Chumbe Island – czym wyróżnia się ta wyspa?

Chumbe Island jest jednym z ciekawszych punktów w programie wycieczki po okolicy Zanzibar Town. Czym wyróżnia się ta wyspa? Dlaczego warto ją odwiedzić? Sprawdzamy!

chumbe island
Ocena

Wakacje na Zanzibarze to idealna propozycja dla każdego, kto chce spędzać czas na rajskich plażach i nurkować wśród raf koralowych. Jakie miejsca koniecznie musisz zobaczyć w tej części świata? Takie, jak Chumbe Island, leżącej w pobliżu wyspiarskiej stolicy. 

Chumbe Island –  najważniejsze informacje na temat wyspy

Dlaczego warto wybrać się na Chumbe Island? Dlaczego lokalni organizatorzy turystyki tak chętnie poświęcają jej swój czas? Już samo położenie geograficzne wyspy przyciąga.

Chumbe Island i jej miejsce na mapie Tanzanii 

Popularność wyspy wynika m.in. z tego, iż od Stone Town (najważniejszej atrakcji stolicy wyspy) dzieli ją jedynie 10 km. To miejsce to raj dla każdego kto ceni sobie piękno raf koralowych i naturalne bogactwa. Wystarczy krótka podróż, by z tętniącego życiem miasta przenieść się do miejsca całkowicie podporządkowanego przyrodzie.  

Chumbe Island –  wyspa dla wybranych 

Chumbe Island nie jest wyspą dostępną dla każdego. Chcesz dostać się na jej teren?  Musisz albo zarezerwować noclegi w ekologicznych domkach na terenie parku, albo skorzystać z bardziej ekonomicznej oferty w postaci wykupionej wycieczki. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ ta wyspa to prywatny rezerwat przyrody kuszący lasami, rafami koralowymi oraz ekologicznymi domkami dla turystów. 

Przyrodnicze skarby wyspy 

Chumbe jest wyspą idealne dla każdego, kto chce odpocząć  wśród cudów natury. Jakie atrakcje przyrodnicze sprawiają, że ten skrawek świata jest tak chętnie odwiedzany przez turystów?

Park Koralowy Wyspy Chumbe

Ten park to jeden najcenniejszych pod względem przyrodniczym skrawów Tanzanii. Dostęp do znajdującej się tu rafy koralowej bardzo długo był ograniczony, dzięki temu udało się ją zachować w bardzo dobrym stanie. Dziś amatorzy nurkowania i przyrodnicy mogą tu podziwiać nie tylko wspaniałe koralowce, ale i kolorowe ryby, reprezentowane przez około 400 gatunków. Dodatkową atrakcją są żółwie zielone, które w rejonie tej niezwykłej wyspy pojawiają się bardzo często.

Odkryj magię tropikalnych lasów 

Nie chcesz nurkować, a zamiast zabaw w wodzie wolisz spacery po tropikalnych lasach? Na tej wyspie spełnisz swoje marzenia! Aż 90% Chumbe Island pokrywa tropikalny las objęty ochroną jako rezerwat przyrody. To miejsce, w którym nacieszysz się widokiem wspaniałych drzew, a przy odrobinie szczęści spotkasz z ciekawymi zwierzętami. Kraby palmowe, bardzo rzadkie gatunki antylop oraz ptaki sprawiają, że spacer po tym wyspiarskim lesie dostarczy ci niezapomnianych wrażeń.

Co jeszcze warto zobaczyć na Chumbe Island? 

Obok naturalnych skarbów na wyspie tej nie brakuje też ciekawostek stworzonych przez człowieka. Co możesz tu zobaczyć? Przede wszystkim pochodzącą z początku XX wieku latarnię morską, będącą ciekawą pamiątką z czasów Brytyjczyków. Do dziś sprawdza się ona w swej roli i wskazuje drogę przepływającym w pobliżu wyspy statkom.

Na wyspie tej zobaczysz również ciekawy meczet, który swą formą nawiązuje do budowli znanych z Indii, oraz dawny dom latarnika, w którego wnętrzu urządzono ciekawą wystawę na temat wyspy.

Chumbe Island przyciąga pięknymi widokami, a czas spędzony na jej terenie dostarczy niezapomnianych wrażeń każdemu miłośnikowi przyrody. Ten magiczny skrawek świata zachwyca, a dobre zagospodarowanie zachęca do spędzenia wakacji w tej części Tanzanii.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *