Safari Blue – Zanzibar i skarby zatoki Menai

Jedną z ciekawszych jest Safri Blue. Zanzibar podziwiany z turystycznej łodzi zachwyca, a ciekawe opowieatrakcji Tanzanii ści i dodatkowe atrakcje umilają podróż. Chcesz wziąć udział w takiej przygodzie?

safari blue zanzibar

Zanzibarskie plaże i rafy koralowe kuszą, a sposobów na ich poznawanie jest wiele. Jednym z tych popularniejszych jest Safari Blue – wycieczka, która na długo zapisze się w twojej pamięci. Co musisz wiedzieć o tej atrakcji? Jak przygotować się do takiej wyprawy? Podpowiadamy!

Safari Blue – Zanzibar podziwiany z tradycyjnej łodzi 

Udział w Safari Blue na Zanzibarze to jedyna w swoim rodzaju okazja dla tych, którzy chcą popływać tradycyjnymi, drewnianymi łodziami dhaw. Ich drewniane żagle są jednym z najważniejszych elementów lokalnego krajobrazu, a ich produkcja ma dla miejscowej ludności ogromne znaczenie. Dhaw odegrały niegdyś bardzo ważną rolę w rozwoju wyspiarskiej gospodarki, gdyż to dzięki nim wywożono z wyspy cynamon i goździki. Łodzie te były wykorzystywane również w handlu niewolnikami, przez co przypominają turystom o trudnej historii Afryki. 

Safari Blue w praktyce 

Chcesz skorzystać z rejsu dhaw? Zobacz, jakie atrakcje i wyzwania czekają na ciebie w trakcie safari. 

Zobacz też:
Chumbe Island – czym wyróżnia się ta wyspa?

Jakie atrakcje czekają na ciebie w trakcie rejsu? 

Udział w Safari Blue Zanzibar to szansa na spojrzenie na tę wyspę z wyjątkowej perspektywy oraz poznania kilku ciekawych miejsc. Jednym z nich jest Fumba – w południowo-zachodniej części wyspy, na końcu półwyspu Fumba. To właśnie tu zaczyna się rejs po zatoce Menai, znanej z bezludnych wysp i pięknych plaż. Zatoka ta ma około 7 km szerokości i 15 km długości, a spory jej obszar jest objęty ochroną rezerwatową. Dzięki temu miejscowe rafy koralowe oraz lasy namorzynowe mają szansę przetrwać dla następnych pokoleń. 

Jakie atrakcje czekają w czasie rejsu? Przede wszystkim snurkowanie wśród raf koralowych oraz opowieści, dzięki którym lepiej poznasz tę część świata.  W czasie rejsu skorzystasz też z lunchu na jednej z malowniczych wysepek oraz nacieszysz relaksem na rajskiej plaży. 

Jak przygotować się do Safari Blue Zanzibar? 

Chcesz się odpowiednio przygotować do takiej wyprawy? Zabierz ze sobą:

  • ręcznik;
  • buty do chodzenia w wodzie;
  • strój kąpielowy;
  • nakrycie głowy i krem do opalania. 

Safari Blue Zanzibar – informacje praktyczne

Kiedy i za ile możesz skorzystać z Safari Blue na Zanzibarze? 

Zobacz też:
Jozani Forest – przyrodniczy skarb Zanzibaru. Co możesz zobaczyć podczas spaceru po jego terenie?
Adres  Fumba Village Zanzibar, Tanzania

telefon – +255 777 423 162

Godziny otwarcia 
  • od niedzieli do soboty –  od 9:00 do 16:00
  • piątek –  nieczynne
Cena  Około 80 dolarów 

Jeśli spędzasz wakacje na Zanzibarze i chcesz wziąć udział w Safari Blue, możesz skorzystać z usług lokalnych biur podróży. Wycieczkę, która obejmuje m.in. udział w safari,możesz zarezerwować m.in. przez internet ze sporym wyprzedzeniem.

Safari Blue na Zanzibarze to atrakcja, na którą z pewnością warto postawić. Rejs łodzią, połączony z podwodnymi przygodami i zwiedzaniem ciekawych miejsc to doskonały sposób na odkrywanie piękna tej wyspy oraz doświadczenie, które na długo zapisze się w pamięci każdego.


Zobacz też:

Zobacz też:
Gdzie w styczniu jest słoneczna pogoda? Zanzibar dla spragnionych słońca w zimie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.