Wybierasz się do Hiszpanii? Zobacz Casa Amatller – piękny budynek modernistyczny położony w Barcelonie!

casa amatller
Ocena

Odwiedziny w Casa Amatller mogą okazać się wspaniałym doświadczeniem dla wielbicieli ciekawostek o charakterze architektonicznym. Dowiedz się, co miejsce to ma do zaoferowania przyjezdnym i dlaczego warto się do niego wybrać!

Zakup biletu umożliwiającego zwiedzanie Casa Amatller może być ciekawym pomysłem dla amatorów architektury oraz ciekawostek historycznych. Dla tych, którzy fascynują się przeszłością, wizyta w tym miejscu stanowić może bez wątpienia inspirujące doświadczenie. Budynek prezentuje się naprawdę imponująco, dlatego też jego podziwianie może być świetną opcją zarówno podczas krótkiej, jak i długiej wycieczki do Barcelony. Można wpaść tutaj również przejazdem przy okazji pobytu w innych częściach Hiszpanii. Z pewnością warto rozważyć wdrożenie tego punktu do swojego planu wyjazdu. Dowiedz się więcej!

Casa Amatller – czym właściwie jest i dlaczego warto zwiedzać to miejsce?

Projekt budynku o nazwie Casa Amatller wykonał znany kataloński architekt Josep Puig i Cadafalch. Zleceniodawcą był Antoni Amatller – mistrz czekolady. Dom został zaprojektowany w stylu modernistycznym, a jego fasada prezentuje się naprawdę imponująco. Osoby zainteresowane mogą tutaj odwiedzić muzeum i podziwiać intrygujące wnętrze. Obiekt znajduje się pod numerem 41 na ulicy Passeig de Gracia, którą z pewnością warto się przespacerować podczas pobytu w Barcelonie.

Jakie atrakcje turystyczne może zaoferować Manzana de la Discordia?

Nazwa Manzana de la Discordia oznacza jabłko, czy też kwartał niezgody. Teren, o którym mowa, znajduje się w dzielnicy Eixample w Barcelonie i może zaoferować odwiedzającym aż trzy piękne, modernistyczne budynki. Znajduje się tutaj wspomniany już Casa Amatller, a także:

  • Casa Batlló
  • Casa Lleó-Morera

Pasjonaci architektury mają więc tutaj do dyspozycji trzy imponujące obiekty, którym warto się uważnie przyjrzeć podczas swojego wyjazdu.

Casa Batlló – dlaczego warto zobaczyć ten budynek?

Obiekt ten został przebudowany według projektu autorstwa Antoniego Gaudiego. Jest to starannie zbudowany budynek, na którego fasadzie oglądać można rozmaite motywy nawiązujące do świata zwierząt. Dla tych, którzy chcą poznać architektoniczną stronę Barcelony, podziwianie tej atrakcji stanowić może naprawdę wspaniałe doświadczenie.

Wycieczka do Casa Lleó-Morera – co warto wiedzieć?

Osoby zafascynowane architekturą modernistyczną i secesyjną powinny również obejrzeć Casa Lleó Morera. Na zewnętrznej części obiektu można zobaczyć zachwycające motywy, które przypominają zwierzęta, a także rośliny. Zapoznawanie się z krajobrazem Barcelony bez wątpienia może okazać się świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą wczuwać się w hiszpański klimat. Dlatego właśnie podczas wyjazdu warto zarezerwować sobie czas na wizytę na Passeig de Gracia.

Nie ulega wątpliwości, że krajobraz miejski w Barcelonie może dostarczać mnóstwo inspiracji oraz wspaniałych doświadczeń. Do dyspozycji osób zainteresowanych jest tutaj sporo obiektów gastronomicznych, parków oraz muzeów. Nie brakuje również lokalizacji poświęconych sztuce. Możesz skorzystać więc z różnych propozycji i zaplanować sobie szereg ciekawych rozrywek. Wskazane miasto to niejednokrotnie świetna propozycja zarówno na krótki, jak i na długi wyjazd. Wszystko zależy więc tutaj od twoich osobistych preferencji, a także od tego, na czym głównie się skupiasz podczas swojego wypoczynku.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *