Czym zachwyca Dubaj? Fontanny i magiczny pokaz przy jeziorze Burj Khalifa

Czym oprócz wieżowców zachwyca Dubaj? Fontanny to na pewno duża atrakcja. Przy najwyższym budynku na świecie mieści się największa fontanna. Dubai Fountain położona jest na sztucznym jeziorze. Kiedy odbywają się pokazy wodne i świetlne? Czytaj i sprawdź!

dubaj fontanny
Ocena

Zjednoczone Emiraty Arabskie, a zwłaszcza Dubaj słyną z wielkich, spektakularnych inwestycji, które mają przyciągnąć do miasta turystów. W dużej mierze się to udaje i dochód kraju w coraz większym stopniu opiera się na turystyce, a nie ropie naftowej. Oczywiście nie byłoby to możliwe, gdyby nie atrakcje takie jak Dubai Fountain. Jeśli odwiedzasz Dubaj, fontanny nie możesz przegapić!

Jak wygląda fontanna Dubai Fountain?

dubaj fontanny show

 

 

Dubai Fountain to największa na świecie konstrukcji tego typu. Sztuczne jezioro Burj Khalifa Lake, na którym jest zbudowana, ma około 12 hektarów długości. Otwarcie tej najbardziej znanej fontanny Dubaju nastąpiło 8 maja 2009 roku. W celu podświetlenia wodnych pokazów zamontowano w niej 6600 świateł i 25 kolorowych projektorów i laserów. Pokaz to nie tylko woda i festiwal świateł, ale też muzyka dobiegająca z zaawansowanego systemu dźwiękowego. Cała inwestycja kosztowała 210 milionów dolarów.

Kup bilet na niezapomniany show, zobacz fontanny w Dubaju!

IIe kosztuje wstęp na pokaz fontanny w Dubaju?

dubaj fontanny widok

Choć na pewno codzienne pokazy tańczącej fontanny kosztują niemałe pieniądze ich organizatorom, dla turystów podziwianie tego zapierającego dech w piersiach widowiska jest całkowicie bezpłatne. Wszystko, co trzeba zrobić to pojawić się o odpowiedniej porze w centrum Dubaju. Fontanny czekają cały czas, a w pobliżu są też inne atrakcje, więc w oczekiwaniu na start pokazu z pewnością będzie co robić. Jest tu między innymi jedno z największych centrów handlowych na świecie (Dubai Mall) i oczywiście wspomniana już wcześniej Burdż Chalifa.kup bilety

Podczas pokazu można odbyć rejs po jeziorze tradycyjną arabską łodzią. Bilety na tę atrakcję to około 100 zł od osoby, a całość trwa 30 minut.

Kiedy odbywają się pokazy fontanny w Dubaju?

Dzienne pokazy odbywają się o 13:00 i 13:30 czasu lokalnego. Nie są tak spektakularne, jak te wieczorne, ponieważ w dzień nie można zobaczyć iluminacji. Pokazy po zachodzie słońca odbywają się co pół godziny od 19:00 do 00:00. Nie są długie. Całe widowisko trwa około 3 minuty. Warto przybyć trochę wcześniej, by zająć sobie dobre miejsce do oglądania. Widzów nie brakuje, ponieważ jest na co popatrzeć. Wielki wodny pokaz pełen światła na tle największego na świecie budynku Burj Khalifa w centrum Dubaju robi wrażenie. Jeśli odwiedzasz to miasto, po prostu nie możesz tego przegapić.

Kup bilet już teraz, fontanny w Dubaju to bardzo popularna atrakcja!

Palm Fountain – jeszcze jedna fontanna w Dubaju

dubaj fontanny woda

Oprócz Dubai Fountain jest jeszcze jedna ciekawa atrakcja ego typu, którą można zobaczyć w Dubaju. Fontanna nazywa się Palm Fountain. Jej pokaz inauguracyjny odbył się w czwartek 22 października 2020 roku. Może nie jest aż tak znana ikup bilety popularna, jak Dubai Fountain, ale z pewnością warta uwagi. Nie znajduje się ona w centrum miasta tak jak ta pierwsza, a na wyspie palmowej Palm Jumeirah. Pokazy tej fontanny mają bardziej kameralny charakter, natomiast również robią duże wrażenie.

 

Z pewnością warto zdecydować się, jeśli nie na obie, to przynajmniej na jedną ze słynnych dubajskich fontann. Podziwianie ich zaprze dech w piersiach nawet największemu sceptykowi. Arabscy szejkowie mają ogromny rozmach przy budowie swoich projektów i nie sposób im tego odmówić. Wydają ogromne pieniądze tylko po to, by upiększyć Dubaj. Być może ta inwestycja się zwróci i przyciągnie rzesze turystów, którzy nie tylko będą podziwiać bezpłatne pokazy fontann, ale też spać w luksusowych hotelach i jeść w drogich restauracjach. Na pytanie, czy warto odwiedzić fontanny w Dubaju, można odpowiedzieć jedynie w jeden sposób. Tak, warto, bo nigdzie na świecie nie ma podobnych miejsc.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *