Prowincja Cantabria razem z wybrzeżem Costa de Cantabria tworzą urokliwy region, który malowniczymi górskimi krajobrazami, a jednocześnie piaszczystymi plażami przyciąga setki turystów. W pobliżu znajdują się bowiem Góry Kantabryjskie, których najwyższy szczyt wznosi się na wysokość 2648 m n.p.m. Dlaczego warto spędzić tu urlop? Przeczytaj, by się przekonać!

Najpiękniejsze plaże na Costa de Cantabria

Tutejsze wybrzeże idealnie nadaje się do wakacyjnego wypoczynku dla całej rodziny. Do najbardziej malowniczych plaż zaliczają się m.in.:

 • Playa de Brazomar;
 • Playa del Sardinero;
 • Playa de Langre;
 • Playa de Comillas;
 • Playa de Cuchia;
 • Playa de Berria;
 • Playa de la Salvé.

 

Łącznie na wybrzeżu Costa de Cantabria jest ich aż 90! Co więcej, znajduje się tam doskonale rozbudowana baza noclegowa zarówno dla turystów zamożnych, jak i tych z mniejszym budżetem. Ciekawym rozwiązaniem, z którego chętnie korzystają przyjezdni, jest wynajęcie domku tuż przy plaży. 

Santander – największe miasto na wybrzeżu Cantabria

Santander to miasto portowe położone między Bordeaux a La Coruñą. Nie znajdziesz tam zbyt wielu zabytkowych obiektów, ponieważ miejscowość doświadczyła dwóch poważnych pożarów w XIX i XX wieku. W 1941 roku doszło do spalenia cennej starówki miasta. Tym, co udało się uratować, była m.in. gotycka katedra z XIII wieku. Najciekawszym tu obiektem jest Palacio de la Magdalena, w którym mieściła się dawniej letnia rezydencja króla Alfonsa XIII i jego żony. 

W pobliżu miasta Santander w prowincji Cantabria możesz wypoczywać na plażach, takich jak:

 • Playa del Sardinero (El Sardinero) – uznawana za jedną z najczystszych plaż europejskich;
 • Playa del Bikini – niewielka plaża położona wśród skał;
 • Playa de la Magdalena – ciągnąca się w stronę miasta na półwyspie, na którym znajduje się Pałac Magdaleny;
 • Playa de Langre – plaża otoczona klifami, na której najczęściej można spotkać surferów i nudystów.

Jaskinia Altamira w Górach Kantabryjskich

Nieopodal miejscowości Santillana del Mar w Górach Kantabryjskich znajduje się słynna krasowa jaskinia Altamira. Za jej odkrywcę uważa się Modesto Cubillasa, który miał tego dokonać w 1868 roku. We wnętrzu Altamiry podziwiać można rysunki pochodzące z kultury magdaleńskiej. Malowidła te uznawane są za jedno z najważniejszych dzieł sztuki górnopaleolitycznej. W 1985 roku jaskinia Altamira została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 

Czy jaskinię Altamira w prowincji Cantabria można zwiedzać?

Niestety, w wyniku zbyt czystej obecności ludzi we wnętrzu groty rysunki zaczęły niszczeć, dlatego na jakiś czas zamknięto ją dla ruchu turystycznego. W kilka lat później otwarto ją ponownie, jednak z dziennymi ograniczeniami dotyczącymi odwiedzin. Aby mieć pewność, że podczas wycieczki do Hiszpanii, a konkretnie do Cantabrii, zobaczysz malunki w jaskini Altamira, musisz zarezerwować bilet wstępu o wiele wcześniej. W pewnym momencie trzeba było kupować wejściówki na trzy lata przed planowanym wyjazdem!

 

To tylko kilka wybranych atrakcji prowincji Cantabria, na które warto zwrócić uwagę. Jeśli już zajrzysz w te rejony, zwiedź małe miejscowości wybrzeża, w których znajdziesz szereg zabytków z różnych epok i stylów!, a także plaże doskonale na rodzinny pobyt.

 

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Jeżeli nie wiesz jak dostać się z lotniska do centrum miasta skorzystaj z możliwości rezerwacji biletów autobusowych na transfer. Dzięki temu bez problemu dostaniesz się do swojej miejscowości docelowej.

Jeżeli na lotnisko w Polsce dojeżdżasz własnym samochodem, zarezerwuj również online parking przy lotnisku w atrakcyjnej cenie.

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety


Zobacz także: