Poble Espanyol – odkryj piękno hiszpańskiej architektury! Poznaj Wioskę Hiszpańską Barcelony

Poble Espanyol to jedna z ciekawszych atrakcji, jakimi może cię oczarować Barcelona. Jakie interesujące szczegóły czekają na ciebie w tym miejscu? Dlaczego warto je odwiedzić? Sprawdź w naszym artykule!

poble espanyol
Ocena

Miasteczko Hiszpańskie to połączenie skansenu z parkiem tematycznym, na którego terenie możesz spędzić cały dzień na świetnej zabawie. Na czym polega wyjątkowość Poble Espanyol? Co sprawia, że turyści z całego świata tak chętnie zaglądają na jego teren? Dowiedz się!

Historia Poble Espanyol

poble espanyol białe uliczki

Historia Miasteczka Hiszpańskiego zaczyna się w 1929 roku, a jego powstanie ma bezpośredni związek ze światową wystawą EXPO w Barcelonie. W ramach przygotowań do tego wydarzenia przeznaczono prawie 50 tysięcy m2 ziemi na stworzenie parku tematycznego, mającego promować hiszpańskie budownictwo. W ten oto sposób na słynnym Wzgórzu Montjuic powstało Poble Espanyol, stworzone z replik najsłynniejszych budowli w tym kraju.

Kliknij tutaj, aby kupić bilety na wycieczkę autobusem po Barcelonie!

Podróż przez Hiszpanię. Największe atrakcje Hiszpańskiej Wioski

Poble Espanyol w Barcelonie to bardzo ważne miejsce dla tych, których fascynuje kultura Półwyspu Iberyjskiego oraz architektura poszczególnych regionów Hiszpanii. Wystarczy krótki spacer, by docenić jej bogactwo i różnorodność.

Najważniejsze obiekty na terenie Poble Espanyol

W sumie na terenie miasteczka zgromadzono repliki 117 budynków z różnych regionów Hiszpanii. Które z nich robią największe wrażenie? Pięknie prezentuje się brama wejściowa, czyli kopia Puerta San Vincente w mieście Avila. Wrażenie robią domy spotykane na terenie Kraju Basków oraz najsłynniejsze ratusze i świątynie z takich regionów jak Katalonia, Galicja czy Andaluzja. Znajdziesz tu również ratusz z Valderrobres oraz wieżę zegarową z Utebo.

kup bilety

Museo Fran Daurel

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @pierre_pourquoi_pas

Oprócz replik najsłynniejszych budowli w kraju, na terenie skansenu możesz zwiedzić muzeum sztuki współczesnej, w którym zgromadzono ponad 300 dzieł wybitnych artystów. Interesuje cię Pablo Picasso i jego twórczość? Chcesz zobaczyć prace takich twórców jak Miró, Dalí czy Tàpies? Jeśli tak, koniecznie zajrzyj na tutejszą ekspozycję.

Nie samą architekturą człowiek żyje

Pueblo Español powstało z myślą o architektonicznych ciekawostkach, jednak w istocie jest to tętniące życiem miasteczko, na którego terenie nie można się nudzić. Działają tu kramy, dzięki którym możesz poznać smak regionalnych potraw, wielkim powodzeniem cieszą się też pokazy flamenco. Szukasz ciekawych atrakcji dla całej rodziny? Mogą was zainteresować warsztaty rzemieślnicze, dzięki którym można połączyć naukę ze świetną zabawą.

Hiszpańskie Miasteczko w Barcelonie. Ceny biletów i godziny otwarcia

Chcesz przekonać się, jak różnorodna jest hiszpańska architektura? Zaplanuj wizytę w Barcelonie w taki sposób, abyś znalazł czas na spacer wśród najciekawszych budowli kraju.

poble espanyol rynek główny

Poble Espanyol – godziny otwarcia

Hiszpańska wioska otwarta jest codziennie od 9:00 do 22:00, choć w weekendy możesz na jej terenie przebywać jeszcze dłużej. Pamiętaj jednak, że sklepy zamykane są tu zwykle między 18:00 a 19:00. Jeśli zatem chcesz kupić pamiątki i miejscowe specjały, musisz pojawić się na miejscu nieco wcześniej.

kup bilety

Ile kosztują bilety do Poble Espanyol?

Cena wejściówek na teren miasteczka wynosi:

  • 14 euro w przypadku dorosłych;
  • 7 euro w przypadku dzieci poniżej 12. roku życia;
  • 9 euro w przypadku seniorów;
  • 11 euro w przypadku studentów.

Dodatkowo płatne są wejścia na pokazy flamenco – w zależności od wybranego pakietu, musisz wydać kilkadziesiąt euro. Pamiętaj, że miejsce to jest bardzo popularne, a to wiąże się z kolejkami do kasy. Nie chcesz tracić na to cennego czasu? Kup bilety przez internet z wyprzedzeniem!

Znajdź czas na spacer po Wzgórzu Montjuïc

Słynne wzgórze w Barcelonie przyciąga nie tylko Miasteczkiem Hiszpańskim, ale i innymi atrakcjami. Jeśli chcesz maksymalnie wykorzystać czas spędzany w tym miejscu, poświęć nieco więcej uwagi pobliskim atrakcjom. Fontanny Font Màgica, Stadion Olimpijski czy Palau Nacional, służący obecnie jako siedziba Narodowego Muzeum Sztuki Katalońskiej – oto najważniejsze atrakcje, z jakimi spotkasz się w tej części Barcelony.


Poble Espanyol to Hiszpania w pigułce. Spacer po tym skansenie sprawi ci wiele radości, może się też okazać rewelacyjnym wprowadzeniem do dalszych wycieczek po Półwyspie Iberyjskim i leżących na jego terenie krainach historycznych.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *