Najlepsze atrakcje Kraju Basków

Kraj Basków to region, który oferuje wiele atrakcji turystycznych. Jednym z największych miast w regionie jest Bilbao, które słynie z muzeum Guggenheima, w którym można podziwiać dzieła sztuki współczesnej. Inną popularną atrakcją turystyczną jest miasto San Sebastian, słynące z pięknych plaż, zabytkowej architektury i wykwintnej kuchni. Dla miłośników natury i aktywnego wypoczynku polecamy wspinaczkę w górach Pireneje, turystykę pieszą w Parku Narodowym Aigüestortes i Estany de Sant Maurici oraz surfowanie na wybrzeżu Kraju Basków. To tylko kilka przykładów z licznych atrakcji turystycznych, jakie oferuje ten piękny region Hiszpanii i Francji.

Kraj Basków_category" data-gyg-partner-id="T91UQPP" data-gyg-q="Kraj Basków">
Zobacz wszystkie atrakcje

Wyjedź Kraju Basków

Wyjazd Kraju Basków na własną rękę

 1. Wyszukaj połączenia lotnicze:

  Istnieje kilka połączeń lotniczych między Polską a Krajem Basków, które cieszą się popularnością wśród turystów i biznesmenów. Port lotniczy Bilbao jest największym lotniskiem w regionie i oferuje bezpośrednie połączenia z Warszawą i Krakowem. Ponadto, istnieją loty z Gdańska, Wrocławia i Katowic do Biarritz-Anglet-Bayonne, które to miasto znajduje się w południowo-zachodniej Francji, blisko granicy z Hiszpanią, dzięki czemu po dotarciu na lotnisko można w ciągu kilku godzin dojechać do Kraju Basków.

  Skorzystaj z wyszukiwarki SkyScanner by znaleźć najtańsze loty do Kraju Basków w dogodnym dla Ciebie terminie. Znajdziesz tu oferty wszystkich najpopularniejszych linii:

  Kraj Basków" data-origin-name="Polska" >

  Najbliższe lotniska:

  • Port lotniczy Bilbao (BIO)
  • Port lotniczy San Sebastian (EAS)
  • Port lotniczy Vitoria-Gasteiz (VIT)
  • Port lotniczy Biarritz-Anglet-Bayonne (BIQ)
  • Port lotniczy Pampeluna (PNA)
 2. Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

  W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

  Booking.com