Jungle Park – Teneryfa i jej prawdziwa dżungla. Dojazd, bilety i atrakcje ogrodu zoologicznego na Wyspach Kanaryjskich

Jeżeli jesteś miłośnikiem zwierząt albo lubisz oryginalne i zaskakujące atrakcje wakacyjne, koniecznie odwiedź Jungle Park. Teneryfa zaskoczy cię hiszpańską dżunglą. Sprawdź, jakie zwierzęta tutaj zobaczysz!

jungle park teneryfa
Ocena

Słyszałeś o Jungle Park? Teneryfa oferuje zwiedzającym aż trzy ogrody zoologiczne, ale ten jest naprawdę wyjątkowy. Wyróżnia go wyjątkowa sceneria prawdziwej dzikiej dżungli, która rozpościera się aż na 7 hektarach. Dowiedz się więcej z artykułu o tym niezwykłym miejscu.

Jungle Park – Teneryfa i jej niezwykły ogród

W tej dżungli można spacerować tunelami, wiszącymi mostkami i urokliwymi ścieżkami w poszukiwaniu dzikich zwierząt, a jest czego szukać! W Jungle Park można podziwiać ponad 500 gatunków zwierząt. Ponadto, obiekt to swoisty ogród botaniczny z pokaźną kolekcją kaktusów i kilkoma tysiącami gatunków drzew z całego świata.

Kliknij tutaj, aby kupić bilety do Jungle Park!

Jungle Park – zwierzęta

Jakie gatunki zobaczysz w Jungle Park? Teneryfę w tym miejscu zamieszkują szczególne okazy. Główną atrakcję zoo stanowi para białych lwów z południowej Afryki, które są tylko częścią imponującej rodziny dzikich kotów w parku. Jednak należy pamiętać, że nie tylko koty można spotkać w tym ogrodzie. Poza nimi są tu jeszcze:

 • dzikie ptaki;
 • ssaki naczelne;
 • pingwiny;
 • gady;
 • płazy.

Jungle Park – atrakcje

Jak w większości ogrodów zoologicznych na świecie, w Jungle Park również odbywają się codzienne pokazy z udziałem zwierząt, takimi jak lwy morskie, a także ptaki drapieżne i egzotyczne. Można skorzystać też z dodatkowych atrakcji w Jungle Park. Teneryfa oferuje w tym miejscu:

 • linowy tor przeszkód (Jungle Ride) to niezwykle oryginalny sposób na eksplorację dżungli, szczególnie polecany osobom, które lubią spędzać czas aktywnie. To 300-metrowy szlak, na który składają się mosty linowe, ciemne tunele i wąskie przejścia. Wejście jest bezpłatne; 
 • tor bobslejowy (Bob) to około 800 metrów ekscytującej zabawy! Obowiązują dodatkowe opłaty;
 • jaskinię nietoperzy pozwala zobaczyć nietoperze z bliska w niemalże naturalnych warunkach;
 • zdjęcia z ptakami egzotycznymi może je zrobić każdy. To fantastyczna pamiątka z wakacji;
 • karmienie zwierząt można karmić je samodzielnie przy pomocy specjalnej karmy, którą kupisz na terenie zoo. Zwierzęta, które można karmić, to karpie, emu, flamingi, lori wysmukły.

kup bilety

Dojazd do Jungle Park (Teneryfa)

Jungle Park znajduje się na południu wyspy w miejscowości Arona nieopodal Playa de Las Americas oraz Monkey Park. Na miejsce bez problemu można dotrzeć samochodem z różnych stron wyspy. Jak jeszcze dostaniesz się do Jungle Park? Teneryfy należy docenić za to, że do parku da się też dojechać bezpłatnym autobusem z Los Cristianos, Playa de las Americas i Costa Adeje.

Ceny biletów

Obecnie ceny podstawowych biletów zakupionych za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Jungle Park wynoszą:

 • dorośli (powyżej 11 lat) 28€;
 • dzieci (5-11 lat) 20€;
 • dzieci (3-4 lata) 11€.

Chcesz odwiedzić Jungle Park? Teneryfa przyciąga nie tylko pięknymi widokami, ale także tym niezwykłym miejscem. To bez wątpienia atrakcja, która powinna być jednym z punktów wycieczki na Teneryfę!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *