Warszawa, stolica Polski i jej największe miasto, to tętniąca życiem metropolia, łącząca tradycję z nowoczesnością. Znajdują się w niej liczne zabytki, muzea, parki oraz przestrzenie festiwalowe. Sprawdź, co warto zwiedzić w Warszawie. Chętnie odwiedzane przez turystów atrakcje Warszawy to m.in. Centrum Nauki Kopernik lub Łazienki Królewskie.
Przeczytaj nasz poradnik i poznaj wszystkie miejsca, które warto zobaczyć w Warszawie. Skorzystają z niego zarówno turyści, jak i mieszkańcy stolicy!
1 Główne atrakcje w Warszawie – Stare Miasto
Warszawska Starówka to wyjątkowe miejsce na mapie stolicy. W 1980 roku Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ten obszar charakteryzuje się średniowiecznym układem zabudowy. Znajdują się tu jednak także budynki pochodzące z XVII i XVIII wieku.
Byłoby ich znacznie więcej, gdyby nie zniszczenia spowodowane II wojną światową. Najważniejsze obiekty zostały jednak odbudowane, dzięki czemu można zobaczyć, jak miasto prezentowało się w przeszłości.
Warto przeznaczyć więcej czasu na spacer między urokliwymi uliczkami i fragmentami zabytkowych murów miejskich. Starówka obfituje także w liczne restauracje, markowe butiki i sklepy z pamiątkami. Jest to zdecydowanie przodująca pozycja na liście ciekawych miejsc w Warszawie.
2 Pomnik warszawskiej Syrenki na Starówce
Będąc w Warszawie nie można pominąć tego symbolu miasta. Rzeźba autorstwa Ludwiki Nitschowej powstała w 1939 roku. Obecnie znajduje się przy ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie. Jej całkowita wysokość wynosi około 6 metrów.
Syrena trzyma w rękach miecz i tarczę. Takie jej przedstawienie nawiązuje do legendy, która głosi, że obiecała lokalnym rybakom bronić Warszawy jako podziękowanie za uwolnienie jej z rąk kupca.
3 Multimedialny Park Fontann – warto zobaczyć na własne oczy
Znajduje się u stóp Starego Miasta, w malowniczym umiejscowieniu przy skarpie. Tutaj w pogodne, letnie weekendy wieczorami odbywa się multimedialne widowisko. Łączy ono w sobie elementy światła, dźwięku i wody. Na ekranie z mgły można obejrzeć animowaną opowieść o historii i legendach Warszawy.
Wszystko odbywa się w rytmie muzyki i z szumem wody w tle. Pokazy odbywają się w każdy piątek i sobotę w maju, czerwcu i lipcu o godz. 21.30, w sierpniu o godz. 21.00, a we wrześniu o godz. 20.30. Zimą wodę całkowicie zastępują pokazy świetlne.
4 Zamek Królewski
Zamek Królewski w Warszawie posiada bujną i burzliwą historię. Jego początki sięgają przełomu XIII i XIV wieku. Wówczas miał postać drewniano-ziemnego grodu, a jego powstanie wiązało się z założeniem miasta.
W XIV wieku przekształcił się ze strażniczego grodu w ośrodek władzy książąt mazowieckich. Stopniowo zastępowano mniej stabilne materiały cegłą oraz wznoszono kolejne mieszkalne i obronne fragmenty. W wieku XV i XVI odbywały się liczne przebudowy, a z czasem zaczęli tu gościć władze kraju.
Zamek był wielokrotnie grabiony i dewastowany przez Szwedów, Niemców i Rosjan. Najbardziej ucierpiał jednak w 1944 roku, kiedy to został doszczętnie zniszczony przez wojska niemieckie. Jego odbudowa trwała od 1971 do 1984 roku. Dziś pełni funkcję muzeum i jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
5 Kolumna Zygmunta III Wazy na Placu Zamkowym
Ten monument, liczący sobie aż 22 metry wysokości, znajduje się w samym centrum Warszawy, na placu zamkowym. To właśnie Zygmunt III Waza przeniósł stolicę Polski z Krakowa do Warszawy. Według legendy, jeżeli król opuści swój miecz, będzie zwiastowało to ogromne nieszczęście dla miasta. Plac, jak i sama kolumna, to odtworzenia oryginałów, które jak wiele innych zabytków Warszawy runęły podczas bombardowań wojennych.
6 Pole Mokotowskie
Pole Mokotowskie znane jest także jako park Józefa Piłsudzkiego. Choć wiele osób używa formy „Pola Mokotowskie”, jest to niepoprawne – oficjalna nazwa obszaru ma liczbę pojedynczą. Niegdyś ta otwarta przestrzeń liczyła sobie aż 200 ha. Dziś zajmuje zaledwie fragment tej powierzchni, a dokładnie 73 ha. Na tym obszarze znajdują się m.in.:
- Ogród Jordanowski;
- Stadion RKS Skra;
- Biblioteka Narodowa;
- Urząd Patentowy;
- kilka pomników;
- puby oraz inne obiekty gastronomiczne i rekreacyjne.
Na roślinność tego obszaru składają się głównie łąki, murawy, wydepczyska i zadrzewienia. Znajdują się tu też zbiorniki wodne i utwardzone ścieżki.
7 Belweder
Zwiedzając Warszawę, nie można pominąć Pałacu Belwederskiego, nazywanego potocznie Belwederem. Zabytek wznosi się na skraju skarpy wiślanej, wpisując się na stałe w krajobraz Warszawy. Budynek był niegdyś honorową siedzibą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Obecnie znajduje się tam wystawa poświęcona Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, sale prezentujące historię Orderu Wojennego Virtuti Militari oraz kaplica Belwederska. Zwiedzanie pałacu jest bezpłatne.
8 To musisz zobaczyć w Warszawie – Łazienki Królewskie
Łazienki królewskie to jedno z ulubionych miejsc spacerowych mieszkańców Warszawy. Dawne królewskie ogrody stanowią rozległy i niezwykle urokliwy park, w którym przyroda pięknie współgra z zabytkową architekturą. Ważnym miejscem jest pomnik Fryderyka Chopina, pod którym w każdą niedzielę od maja do września organizowane są koncerty muzyki klasycznej na żywo.
W parku znajduje się m.in. okazały Ogród Królewski z XVIII wieku, Ogród Romantyczny z XIX wieku oraz młodszy o 100 lat Ogród Modernistyczny. Taki układ pozwala zaobserwować, jak na przestrzeni lat zmieniało się postrzeganie i aranżacja ogrodów oraz przestrzeni rekreacyjnej.
W sercu tej zielonej oazy miasta znajduje się letnia rezydencja ostatniego króla Polski (Stanisława Augusta Poniatowskiego). To właśnie w słynnym Pałacu na Wyspie jadał rozsławione obiady czwartkowe. Dziś jest to dostępne do zwiedzania muzeum. Podczas zwiedzania tej części Warszawy nie zapomnij o obejrzeniu amfiteatru, oranżerii, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, teatru dworskiego i licznych rzeźb.
9 Pałac Kultury i Nauki i jego najciekawsze atrakcje
Pałac Kultury i Nauki, czyli tzw. „Pekin” jest ważnym symbolem Warszawy. To także obecnie najwyższy budynek w całej Polsce. Liczy sobie aż 46 kondygnacji, w tym 2 podziemne. Elewacja i wnętrza budynku reprezentują monumentalny styl socrealistyczny. Wysokość Pałacu wraz ze wspornikiem antenowym wynosi 237 metrów.
Wewnątrz znajduje się aż 3288 pomieszczeń, a w tym:
- liczne sale wystawowe, m.in. Sala Ratuszowa, Sala Marmurowa oraz Sala Kisielewskiego;
- muzea;
- teatry;
- kino;
- restauracje;
- basen;
- pasaż handlowy;
- poczta.
Największą atrakcją pałacu jest taras widokowy znajdujący się na 30. piętrze budynku (114 metrach wysokości). Rozpościera się stąd zapierający dech w piersiach widok na panoramę Warszawy. Taras czynny jest każdego dnia od 10:00 do 20:00, dostępny jedynie po zakupie biletu. Jego wnętrze stanowi przepiękna Sala Gotycka, wewnętrzna galeria i kawiarnia. Kup bilet na atrakcje w Warszawie już dziś!
10 Pałac Prezydencki
Pałac Prezydencki to okazały klasycystyczny budynek wzniesiony w pierwszej połowie XVII wieku. Pierwotnie był to barokowy pałac inspirowany rezydencją z Genui. W XIX wieku przeszedł jednak przebudowę. Pałac odegrał ważną rolę podczas Sejmu Wielkiego.
Również w tym miejscu swój pierwszy publiczny koncert zagrał ośmioletni Fryderyk Chopin. Obecnie budynek pełni rolę siedziby Prezydenta Rzeczypospolitej. Najważniejszym pomieszczeniem w pałacu jest Sala Kominkowa, w której Prezydent przyjmuje swoich gości.
Pałac Prezydencki jest częściowo udostępniony do zwiedzania turystom. Niezbędna jest jednak wcześniejsza rezerwacja terminu online.
11 Centrum Nauki Kopernik – ciekawe miejsce dla młodzieży, dzieci i dorosłych
Centrum Nauki Kopernik to pierwsze w Polsce nowoczesne centrum nauki. Jest to miejsce przystosowane zarówno dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Multimedialne ekspozycje i interaktywne urządzenia pozwalają odwiedzającym zrozumieć świat oraz zachodzące w nim procesy.
Znajdują się tu setki eksponatów, które pozwalają własnymi rękoma wykonywać przeróżne doświadczenia. Możesz na przykład sprawdzić swoją podatność na iluzje optyczne lub wrażliwość na światło. Centrum Nauki dzieli się na cztery części – ekspozycyjne moduły A i B, planetarium i empiryczny Park Odkrywców.
12 Muzeum Warszawy
Muzeum historii lokalnej Warszawy mieści się w jedenastu sąsiadujących i połączonych ze sobą kamienicach na Rynku Starego Miasta. W jego wnętrzu można podziwiać zbiory związane wyłącznie z tym miastem – związane z archeologią, malarstwem, grafiką, ikonografią, rzeźbą, rzemiosłem artystycznym oraz numizmatyką.
Organizowane są tu także lekcje dla szkół, projekcje filmowe, konkursy i konferencje naukowe. Muzeum Warszawy to wyjątkowe miejsce, które daje wgląd w to, jak miasto zmieniało się na przestrzeni wieków i jak funkcjonuje dzisiaj.
13 Warszawa – Teatr Narodowy
Zlokalizowany na Placu Teatralnym, jest to bardzo ważny budynek o historycznej wadze. Teatr Narodowy w Warszawie powstał z polecenia Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1765 roku. Jest to najstarszy istniejący do dziś teatr w całej Polsce. Obecnie należy do grona czterech polskich teatrów o statusie instytucji narodowej.
Budynek do dziś spełnia swoją założoną pierwotnie funkcję – regularnie odbywają się tam spektakle przedstawiane przez wybitnych polskich aktorów. Posiada trzy sceny (Bogusławskiego, Grzegorzewskiego i scenę Studio). Oprócz podstawowego repertuaru, oferuje też aktualizowany co miesiąc repertuar stworzony specjalnie dla studentów oraz osobny dla seniorów.
14 Muzeum Narodowe
Miasto jest główną siedzibą Muzeum Narodowego, w którego zbiorach znajdują się między innymi:
- zbiory malarstwa włoskiego, francuskiego, holenderskiego, niemieckiego i rosyjskiego;
- kilka obrazów z prywatnej kolekcji Adolfa Hitlera;
- malarstwo polskie od XIII wieku;
- prace najważniejszych polskich malarzy, takich jak Jan Matejko, Stanisław Wyspiański czy Witkacy;
- sztuka starożytna (egipska, grecka i rzymska);
- zbiory numizmatyczne i rzemiosła artystycznego.
Niestety, ogromna część kolekcjonowanych przez lata zbiorów została utracona podczas niemieckich grabieży w trakcje II wojny światowej.
Budynek ten powstał w 1862 roku i początkowo funkcjonował pod nazwą Muzeum Sztuk Pięknych w Warszawie. Jednak modernistyczny gmach siedziby został wzniesiony w latach 1927-1938. Obecnie we wschodnim skrzydle znajduje się Muzeum Wojska Polskiego.
