Alkohol w Egipcie – czy turyści mają możliwość go kupić?

Egipt – alkohol to jedna z interesujących kwestii w tym państwie. Wynika to z faktu, iż jest krajem (w większości) muzułmańskim, a jak wiadomo – muzułmanie nie mogą spożywać alkoholu. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy takie same restrykcje dotyczą turystów!

egipt alkohol
Ocena

Egipt to znany i lubiany kierunek wakacyjny wielu Polaków. Wybierając się do Egiptu, pewnie zastanawiasz się, jak wygląda korzystanie z takich używek jak alkohol czy papierosy. Na szczęście Egipt należy do państw, które od lat ukazują bardziej liberalne podejście, niż mogłoby się wydawać!

Egipt – alkohol i jego dostępność

Egipt leży w północno-wschodniej części Afryki, granicząc z Izraelem, Palestyną, Sudanem oraz Libią. Jest krajem muzułmańskim, co znacząco wpływa na panujące obyczaje i całą kulturę. Dotyczy to również zasad spożywania alkoholu. Zgodnie z tradycją, muzułmanie nie powinni spożywać alkoholu. Wedle tej zasady żyją konserwatywni przedstawiciele religii. Są też bardziej liberalne osoby, które mimo wiary w Allaha, pozwalają sobie od czasu do czasu napić się mocniejszego trunku, oczywiście nie upijając się do nieprzytomności.

Gdzie można kupić alkohol?

Znajdziesz go zwykle w hotelach, dużych restauracjach oraz punktach, które posiadają specjalną licencję. Natomiast nie jest dostępny w lokalnych sklepikach, szczególnie w małych miejscowościach. By kupić alkohol wystarczy być osobą pełnoletnią. Najbardziej popularnymi trunkami są egipskie wino (Omar Khayyam, Cru des Ptolemes) oraz piwo (Stella, Sakkara), a także inne importowane napoje. 


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *