Jungle Park – Teneryfa i jej prawdziwa dżungla. Dojazd, bilety i atrakcje ogrodu zoologicznego na Wyspach Kanaryjskich

Jeżeli jesteś miłośnikiem zwierząt albo lubisz oryginalne i zaskakujące atrakcje wakacyjne, koniecznie odwiedź Jungle Park. Teneryfa zaskoczy cię hiszpańską dżunglą. Sprawdź, jakie zwierzęta tutaj zobaczysz!

jungle park teneryfa

Słyszałeś o Jungle Park? Teneryfa oferuje zwiedzającym aż trzy ogrody zoologiczne, ale ten jest naprawdę wyjątkowy. Wyróżnia go wyjątkowa sceneria prawdziwej dzikiej dżungli, która rozpościera się aż na 7 hektarach. Dowiedz się więcej z artykułu o tym niezwykłym miejscu.

Jungle Park – Teneryfa i jej niezwykły ogród

W tej dżungli można spacerować tunelami, wiszącymi mostkami i urokliwymi ścieżkami w poszukiwaniu dzikich zwierząt, a jest czego szukać! W Jungle Park można podziwiać ponad 500 gatunków zwierząt. Ponadto, obiekt to swoisty ogród botaniczny z pokaźną kolekcją kaktusów i kilkoma tysiącami gatunków drzew z całego świata.

Kliknij tutaj, aby kupić bilety do Jungle Park!

Jungle Park – zwierzęta

Jakie gatunki zobaczysz w Jungle Park? Teneryfę w tym miejscu zamieszkują szczególne okazy. Główną atrakcję zoo stanowi para białych lwów z południowej Afryki, które są tylko częścią imponującej rodziny dzikich kotów w parku. Jednak należy pamiętać, że nie tylko koty można spotkać w tym ogrodzie. Poza nimi są tu jeszcze:

 • dzikie ptaki;
 • ssaki naczelne;
 • pingwiny;
 • gady;
 • płazy.

Jungle Park – atrakcje

Jak w większości ogrodów zoologicznych na świecie, w Jungle Park również odbywają się codzienne pokazy z udziałem zwierząt, takimi jak lwy morskie, a także ptaki drapieżne i egzotyczne. Można skorzystać też z dodatkowych atrakcji w Jungle Park. Teneryfa oferuje w tym miejscu:

 • linowy tor przeszkód (Jungle Ride) to niezwykle oryginalny sposób na eksplorację dżungli, szczególnie polecany osobom, które lubią spędzać czas aktywnie. To 300-metrowy szlak, na który składają się mosty linowe, ciemne tunele i wąskie przejścia. Wejście jest bezpłatne; 
 • tor bobslejowy (Bob) to około 800 metrów ekscytującej zabawy! Obowiązują dodatkowe opłaty;
 • jaskinię nietoperzy pozwala zobaczyć nietoperze z bliska w niemalże naturalnych warunkach;
 • zdjęcia z ptakami egzotycznymi może je zrobić każdy. To fantastyczna pamiątka z wakacji;
 • karmienie zwierząt można karmić je samodzielnie przy pomocy specjalnej karmy, którą kupisz na terenie zoo. Zwierzęta, które można karmić, to karpie, emu, flamingi, lori wysmukły.
Zobacz też:
Kalima – Teneryfa zasypana piaskiem? Czym jest, kiedy się pojawia i ile trwa?

kup bilety

Dojazd do Jungle Park (Teneryfa)

Jungle Park znajduje się na południu wyspy w miejscowości Arona nieopodal Playa de Las Americas oraz Monkey Park. Na miejsce bez problemu można dotrzeć samochodem z różnych stron wyspy. Jak jeszcze dostaniesz się do Jungle Park? Teneryfy należy docenić za to, że do parku da się też dojechać bezpłatnym autobusem z Los Cristianos, Playa de las Americas i Costa Adeje.

Ceny biletów

Obecnie ceny podstawowych biletów zakupionych za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Jungle Park wynoszą:

 • dorośli (powyżej 11 lat) 28€;
 • dzieci (5-11 lat) 20€;
 • dzieci (3-4 lata) 11€.

Chcesz odwiedzić Jungle Park? Teneryfa przyciąga nie tylko pięknymi widokami, ale także tym niezwykłym miejscem. To bez wątpienia atrakcja, która powinna być jednym z punktów wycieczki na Teneryfę!


Zobacz też:

Zobacz też:
Puerto de la Cruz – Teneryfa i jej portowe miasto to nie tylko piękne widoki! Położenie, zabytki, atrakcje i plaże [PRZEWODNIK]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.