15 Muzeum Powstania Warszawskiego
Jest to jedyne takie miejsce na świecie. W Muzeum Powstania Warszawskiego można poznać szczegółową historię wydarzeń z 1944 roku. W innowacyjny sposób przedstawia doświadczenie, jakim był wybuch powstania oraz jak wpłynęło ono na losy mieszkańców.
Najmłodszych zaciekawi Sala Małego Powstańca, teatrzyk kukiełkowy oraz różne interaktywne wystawy i zabawy. Starszych zaciekawią oryginalne fotografie, listy i repliki obrazujące życie codzienne powstańców. Muzeum jest bardzo nowoczesne, multimedialne i angażujące, co sprawia, że jest to jedna z wielu atrakcji w Warszawie dla młodzieży.
Na zwiedzanie najlepiej zarezerwować sobie przynajmniej około 2 godziny. Bilet normalny kosztuje 25 zł, a ulgowy 20 zł. Pamiętaj, że we wtorki muzeum jest nieczynne.
16 Muzeum PRL-u
To wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy jest mniej znane niż inne większe muzea, lecz zdecydowanie nie można go pominąć zwiedzając miasto. Muzeum Życia w PRL-u powstało w 2014 roku.
Na powierzchni 100 metrów przedstawia najciekawsze aspekty życia codziennego i historii Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej (lat 1952-1989). Oprócz zwykłej ekspozycji znajduje się tu też repliki mieszkania, przedszkola, sklepu i kawiarni, które przeniosą cię w czasie do rzeczywistości starszego pokolenia.
17 POLIN Muzeum Żydów Polskich
Jest to jedno z nowszych muzeów Warszawy, założone w 2005 roku. Muzeum Historii Żydów Polskich Polin funkcjonuje jako tradycyjne muzeum i centrum kulturalno-edukacyjne. W odróżnieniu od innych obiektów o podobnej tematyce na świecie, nie koncentruje się wokół II wojny światowej i Holokaustu.
Przekaz tego miejsca skupia się raczej na opisie wkładu społeczności żydowskiej w rozwój polskiej kultury, nauki i gospodarki. Zbiory edukacyjne pokrywają okres od około 960 roku do czasów współczesnych.
18 Mniej znana atrakcja turystyczna – Muzeum Neonów
Muzeum Neonów to miejsce dla wielbicieli nietypowych miejsc. Jako jedyna placówka w Polsce posiada w swoich zbiorach aż sto starych neonów reklamowych pochodzących ze stolicy i innych miast. Większość z nich jest datowana na lata 60. i 70. XX wieku.
Normalny bilet wstępu kosztuje 13 zł, a ulgowy 10 zł. Nie jest to duże miejsce, lecz zdecydowanie warte odwiedzenia, jeżeli planujesz dokładnie zwiedzić Warszawę. Co ciekawe, dziennik „The Guardian” mianował je jednym z 12 najciekawszych muzeów miejskich w całej Europie.
19 Barbakan w Warszawie
Barbakan to typowo średniowieczna budowla obronna – zazwyczaj okrągła, murowana, wysunięta przed mury i połączona z bramą miejską. Barbakan warszawski powstał około 1548 roku i funkcjonował jako przedbramie Bramy Nowomiejskiej obszaru, który dziś znany jest jako Stare Miasto.
W przeszłości miał zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców. Budynek, który dziś można zwiedzić, i w którym znajdują się zbiory Muzeum Warszawy o murach obronnych miasta, jest rekonstrukcją oryginału. Pierwotny uległ zniszczeniu wraz z całą Starówką podczas oblężenia Warszawy w 1939 roku.
20 Bulwary Wiślane
Tak nazywa się promenada rozciągająca się przez kilka kilometrów wzdłuż Wisły przepływającej przez stolicę. Znajdują się tu niezliczone ścieżki rowerowe i spacerowe, leżaki, kawiarnie, ławki, a nawet plaża. Z brzegu można wyruszyć na romantyczny rejs po Wiśle lub po prostu spędzić czas w sielankowej atmosferze, jaka tutaj panuje.
