hiszpańska wyspa ma do zaoferowania wiele interesujących atrakcji. Wśród nich znajdują się aż trzy ogrody zoologiczne. Zatem jeżeli nie wiesz, dokąd wybrać się z rodziną na urlop to dobrym pomysłem może być Teneryfa. ZOO, które znajdują się na wyspie, gwarantują świetną zabawę.


Zobacz też:

Zobacz też:
Cueva del Viento – poznaj Jaskinię Wiatru na Teneryfie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.