Najlepsze atrakcje Katalonii

Katalonia to region Hiszpanii, który obfituje w wiele atrakcji turystycznych. Przede wszystkim, warto zobaczyć Barcelonę, stolicę regionu, która słynie ze słynnego dzieła Gaudiego – Sagrada Familia oraz dzielnicy Gotyckiej, w której zachowały się zabytki z różnych okresów historycznych.
Kolejną atrakcją są Park Güell, Casa Batllo, La Pedrera i inne dzieła Gaudiego, które można podziwiać w Barcelonie. Region słynie także z pięknych plaż, takich jak Costa Brava czy Costa Dorada, gdzie można odpocząć i wypocząć na słońcu.
W Katalonii znajdują się także góry Pireneje, gdzie można uprawiać turystykę górską, a także piękne zabytki w Gironie, Tarragonie czy Lleidzie. Katalonia to także znakomite winnice i smaczna kuchnia, dzięki czemu można zasmakować regionalnych specjałów i napojów.

Zobacz wszystkie atrakcje

Wyjedź Katalonii

Wyjazd Katalonii na własną rękę

  1. Wyszukaj połączenia lotnicze:

    W Polsce istnieje wiele dobrych połączeń lotniczych do Katalonii. Z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Katowic i innych miast w Polsce można bezpośrednio polecieć do Barcelony, Girony lub Reusu. Loty te są obsługiwane przez wiele linii lotniczych, w tym Ryanair, LOT, Wizz Air, Vueling czy easyJet. Dzięki temu, podróż z Polski do Katalonii jest łatwa i wygodna.

    Skorzystaj z wyszukiwarki SkyScanner by znaleźć najtańsze loty do Katalonii w dogodnym dla Ciebie terminie. Znajdziesz tu oferty wszystkich najpopularniejszych linii:

  2. Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

    W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

    Booking.com