Pustynny Dubaj – jak wygląda wycieczka safari? Czy warto skorzystać z takiej atrakcji?

Dubaj to najpopularniejszy wśród turystów emirat arabski, na terenie którego nudzić się nie będziesz. Kuszą tu liczne centra rozrywki i nowoczesne budowle, piękne plaże i targi pełne bliskowschodnich specjałów. Dubaj może się też pochwalić ciekawą okolicą, która może zaskoczyć cię swoim surowym charakterem.

Dubaj pustynia
Ocena

Dubaj i pustynia? Takie zestawienie brzmi intrygująco. Z centrum Dubaju do pustynnego królestwa dotrzesz w niespełna 40 minut. Na co możesz liczyć? Z jakich ofert skorzystać? Z tego poradnika dowiesz się, jak zaplanować wizytę w królestwie beduinów i na jakie atrakcje postawić.

Dubaj pustynia i jej atrakcje

Pustynny Dubaj może cię zaskoczyć swoim bogactwem i różnorodnością. Co możesz zobaczyć podczas dnia na pustyni, która często nazywana jest „Lahbab” (od miasta, które znajduje się w jej pobliżu)? Oto kilka propozycji.

Czerwone Wydmy

Kraina piasku może się pochwalić wyjątkowym krajobrazem, w którym szczególne miejsce zajmują wysokie wydmy. Ich charakterystyczna, lekko czerwona barwa intryguje i sprawia, że wizyta w tej części ZEA na długo zapisze się w twojej pamięci.

Taniec wśród piasków

Wycieczka po tym obszarze może łączyć się z pokazami tradycyjnych tańców. Tym najważniejszym jest taniec brzucha, przyciągający swą widowiskowością. Można do zobaczyć m.in. w obozie Al Khayma, w którym tak chętnie zatrzymują się uczestnicy ekspedycji. Co ciekawe, taniec kojarzony ze światem arabskim, w rzeczywistości narodził się w starożytnym Egipcie. Pamiętaj, że zgodnie z lokalną tradycją, tancerkom należy się solidny napiwek od widzów.

Spotkania przy sziszy

Palenie sziszy to kolejna propozycja dla turystów odwiedzających Dubaj. Pustynia jest idealnym miejscem na spotkanie przy fajce wodnej, tak wysoko cenionej w świecie arabskim jako metoda relaksacji. Składa się ona z pojemnika na wodę i systemu rur, dzięki którym możesz wdychać oczyszczony i przyjemnie schłodzony dym.

Dubai Desert Safari – co możesz wybrać?

Pustynna przygoda w Dubaju może przybrać różne formy. „Lahbab” możesz poznawać na wiele sposobów. Tu prezentujemy te, które cieszą się największym powodzeniem wśród turytów spędzających wakacje nad Zatoką Perską.

Safari 4×4

Dla miłośników mocnych wrażeń, nie lada gratką może się okazać rajd samochodami z napędem na cztery koła. Jazda taka wiąże się z silnymi wstrząsami, jeśli zatem masz zamiar skorzystać z tej opcji poznawania „Lahbab”, postaraj się nie jeść na 3 godziny przed jazdą. Dzięki temu lepiej zniesiesz szaloną jazdę i inne atrakcje.

Przejażdżka na wielbłądzie

Pustynne safari, którym kusi Dubaj, może mieć też bardziej tradycyjny charakter. Chcesz spojrzeć na okolicę z grzbietu wielbłąda? Możesz dołączyć do tradycyjnej karawany. Zwykle przejazd na wielbłądzie zajmuje około 40 minut i jest jednym z kilku ciekawych doświadczeń, z jakimi spotkasz się w ciągu kilku godzin spędzonych na terenie „Lahbab”.

A może sandboarding?

Safari na pustyni połączone z szaleństwem na desce? W Dubaju takie połączenie nikogo nie dziwi. Sandboarding to specyficzna jazda po wydmach, którą pokochają zarówno fani deskorolki, jak i sportów zimowych. W wielu punktach możesz skorzystać z wypożyczalni desek, które w tej zabawie odgrywają główną rolę.

Inne spojrzenie na Dubaj. Pustynia o wschodzie i zachodzie

Chcesz podziwiać zachód słońca? A może interesuje cię poranne safari, podczas którego zobaczysz, jak nad pustynią wstaje dzień? Wykup wycieczkę z noclegiem na środku pustyni. Może być to wyjątkowe doświadczenie, które dostarczy ci niezapomnianych wrażeń.

Dubaj pustynia dla miłośników safari. Informacje praktyczne

Jak zarezerwować taką wycieczkę? Najlepiej za pośrednictwem Dubai Desert Conservation Reserve. Ciekawe oferty ma też ośrodek Al Maha, stworzony z potrzeby przybliżenia beduińskiego dziedzictwa Dubaju zaglądającym na teren tego emiratu gościom. Lokalnych biur i agencji,świadczących tego typu usługi, jest sporo, zatem bez problemu znajdziesz dla siebie godną uwagi propozycję.

Jakie są koszty wyprawy na safari?

Ile kosztuje taka ekspedycja? Około 250 AED, w zależności od szczegółowego programu wyprawy i atrakcji, z których mają korzystać jej uczestnicy. W jej cenę mogą być wliczone dodatkowe usługi, np. różnego rodzaju pokazy, degustacje czy wspólna kolacja przy grillu, która pozwoli zakończyć przygodę w miły sposób.

Skąd zacząć podróż?

Choć turyści najczęściej pytają o safari w Dubaju, pamiętaj, że nie tylko z tego miasta możesz się wybrać na pustynię. Wycieczka taka może się zacząć również w Abu Dhabi (Abu Zabi) – stolicy ZEA, którą również warto odwiedzić w trakcie pobytu na Półwyspie Arabskim. Podobne atrakcje czekają też na turystów wypoczywających w Ras Al Khaimah – coraz ważniejszym ośrodku turystycznym, chętnie odwiedzanym przez miłośników wielbłądów i wydm.

Jak przygotować się do takiej przygody?

Wycieczka po piaszczystym królestwie oznacza kontakt z silnym słońcem i wysokimi temperaturami. Chcesz uniknąć problemów związanych z długim przebywaniem na słońcu? Zabierz ze sobą solidny zapas wody, nakrycie głowy (chustę, czapkę z daszkiem lub lekki kapelusz) oraz krem z silnym filtrem przeciwsłonecznym. Taki ekwipunek to podstawa dla każdego, kto marzy o beduińskiej przygodzie.

Zjednoczone Emiraty Arabskie kuszą swoją różnorodnością, a oferta wypoczynku w tym kraju może cię zaskoczyć swoim uniwersalnym charakterem. Tu każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, a ciekawostki czekające pośrodku pustyni zrobią na tobie duże wrażenie.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *