Loro Park – ogród pełen zwierząt na Teneryfie

Loro Park to atrakcja, z której słynie Teneryfa. Ta Wyspa Kanaryjska przyciąga dobrym zagospodarowaniem, korzystnym klimatem i bogatą ofertą wypoczynku. Jak możesz spędzić tu wolny czas?

loro park
3/5 - (1 vote)

Dla wielu turystów głównym celem wizyty w tym miejscu są piękne plaże i kąpieliska, dla innych – słynny wulkan Teide, po którego zboczach można wędrować do woli. Jeśli jednak spędzasz rodzinne wakacje na Teneryfie, to Loro Park będzie dla ciebie obowiązkowym punktem na trasie wycieczki po wyspie. Jakie atrakcje czekają na jego terenie?

Loro Park na Teneryfie. Na czym polega wyjątkowość tego ZOO?

loro park budynek wejście do parku

Każdego roku miejsce to odwiedza około 1,5 miliona turystów z różnych zakątków świata. Co ich tu przyciąga? Pokazy papug, w których udział bierze 350 gatunków tych ptaków? A może pokazy delfinów? Jak się okazuje, ciekawostek jest tu znacznie więcej.

Loro Park i jego historia

loro park papuga

Najsłynniejszy ogród zoologiczny na Wyspach Kanaryjskich intryguje m.in. swoją historią. Ten niezwykły obiekt został otwarty w 1972 roku i początkowo działał jako park papug. Dwa lata wcześniej niemiecka rodzina Kiessling postanowiła stworzyć miejsce będące ptasim królestwem. Od 1994 roku przy obiekcie tym działa prężnie instytucja zajmująca się ochroną przyrody. Fundacja Loro Parque oferuje zwierzętom czas, pieniądze i uwagę, a dzięki jej pracy park rozrywki jest domem dla wielu gatunków, którym w naturalnym środowisku zagraża wyginięcie.kup bilety

Loro Park kiedyś i dziś

W najsłynniejszym zoo na świecie czekają na ciebie przede wszystkim ptaki, reprezentowane przez 4000 gatunków. Wyjątkowo bogaty jest tu świat papug, na których początkowo skupili się założyciele parku. Dziś oferta ogrodu jest znacznie bogatsza, a ptaki przestały być jedynymi jego mieszkańcami. Co możesz zobaczyć w Parku Loro?

Gatunki zwierząt w Loro Parku

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Juraj Pagac (@jurajpagac)

 

Miejsce to może zrobić spore wrażenie na tych, którzy interesują się życiem w morzach i oceanach. Loro Parque jest znany z akwarium, w którym żyje około 100 gatunków zwierząt wodnych. W tej części parku zobaczysz również piękne rafy koralowe oraz tunel z rekinami. Ciekawie prezentują się żółwie oraz baseny, w których możesz podziwiać zabawy fok.

 

 

 

Co jeszcze możesz zobaczyć w Loro Parku? Mieszkańcami parku są m.in. pingwiny, goryle, szympansy i tygrysy białe. Możesz się tu również spotkać z aligatorami, jaguarami oraz lwami morskimi.

Pokazy i ekspozycje

loro park skaczące delfiny

To jeszcze nie wszystkie powody, dla których warto zobaczyć to zoo. W tym parku Teneryfy zobaczysz pokaz orek i delfinów. Tutejsze delfinarium jest największe na świecie. Jakie jeszcze są powody, dla których warto odwiedzić to miejsce? To:

  • naturavisión z pokazami filmów o tematyce przyrodniczej i ekologicznej (obecnie zamknięte);
  • Katandra Treetops, czyli ogród w formie azjatyckiej dżungli;
  • orchidarium, w którym rośnie aż 25 tysięcy gatunków orchidei;
  • Museo de la Porcelana, w którym zobaczysz największą kolekcję porcelanowych papug na świecie.

Dla dzieci przygotowano tu również plac zabaw oraz szereg innych atrakcji, dzięki którym spędzą cały dzień na dobrej zabawie.kup bilety

Loro Park Teneryfa – informacje praktyczne

loro park surykatka

Chcesz odwiedzić to miejsce? Oto garść porad, dzięki którym bez problemów zaplanujesz wycieczkę do królestwa zwierząt.

Kup bilety online i nie marnuj czasu w kolejkach!

Jak dostać się do Loro Parku?

Park ten znajduje się w północnej części wyspy. W centrum Puerto de la Cruz znajdziesz darmowy transport do Loro Parku. Za 51 Euro możesz w 2022 roku kupić bilety do Loro Parque Teneryfa, w których cenę wliczony jest przejazd z południowej części wyspy, m.in. z takich miejscowości, jak:

 

 

 

Wyspiarskie zoo – godziny otwarcia dla zwiedzających

loro park pingwiny

Zwiedzanie Loro Parku jest możliwe codziennie w godzinach od 8:30 do 18:45. Na zwiedzanie tego miejsca potrzebujesz przynajmniej 5 godzin, jeśli jednak wybierasz się tu z pociechami, przeznacz na to cały dzień.

Loro Park – godziny pokazów 2022

Pokazy w Loro Parku odbywają się w godzinach od 9:30 do 17:30 i mają ograniczoną liczbę osób na widowni. Przed udaniem się na nie, nie zapomnij zarezerwować godziny. Pokazy odbywają się w godzinach podanych poniżej.

Ceny biletów wstępu do Loro Parque

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Official Instagram of Tenerife (@visit_tenerife)

Bilety wstępu do Loro Parku kosztują:

  • dorośli – 38 euro;
  • dzieci do lat 11 – 26 euro;
  • dzieci poniżej 6 roku życia – gratis (pod warunkiem okazania przy wejściu do parku dokumentu potwierdzającego wiek dziecka).

Ponieważ Loro Park jest jednym z najpopularniejszych ogrodów zoologicznych na świecie, chętnych na wizytę w tym miejscu nie brakuje. Chcesz uniknąć kolejek do kasy? Zamów z wyprzedzeniem bilety online i ciesz się beztroskim pobytem w ogrodzie. Możesz też skorzystać z biletów łączonych, dzięki którym możesz wejść również do Siam Parku – aquaparku, który został urządzony w tajskim stylu. Ceny biletu Twin Ticket wynoszą od 45 do 80 euro.

 

 

Loro Parque i Siam Park to atrakcje, dzięki którym familijny wypoczynek na Teneryfie stanie się wyjątkową przygodą. Te dwa obiekty dzieli spora odległość, łączy atrakcyjność i bogata oferta. Efekt? Na Teneryfie nuda nikomu nie zagrozi!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *