Orange Bay – poznaj plażę położoną na wyspie w pobliżu Hurghady w Egipcie!

Orange Bay leży na wyspie Giftun na zachód od miasta Hurghada. Jest to miejsce niczym wyjęte z pocztówki. Przepiękna plaża i błękitna woda każdego roku przekonują niezliczone rzesze turystów do odwiedzenia tego rejonu. Zobacz, czy warto się tam wybrać!

Orange Bay

Rejsy na wyspy znajdujące się w okolicach Hurghady to dosyć popularna forma wypoczynku. Jest to popularne zwłaszcza w miesiącach letnich. Wyspa Giftun to o tyle ciekawe miejsce, że znajdują się na niej trzy bardzo popularne wśród turystów plaże! Jedną z nich jest Orange Bay. Jest to bardzo malowniczo położone miejsce, które sprzyja wypoczynkowi. Znajdą tutaj coś do roboty miłośnicy snurkowania, nurkowania, opalania się i pływania. Wycieczka w to miejsce prawdopodobnie będzie niezapomniana.

Gdzie znajduje się wyspa Giftun?

 

Wyspa Giftun, na której znajduje się plaża Orange Bay, jest bardzo bliskiej odległości od Hurghady. Rejs statkiem trwa około 45 minut. Sama zatoka Orange mieści się w środkowej części wyspy po stronie zachodniej.

Kup bilety online i zwiedź te niesamowite miejsca!

Dlaczego warto wybrać się na wyspę Giftun?

Wspomnieliśmy wcześniej, że na Giftun znajdują się trzy bardzo popularne plaże:

  • Oragne Bay na zachodzie wyspy;
  • Paradise na południu;
  • Mahmya w niedalekiej odległości od plaży Paradise;
Zobacz też:
Świątynia Luksorska w południowym Egipcie – jak do niej dotrzeć oraz kiedy została wybudowana?

Główną różnicą pomiędzy nimi jest stopień zagospodarowania plaż oraz ich zaplecze. W przypadku Paradise Beach lub Orange Bay turyści mają dostępne parasole, które chronią przed słońce, a także leżaki oraz maty. Jest to bardzo ważne szczególnie dla osób, które źle znoszą ciągłe słońce i chcą odpocząć w cieniu.kup bilety

Dlaczego warto wybrać się na Orange Bay?

Jeżeli umiesz pływać i chcesz zaznać odrobiny luksusu, to Orange Bay będzie bardzo dobrym wyborem. Jest tam bardzo wiele okazji do robienia zdjęć. W wodzie znajdują się nawet huśtawki, które są częstym miejscem sesji zdjęciowych. Na plaży znajdziesz hamaki, które pozwolą na odpoczynek i relaks. Na wodzie ulokowano dwa miejsca do nurkowania z rurką, więc miłośnicy tego rodzaju aktywności na pewno nie będą czuli się zawiedzeni. Na Orange Bay trzeba jednak uważać. Często występują tam przypływy.

Orange Bay jest czasami nazywana egipskimi Malediwami. Chyba najbardziej zasłynęła zdjęciami turystów na huśtawce znajdującej się w lazurowej wodzie. Wycieczka w to miejsce jest doskonałym sposobem na relaks i odpoczynek.

 

Zobacz też:
Abu Simbel (arab. أبو سمبل, Abu Sumbul) – wielka świątynia egipska faraona Ramzesa II. Jak przygotować się na wakacje w Egipcie?

Jak wygląda wyprawa na wyspę?

Wycieczka rozpoczyna się w momencie odebrania cię rano z hotelu. Następnie wyruszysz na całodobową przygodę na wyspę na Morzu Czerwonym. Na Orange Bay dostaniesz się łodzią, a w czasie podróży będziesz mógł wypatrywać delfinów. Po dotarciu na miejsce będziesz mógł pływać w krystalicznie czystej wodzie oraz cieszyć się piaszczystą, białą plażą. W czasie wycieczki możliwe jest zatrzymanie łodzi, aby miłośnicy nurkowania mogli zobaczyć z bliska piękne rafy koralowe. Ryby w trakcie nurkowania podchodzą bardzo blisko, co dla wielu osób będzie niesamowitym przeżyciem. Jest to także dobre miejsce, aby rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem.

Na Orange Bay nie można wnosić własnego pożywienia i napoi, ale znajduje się tam bar, w którego ofercie znajdują się lunche oraz napoje. Jest tam także możliwość zrobienia sobie pięknego tatuażu z henny, którym będziesz mógł upamiętnić swoją wizytę.kup bilety

Orange Bay – bilety i ceny

Koszt wyprawy na wyspę to około 32 euro. W cenę zwykle wliczony jest transport w obie strony oraz profesjonalny przewodnik, który będzie ci towarzyszył przez całą podróż. Bilety kupisz online nie ruszając się z domu! W cenie znajduje się również snorkeling na rafach Magawish i dwóch miejscach na Morzu Czerwonym. Nie musisz się martwić o sprzęt do nurkowania oraz kamizelki ratunkowe, ponieważ wszystko to jest w wyposażeniu łodzi.

 

Zobacz też:
Kraj piramid i faraonów. Ile trwa lot do Egiptu?

Jeżeli jesteś miłośnikiem nurkowania i fotografii lub lubisz po prostu spędzać czas na pięknych plażach i opalać się w promieniach słońca, to wyprawa na Orange Bay na pewno cię zadowoli. Jest to miejsce nadzwyczaj piękne, które zostanie ci w pamięci na bardzo długi czas.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.