Lotnisko Barcelona – Girona. Praktyczny poradnik po Katalonii nie tylko dla kibiców

Zwykle celem podróży turystów jest Barcelona. Girona to miejsce, w którym znajduje się port lotniczy, ale nie tylko. Sprawdź, co tam zobaczyć i jak połączyć wycieczkę do obu tych miejsc.

barcelona girona

Lotnisko popularnie określane jako Barcelona Girona cieszy się wielkim powodzeniem wśród osób odwiedzających Katalonię. Chętnie korzystają z niego turyści oraz osoby podróżujące służbowo. Ten port lotniczy jest też atrakcyjnym miejscem dla kibiców Barcy, którzy chcą na żywo oglądać swych ulubionych piłkarzy. Jak dotrzeć z tego miejsca do centrum Barcelony? Co warto obejrzeć w Gironie? Sprawdź!

Jak dostać się z Polski do Girony?

Port lotniczy Girona jest miejscem, od którego wielu Polaków zaczyna zwiedzanie Hiszpanii. Dlaczego? Bo mogą się stąd wybrać do najważniejszych ośrodków turystycznych. Ponadto lotnisko to znane jest ze sprawnej obsługi pasażerów, co również ma ogromne znaczenie. Z tego powodu wiele osób stara się zarezerwować tanie bilety właśnie tutaj.

Zobacz też:
Barcelona Gaudiego – Park Güell. Dlaczego warto się tu wybrać?

Zobacz, co możesz zwiedzić w Gironie przy okazji pobytu na lotnisku! Kup bilet na kameralną wycieczkę z przewodnikiem!

Girona – charakterystyka lotniska

Miejsce to oficjalnie rozpoczęło działalność w 1965 roku, jednak dopiero w latach 90. XX wieku zaczęło odgrywać istotną rolę. Dynamiczny rozwój turystyki w tej części Europy sprawił, że samoloty, szczególnie czarterowe, zaczęły tu lądować częściej. Dziś lotnisko obsługuje ponad 5 milionów pasażerów rocznie i jest bardzo dobrą alternatywą dla głównego portu w Barcelonie.kup bilety

Gdzie dolecisz z Girony?

Port lotniczy Barcelona Girona ma połączenia z wieloma polskimi miastami, przede wszystkim z Krakowem, Wrocławiem i Poznaniem. Są to loty rejsowe, które obsługuje jeden przewoźnik – Ryanair. W okresie wakacyjnym lotnisko to przyjmuje również wiele lotów czarterowych, co ma związek ze wzmożoną działalnością organizatorów turystyki i znacznym natężeniem podróży z Barcelony na słoneczne wybrzeże.

 

 

Jak długo trwa podróż?

Jeśli twoja podróż ma związek z konkretnym wydarzeniem, musisz sprawdzić również czas podróży na lotnisko. Trwa on około 2,5 godziny w chwili, gdy startujesz z Krakowa, Poznania lub Wrocławia, oraz 2 godziny i 45 minut w chwili, gdy lot zaczyna się w Gdańsku. Z Katowic nie ma lotów bezpośrednich, a to wydłuża czas podróży do 15 godzin.

Zobacz też:
Poble Espanyol – odkryj piękno hiszpańskiej architektury! Poznaj Wioskę Hiszpańską Barcelony

Nie tylko Barcelona. Girona – gdzie się stąd dostaniesz?

Jeśli chodzi o Barcelonę, Girona leży około 100 km od niej. Choć może się wydawać, że to duży dystans, nie bez powodu lotnisko to znane jest jako Barcelona Girona. Dojazd do stolicy Katalonii jest bardzo łatwy.

Zwiedzaj Gironę, nie tylko lotnisko! Kup bilet i zwiedź to przepiękne miasto z przewodnikiem!

Z lotniska w Gironie do Barcelony możesz się dostać na wiele sposobów. Podstawą jest autobus Barcelona – Girona (6 połączeń), dzięki któremu w ciągu 70 minut pokonasz odległość między tymi miastami. Możesz też przejechać na dworzec kolejowy w Gironie, z którego co 30 minut odjeżdżają pociągi do centrum Barcelony.

Liczne autobusy ułatwiają też transport z lotniska do centrum Girony oraz popularnych kurortów na Dzikim Wybrzeżu.

Barcelona – Girona to lotnisko dla kibiców

Głównym powodem twojej wizyty w Hiszpanii jest mecz FC Barcelona? Śledzisz kolejne wydarzenia sportowe, których głównym bohaterem jest Girona FC? Jeśli tak, lotnisko Girona będzie dla ciebie dobrym celem podróży. Dlaczego? Bo między tymi portami możesz kursować szybko i sprawnie.

Zobacz też:
Stadion Camp Nou w Barcelonie, czyli w świecie wielkiego sportu

Boisz się, że gra się rozpocznie, a ty utkniesz w podróży? Tu ratunkiem może być transmisja online, z której możesz skorzystać w awaryjnej sytuacji. Jeśli dobrze zaplanujesz podróż, bez problemów zobaczysz mecz na żywo.kup bilety

Barcelona i Girona – dlaczego warto zwiedzić je podczas jednej wycieczki

Barcelona i Girona są ze sobą powiązane nie tylko lotniskiem, ale i ciekawą historią czy kulturą. Każde z tych miast może cię zaskoczyć swoim pięknem oraz dobrymi połączeniami ułatwiającymi podróżowanie.

Turystyczny potencjał Barcelony

Choć to Madryt jest stolicą Hiszpanii, większość turystów zaczyna odkrywanie piękna tego kraju od wizyty w Barcelonie. Nic w tym dziwnego. To miasto kojarzone z pięknymi budowlami Gaudiego, klimatyczną Dzielnicą Gotycką oraz wzgórzami, z których roztaczają się niezapomniane widoki na okolicę. Symbolami Barcelony są również piłka nożna i potężny stadion Camp Nou.

Z tego miasta możesz urządzać ciekawe wycieczki po okolicy. Ułatwiają je zarówno sprawnie działająca komunikacja miejska, jak i połączenia kolejowe. Szukasz ciekawych rozwiązań? Rozbudowany rozkład jazdy zapewnia Barcelona Sants – największy dworzec kolejowy w tej części Hiszpanii.kup bilety

Zobacz też:
Barcelońskie skarby. Czym zachwyci Cię Park Gaudiego?

Girona i jej skarby

Miasto Girona to raj dla miłośników historii i architektury. Piękna zabudowa, klimatyczna dzielnica żydowska oraz tak ważne placówki muzealne, jak Muzeum Historii Żydów i Muzeum Historii Miasta – oto najważniejsze powody, dla których warto się tu wybrać. Możesz też zdecydować się na zorganizowaną wycieczkę po okolicy, dzięki czemu odkryjesz piękno pobliskiego regionu wulkanicznego i odpoczniesz nad wodami jeziora Banyoles.

 

 

Doceń piękno Costa Brava

Lotnisko w Gironie jest dobrym celem podróży i dla tych osób, które wybierają się do Hiszpanii z zamiarem spędzenia urlopu na Dzikim Wybrzeżu. Do popularnych kurortów leżących w tej części wybrzeża dostaniesz się m.in. z lotniska El Prat w Barcelonie oraz z Girony. Dzięki licznym autobusom możliwy jest dojazd z lotniska do takich miejscowości jak Figueres, Lloret de Mar czy Tossa de Mar.

Zwiedzanie stolicy Katalonii oraz okolicznych miejscowości nie jest problemem. Dobre połączenia pomiędzy pobliskimi portami lotniczymi i najważniejszymi ośrodkami wypoczynkowymi sprawiają, że planowanie wypoczynku w tej części Europy jest coraz łatwiejszym zadaniem. Pomaga też spora ilość połączeń, dzięki którym zaplanujesz ekonomiczną podróż, kupując najtańsze bilety. Bez względu na to, czy twoim lotniskiem docelowym będzie Barcelona, Girona czy inny port.

Zobacz też:
Wizyta w muzeum CosmoCaixa Barcelona – czemu warto sprawdzić tę atrakcję i poświęcić czas na zwiedzanie? Dowiedz się!

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.