21 Ogród Saski
Został założony w 1748 roku, co sprawia, że był to pierwszy publiczny park miejski w Warszawie, a tym samym w całej Polsce. Podczas spacerów po tym historycznym parku warto zobaczyć najstarszą warszawską fontannę, zegar słoneczny, Wodozbiór oraz 21 posągów przedstawiających pory roku i dziedziny sztuki.
22 Pałac w Wilanowie i Muzeum króla Jana III Sobieskiego
Aby zwiedzić ten przepiękny barokowy pałac, należy udać się na obrzeża miasta. Jego budowa została ukończona w 1696 roku. Zamieszkiwał tu król Jan III Sobieski wraz ze swoją żoną Marią Kazimierą. Budynek i otaczający go park do dziś zachowały swą niezmienioną formę. Jest to wyjątkowe okno do historii Warszawy. Architektura łączy w sobie staropolską tradycję i wpływy sztuki europejskiej.
23 Grób nieznanego żołnierza
Jest to trójarkadowy fragment ocalałej kolumnady Pałacu Saskiego, który pełni funkcję hołdu poległym w walce nieznanym żołnierzom. Znajduje się na placu marszałka Józefa Piłsudskiego. Powstał w 1925 roku, kiedy to złożono w tym miejscu szczątki bezimiennego żołnierza z Cmentarza Obrońców Lwowa. Oryginał uległ jednak zniszczeniu pod koniec II wojny światowej.
Do dziś przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie płonie wieczny znicz. Służbę pełni przy nim warta Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Polecamy odwiedzić pomnik w któreś święto państwowe – wówczas można przy nim zobaczyć uroczystą zmianę warty z udziałem najwyższych władz państwowych.
24 Ogród zoologiczny
W środku znajduje się też jedyne w swoim rodzaju Baśniowe ZOO. Znajdują się w nim bohaterowie znanych i uwielbianych bajek – osiołki, króliki, kucyki, koziołki i owce. Oprócz tego, znajdziesz tam także egzotyczne gatunki, a w Akwarium ryby m.in. z Amazonii. Codziennie w określonych godzinach odbywają się tam karmienia: pingwinów, fok, hipopotamów, rekina i nosorożca.
Powierzchnia całego ogrodu zoologicznego wynosi niemalże 40 hektarów. Według stanu na rok 2011, w ZOO znajdowało się 3566 zwierząt – przedstawicieli 553 różnych gatunków. Ważniejszymi obiektami na jego terenie są:
- słoniarnia;
- ptaszarnia z halą wolnych lotów;
- herpetatrium – ekspozycja gadów i płazów: krokodyli, żółwi, węży, żab, jaszczurek i waranów;
- żyrafiarnia;
- małpiarnia z gorylami i szympansami;
- hipopotamiarnia;
- rekinarium z rekinami, płaszczkami i rybami charakterystycznymi dla rafy koralowej;
- sala bezkręgowców;
- trzyczęściowy wybieg australijski z kangurami, emu, kazuarami i czarnymi łabędziami.
25 Be Happy Museum Warszawa
To jedno z tych miejsc, których mogą nie znać nawet sami mieszkańcy miasta – ponad 800 metrów kwadratowych kreatywnej przestrzeni i barwnych scenografii. Jest to nie tylko nowoczesne muzeum, ale też miejsce do ciekawych sesji fotograficznych, kręcenia profesjonalnych teledysków lub tworzenia prywatnego contentu na własne konta w mediach społecznościowych. Znajdują się tu także pochłaniające pokoje iluzji.
26 Muzeum Polskiej Wódki
Trunek ten przez wielu uważany jest za narodowy alkohol Polaków. Nawet osoby, które za nim nie przepadają powinny odwiedzić to miejsce. Co ciekawe, znajduje się ono w praskiej Wytwórni Wódek Koneser. Godzinne zwiedzanie to nie tylko tradycyjne eksponaty, ale też wiele ciekawostek, a nawet przygoda w okularach VR. Zwieńczeniem jest degustacja trzech różnych gatunków wódki – oczywiście tylko dla dorosłych.
