Istnieje wiele powodów, dla których warto odwiedzić las Jozani. Jest to największy kompleks leśny na Zanzibarze, a jego fauna i flora mają ogromną wartość. Co sprawia, że Jozani Forest powinien się znaleźć na liście najważniejszych punktów w programie wycieczki po tej części Tanzanii? Zobacz, jakie atrakcje czekają na ciebie podczas spaceru po jego terenie! 

Jozani Forest i jego miejsce na mapie Zanzibaru 

Las Jozani rozciąga się w południowej części wyspy i jest jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych w tej części Tanzanii. Ten las namorzynowy leży zaledwie 35 km od miasta Zanzibar, a to oznacza, że z dotarciem na jego teren nie będziesz mieć problemu. Lokalna komunikacja, wynajęte samochody oraz zorganizowane wycieczki to możliwości, dzięki którym na teren Jozani Forest dotrzesz szybko i sprawnie. 

Kliknij tutaj, aby kupić bilety do Parku Jozani Forest!

Park Narodowy Jozani Chwaka Bay i jego przyrodnicze walory 

Przyrodnicze skarby sprawiły, że Jozani Forest został objęty ochroną przyrody jako Park Narodowy Jozani Chwaka Bay. Choć wejście na jego teren kosztuje około 10 dolarów, chętnych na taki spacer nie brakuje. Czym przyciąga to miejsce?

Jozani Forest i jego atrakcje

Park Narodowy Jozani Chwaka Bay jest jedynym parkiem narodowym na Zanzibarze, a jego powierzchnia wynosi 50 kilometrów kwadratowych. Historia ochrony przyrody w tym miejscu sięga 2004 roku. Powszechnie doceniona została wyjątkowość lasu, jego fauny i flory. Co wyróżnia się na tym terenie? Przede wszystkim namorzynowe lasy, tereny podmokłe oraz rozległe kompleksy trawiaste, zajmujące w lokalnym ekosystemie bardzo ważne miejsce.

 

Zwierzęta w tym niezwykłym miejscu

Jozani Forest sam w sobie jest atrakcją, jednak dla wielu turystów głównym powodem wizyty na jego terenie stają się żyjące tutaj zwierzęta. Koczkodany, galago czy żenety serwalowate oto gatunki, którym warto się przyjrzeć. Najważniejsze są tu jednak endemiczne małpy, czyli gerezy trójbarwne. Chcesz je zobaczyć? Wybierz się na spacer po parku w godzinach porannych, między 9:00 a 10:00. W tym czasie gerezy wykazują się największą aktywnością, co ułatwia ich obserwację.

Co warto zobaczyć w pobliżu parku narodowego? 

W najbliższej okolicy parku czeka jeszcze kilka innych atrakcji. Jedną z nich jest Zanzibar Land Animals Park, w którym priorytetem jest uczenie dzieci troski o przyrodę. Druga to Zanzibar Butterfly Centre. W ośrodku tym najważniejsze są motyle żyjące na wyspie. Możesz je oglądać i poszerzać wiedzę na ich temat. Jeśli chcesz połączyć przyrodniczą pasję z lekcją historii, zajrzyj do pobliskiej jaskini Machaga. Jest ona jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych w rejonie Jozani Forest, na terenie którego znaleziono ślady pobytu człowieka sprzed 5 tysięcy lat. 

jozani forest natura

Kup online bilety do Parku Jozani Forest

Jozani Forest – informacje praktyczne 

Chcesz odwiedzić to miejsce? Na teren lasu możesz wejść codziennie od 7:30 do 17:00. Pamiętaj, że w czasie spaceru po Jozani Forest musisz dbać o przyrodę, zatem karmienie małp czy zrywanie roślin na pamiątkę jest niewskazane. Weź też wygodny strój, dzięki któremu wędrówka wśród namorzynowych lasów nie będzie męczącym doświadczeniem, lecz wspaniałą lekcją przyrody. Ile czasu musisz na nią zaplanować? Przynajmniej godzinę. 

Jozani Forest jest przyrodniczą ciekawostką, której podczas wypoczynku na Zanzibarze warto poświęcić więcej uwagi. Ten las ma wyjątkową moc, a spacer po jego terenie dostarczy niezapomnianych wrażeń.

 
Archiwum: kwiecień 2022

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Jeżeli nie wiesz jak dostać się z lotniska do centrum miasta skorzystaj z możliwości rezerwacji biletów autobusowych na transfer. Dzięki temu bez problemu dostaniesz się do swojej miejscowości docelowej.

Jeżeli na lotnisko w Polsce dojeżdżasz własnym samochodem, zarezerwuj również online parking przy lotnisku w atrakcyjnej cenie.

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety


Zobacz także: