Baska Voda – czym przyciąga tu Riwiera Makarska?

Baska Voda to jeden z najpopularniejszych kurortów, jakimi przyciąga letników Chorwacja. Jakie czynniki sprawiły, że ta miejscowość stała się ważnym ośrodkiem turystycznym, odwiedzanym przez turystów z całego świata?

baska voda

Baška Voda jeszcze nie tak dawno była spokojną miejscowością, w której czas płynął powoli. Dziś jest jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych w Chorwacji, a znane biura podróży coraz chętniej organizują wczasy na jej terenie. Zastanawiasz się, czy warto wybrać się tu na urlop? Sprawdź, jaki atrakcje czkają tu na gości!

Baska Voda – najważniejsze informacje o miejscowości

Wielkim walorem miejscowości Baška Voda jest jej położenie. Na co możesz liczyć w chwili, gdy postawisz na wypoczynek na jej terenie? Podpowiadamy!

Riviera Makarska i jej turystyczny potencjał

Popularna Dalmacja to nie tylko wyspy, ale i malownicza Riviera Makarska. Leży ona w południowej części kraju, a jej długość wynosi aż 60 km. Jej dumą są piękne plaże i modne kurorty, dzięki którym każdy podróżnik może spędzić udane wczasy nad Morzem Adriatyckim.

Zobacz też:
Korcula – dalmatyńska wyspa pełna skarbów. Co warto zobaczyć w tej części Chorwacji?

Ten skrawek Chorwacji zachwyca zarówno amatorów plażowania i sportów wodnych, jak i tych, którzy chcą się zrelaksować w pięknej scenerii. Riwiera Makarska to przede wszystkim tak popularne letniska, jak kurort Makarska czy Podgora, z którymi konkuruje Baska Voda. Dawniej jej najcenniejszym skarbem były liczne źródła wody pitnej. Czym dziś przyciąga podróżnych?

Baska Voda i jej położenie

Wśród leżących na terenie Riviery Makarskiej kurortów, Baska Voda zajmuje bardzo ważne miejsce. To jedna z piękniejszych miejscowości na chorwackim wybrzeżu, kusząca i doskonałym zagospodarowaniem, i pełną atrakcji okolicą. Lokalizacja nad Adriatykiem i bliskość masywu górskiego Biokovo (należącego do Gór Dynarskich) skutecznie przyciągają tu turystów. A że miejscowość kusi dobrym zagospodarowaniem, chętnych na pobyt na jej terenie nie brakuje. Chcesz do nich dołączyć? Oto atrakcje, z jakimi się tu spotkasz.

Jak spędzić czas w Baškiej Vodzie?

Możliwości spędzenia wolnego czasu w tym kurorcie jest wiele. Tu przedstawiamy propozycje, z których możesz skorzystać.

Co warto zobaczyć w tej miejscowości?

Baska Voda może się pochwalić wspaniałym klimatem i piękną zabudową – typową dla dalmatyńskich miasteczek. Co musisz zobaczyć podczas spaceru po jego ulicach? Jeśli lubisz przyrodę, oczaruje cię Gorica. To okazała topola biała, którą znajdziesz na nadmorskim deptaku Riva. Innym symbolem tego miejsca jest duża kotwica, która pięknie przypomina o morskiej tradycji kurortu. Zwróć też uwagę na pomnik Mikołaja Podróżnika. Ten święty to patron kupców i żeglarzy, a także pobliskiego kościoła, zbudowanego pod koniec XIX wieku.

Zobacz też:
Bibinje koło Zadaru w Chorwacji. Plaże, noclegi i atrakcje dla turystów

Co jeszcze warto zobaczyć? Baska Voda może cię oczarować ciekawymi placówkami muzealnymi. W Muzeum Malakologicznym czeka imponująca kolekcja muszli, z kolei czekające nieopodal Muzeum Archeologiczne przyciąga cennymi pamiątkami z czasów, gdy nadmorska osada zaczynała się rozwijać. Wiele skarbów prezentowanych muzeum pochodzi z rzymskich grobów, które udało się odkryć w najbliższej okolicy.

Baska Voda i jej najpiękniejsze plaże

Chcesz spędzić czas na beztroskim wypoczynku na plaży? Wśród nich wyróżnia się Baško Polje – dobrze zagospodarowana plaża, przy której czekają natryski, bary z lokalnymi przysmakami oraz liczne udogodnienia dla rodzin z dziećmi. Miłośników sportów wodnych przyciąga z kolei plaża Oseka, której niewielki fragment przeznaczono dla nudystów. Główną atrakcją miejscowości jest jednak plaża Nikolina, mogąca się pochwalić Błękitną Flagą i dostosowaniem do potrzeb niepełnosprawnych wczasowiczów.

Co warto zobaczyć w okolicy?

Chcesz poznać inne skarby chorwackiego wybrzeża? Baška Voda może się okazać dobrym punktem wypadowym. Możesz się stąd wybrać do słynnego kurortu Makarska, możesz zwiedzić pobliskie osady Topić i Bast, znane z tradycyjnej zabudowy. Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają natomiast liczne szlaki piesze, pozwalające na odkrywanie piękna masywu Biokovo.

Zobacz też:
Klek Chorwacja. Atrakcje i noclegi na Riwierze Klek

Baska Voda – jak dotrzeć do tej miejscowości?

Dla turystów z Polski dotarcie do tego kurortu nie stanowi większego problemu. Wybierasz się w podróż samochodem? Możesz tu dojechać Jadranką, czyli drogą, która prowadzi wzdłuż wybrzeża Adriatyku, możesz postawić na autostradę A1. Decydujesz się na samolot? Znajdź lot kończący się w porcie lotniczym Split, z którym Baska Voda jest bardzo dobrze skomunikowana.

Baśka Voda to malownicza okolica i bogata oferta wypoczynku, dzięki czemu każdy miłośnik podróży znajdzie tu dla siebie coś ciekawego. To miejsce wyjątkowe, a czas spędzony na jego terenie dla nikogo nie będzie czasem straconym.


Zobacz też:

Zobacz też:
Wczasy w Chorwacji. Opatija – odkryj skarby chorwackiego Wiednia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.