27 Kościół św. Anny
Wbrew pozorom, to nie tylko cenny późnogotycki zabytek – na dzwonnicy stojącej przy kościele znajduje się taras widokowy. Rozpościera się z niego przepiękna panorama. Warto wspiąć się po prowadzących na samą górę 150 kamiennych schodach, by móc podziwiać Starówkę i prawy brzeg Wisły z nieco innej perspektywy niż spacerując na dole. Jest to jednak płatna atrakcja, która kosztuje 7-10 zł, w zależności od rodzaju biletu.
28 Stadion PGE Narodowy
Tej atrakcji nie może przegapić żaden fan piłki nożnej. Oprócz meczy, odbywają się tu także koncerty, wydarzenia motoryzacyjne, a nawet eventy biznesowe i społeczne. Zimą można tu przyjść na lodowisko, tor do curlingu i górkę lodową do zjazdu na pontonach. Budynek funkcjonuje od 2012 roku i mieści aż 58 580 miejsc siedzących.
29 Warszawskie Powązki
Powązki Warszawskie znajdują się w północno-zachodniej części miasta. Obejmują kilka różnych ważnych cmentarzy:
- cmentarz Powązkowskiego – zabytkowa nekropolia, na której pochowano około miliona osób. Na Starych Powązkach znajduje się Aleja Zasłużonych, przy której leży wiele znanych osobistości polskich (żołnierzy, poetów, artystów, sportowców, duchownych oraz lekarzy);
- cmentarz Wojskowy – leżą na nim liczni żołnierze, wojskowi i powstańcy;
- Muzułmański Cmentarz Kaukaski – nie jest on niestety dostępny do zwiedzania;
- cmentarz Żydowski;
- cmentarz Ewangelicko-Reformowany (kalwiński);
- cmentarz Ewangelicko-Augsburski (luterański).
30 Stara Praga
Większa część tego obszaru pochodzi z początku XX wieku i stanowi rzadki przykład dobrze zachowanego przedwojennego osiedla. Znajdują się tu ważniejsze obiekty, takie jak:
- Stacja kolejowa Warszawa Wileńska;
- neogotycka bazylika katedralna św. Michała i św. Floriana z przełomu XIX i XX wieku;
- prawosławna Cerkiew Świętej Równej Apostołom Marii Magdaleny wzniesiona w II połowie XIX wieku;
- Bazar Różyckiego;
- Szpital Praski;
- teatr lalkowy Baj;
- klasycystyczny gmach dawnej Komory Wodnej w Warszawie;
- VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV w Warszawie;
- bunkier z czasów II wojny światowej;
- Port Praski nad Wisłą.
Co ciekawe, około 200 lat temu Praga była osobnym od Warszawy miastem. Pierwsze zapiski o wsi szlacheckiej o takiej nazwie pochodzą z 1432 roku. Obecnie wiele opuszczonych kamienic zostaje przerabianych na galerie, centra sztuki i pracownie artystyczne.
Zastanawiasz się, co warto obejrzeć w Warszawie? Podczas spędzania swojego czasu w Warszawie koniecznie odwiedź wiekowe zabytki, przepiękne parki i liczne warszawskie muzea. Nie sposób wymienić wszystkich miejsc do zwiedzania w Warszawie w jednym miejscu.
Ilość różnych atrakcji tego wyjątkowego miasta sprawia, że do wizyty warto przygotować się już wcześniej – zarezerwować bilety na konkretną datę i zaplanować kilka dni na zwiedzanie. Stolica Polski obfituje w ciekawe obiekty kulturalne i naukowe, które wyróżniają ją na turystycznej mapie Europy.
Zaplanuj swoją podróż!
Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!
W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!
Tanie loty – bilety na samolot
Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!
Jeżeli nie wiesz jak dostać się z lotniska do centrum miasta skorzystaj z możliwości rezerwacji biletów autobusowych na transfer. Dzięki temu bez problemu dostaniesz się do swojej miejscowości docelowej.
Jeżeli na lotnisko w Polsce dojeżdżasz własnym samochodem, zarezerwuj również online parking przy lotnisku w atrakcyjnej cenie.
Zabezpiecz swoją podróż
Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.
Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe
GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!
Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety