Dynamiczny rozwój Katowic rozpoczął się w połowie XIX wieku, a dokładniej w 1865 roku, gdy uzyskały prawa miejskie. Na pierwszy rzut oka, Katowice nie wydają się szczególnie nastawionym na turystów miastem. Po bliższych oględzinach okazuje się jednak, że mają wiele do zaoferowania. Co ciekawego skrywają w sobie Katowice? Atrakcje tego miasta przypadną do gustu osobom w każdym wieku. W wyjątkowy sposób łączy ze sobą nowoczesność i historyczne zabytki. Sprawdź, co warto zobaczyć w Katowicach i jaka rozrywka czeka na ciebie na Górnym Śląsku.
1 Ulica Mickiewicza w Katowicach – atrakcje architektoniczne
Jeśli chcesz nasiąknąć klimatem miasta, poznać typową dla niego architekturę i charakter, najpierw udaj się na ulicę Mickiewicza. Zlokalizowana jest w samym centrum miasta. Powstała na przełomie XIX i XX wieku. Jest doskonałą reprezentacją stylu eklektycznego i secesyjnego. Choć niektóre budynki (jak na przykład Synagoga Wielka) nie przetrwały do dnia dzisiejszego, wciąż można podziwiać tam wiele perełek architektonicznych. Warto zwrócić uwagę m.in. na ceglane liceum ogólnokształcące lub budynek dawnego Banku Gospodarstwa Krajowego.
2 Górnicze osiedla Nikiszowiec i Giszowiec
Dawne osiedla górnicze w stolicy Śląska zachwycają swoim niepowtarzalnym klimatem. Ta atrakcja Katowic została uznana za pomnik historii – faktycznie wciąż pozwalają przenieść się w czasie do początków XX wieku. W tej dzielnicy przechodnie mogą podziwiać trzypiętrowe ceglane bloki, połączone ze sobą w taki sposób, aby stworzyć wewnętrzne dziedzińce. Dawni mieszkańcy mogli w nich korzystać z chlewików, komórek lokatorskich i pieców do wypieku chleba.
W budynku dawnej pralni i magla na osiedlu Nikiszowiec znajduje się aktualnie Oddział Muzeum Historii Katowic – Dział Etnologii Miasta. Powstał w 1999 roku. Jego wystawy przedstawiają przeróżne wytwory obrazujące kulturę miast przemysłowej części Górnego Śląska.
Dzielnica Giszowiec wzorowana jest natomiast na dawnej wsi polskiej. Powstała nieco wcześniej niż Nikiszowiec i została zaprojektowana jako osiedle połączone z ogrodem. Twórcą idei niskiej zabudowy oddalonej od miasta, ze skwerami i parkami był angielski urbanista Ebenezer Howard. Ten historyczny obszar Katowic został ukończony w 1910 roku. Do dziś można podziwiać tam murowane domy kilkurodzinne przypominające swoim wyglądem górnośląskie chaty chłopskie. To naprawdę urokliwe miejsce – warto poświęcić więcej czasu na spacer, podczas którego odkryjesz wszystkie jego najciekawsze zaułki.
3 Muzeum Hutnictwa Walcownia Cynku w Katowicach – atrakcje poprzemysłowe
Muzeum Hutnictwa Walcownia Cynku jest obowiązkowym punktem na mapie miasta do odwiedzenia dla wszystkich miłośników industrializmu. Historyczna atrakcja Katowic mieści się w największej hali poprzemysłowej na całym Śląsku. Wewnątrz można podziwiać zabytkowe pojazdy, piece, walcarki, nożyce do blach i pozornie wciąż żywą historię związaną z tymi maszynami i sprzętem. Ekspozycje ukazują rozwój hutnictwa cynku oraz kolekcję zabytkowych (odrestaurowanych i wciąż sprawnych) motocykli Harley-Davidson i Indian z lat 1920-1986.
4 Spodek – symbol Katowic
Spodek to Hala Widowiskowo-Sportowa uznawana za perłę modernistycznej architektury Katowic. Funkcjonuje nie tylko jako symbol miasta, ale też centrum kultury i rozrywki, które przyciąga fanów muzyki i sportu. Warto sprawdzić, czy w trakcie twojego pobytu w Katowicach nie odbywa się tutaj jakieś ciekawe wydarzenie. Jeśli nie, polecamy wziąć udział w zwiedzaniu Spodka (możliwe po wcześniej rezerwacji). Mniej znanymi atrakcjami Katowic mieszczącymi się w tym kompleksie są: sala gimnastyczna dostępna do wynajęcia, lodowisko oraz kameralny basen z saunami i podgrzewanymi leżankami.
5 Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko
Legendia to jedno z największych wesołych miasteczek w Polsce, nie tylko okolicach Katowic. Atrakcje parku rozrywki przyciągają zarówno najmłodszych poszukiwaczy przygód, jak i żądnych wrażeń dorosłych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wśród przejażdżek i atrakcji znajdują się:
- liczne karuzele;
- dmuchańce dla dzieci;
- samochody i statki;
- rollercoaster Lech Coaster, który osiąga prędkość aż 95 km/h;
- koło Phoenix;
- Sky Flyer;
- największy diabelski młyn w Polsce – Legendia Flower.
6 Park Śląski na obrzeżach Katowic – atrakcje dla każdego
Udając się z Katowic w stronę Chorzowa napotkasz Park Śląski – jeden z większych tego typu obiektów w całej Europie, wypełniony po brzegi różnymi atrakcjami. Rozległa zielona przestrzeń w mieście nazywana jest płucami Górnego Śląska. Na powierzchni aż 620 hektarów znajdują się:
-
- Planetarium – zostało otwarte na początku grudnia 1955 roku, czyniąc je pierwszym tego typu obiektem w Polsce. Obiekt znajduje się na Górze Parkowej, która jest najwyżej położonym miejscem w parku. Planetarium to atrakcja Katowic, w której znajduje się 30-centymetrowy obiektyw pozwalający na uzyskanie 800-krotnego powiększenia, stacja sejsmiczna i stacja klimatologiczna;
- Ogród Japoński – powstał już w latach 60 XX wieku. Zainspirowany Krajem Kwitnącej Wiśni ogród jest futurystyczną wizją parków przyszłości. Można podziwiać znajdujący się tutaj wiśniowy sad i dwupoziomowe zbiorniki wodne z wodospadem i przeszklonym tarasem;
- kolejka linowa „Elka” – przewozi wszystkich chętnych ze Stadionu Śląskiego do wesołego miasteczka;
- Śląski Ogród Zoologiczny – stanowi jedną z głównych atrakcji Katowic i Parku Śląskiego. W ZOO znajduje się niemalże 3000 zwierząt, do których należą hipopotam, bizon, tygrys syberyjski, lemur czy pingwiny;
- Kąpielisko „Fala” – zostało wybudowane w 1966 roku i zyskało miano najlepszego odkrytego basenu województwa. Obiekt może pomieścić około 2 tys. osób. Znajdują się tu wodne place zabaw, gejzery, fontanny, zjeżdżalnie, tory do pływania, wieża skoków, plaża z leżakami i mały amfiteatr;
- Rosarium – to niezwykła kolekcja około 300 odmian róży, które rosną na 35 tysiącach krzewów. Najpiękniejszy okres kwitnienia przypada na przełom czerwca i lipca. W mniejszej intensywności kolory utrzymują się aż do jesieni;
- bogata oferta gastronomiczna – restauracje, kawiarnie, puby i grill bar.
7 Muzeum Śląskie w Katowicach
Muzeum Śląskie mieści się w dawnej kopalni Katowice. Atrakcja jest została odnowiona i zmodernizowana, aby odwiedzający mogli podziwiać zabytek techniki i w ciekawy sposób odkrywać historię regionu. Choć znajduje się w dawnym budynku kopalni, jest jednym z nowocześniejszych muzeów Polski. We wnętrzu znajdują się:
- Galeria sztuki polskiej z lat 1800-1945;
- Galeria sztuki polskiej po 1945 r.;
- Galeria śląskiej sztuki sakralnej;
- Galeria plastyki nieprofesjonalnej;
- wystawa „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”;
- wystawa Centrum Scenografii Polskiej „Laboratorium przestrzeni teatralnych. Przeszłość w teraźniejszości”;
- przestrzeń przeznaczona na wystawy czasowe;
- sale edukacyjne;
- biblioteka;
- kącik edukacyjny dla najmłodszych;
- wieża widokowa wykonana z dawnego szybu wyciągowego;
- oferta gastronomiczna.
Muzeum Śląskie jest zamknięte w poniedziałki. We wtorki wstęp jest bezpłatny. W pozostałe dni obowiązuje cennik dostępny na stronie internetowej ośrodka.
8 Bajka Pana Kleksa w Katowicach – atrakcja dla dzieci
Bajka Pana Kleksa to doskonała propozycja atrakcji Katowic dla rodzin z dziećmi. Powstała w 2019 roku w dawnej Fabryce Porcelany. Rodzice odbędą tu sentymentalną podróż do czytanej w dzieciństwie powieści Jana Brzechwy. Maluchy, które po raz pierwszy mają styczność z Akademią Pana Kleksa odkryją Ostatni Rezerwat Przyrody, Bajdocję, Krainę Szpaka Mateusza, Abecję i Planetę Fantazję. To ponad 1400 m2 interaktywnej przestrzeni – centrum nauki, kultury i zabawy ukierunkowane przede wszystkim do dzieci w wieku 5-12 lat.
9 Dolina Trzech Stawów
Na południowym-wschodzie Katowic znajduje się przepiękny, malowniczy teren zielony położony w środku miasta, znany jako Dolina Trzech Stawów. Na tych 65 hektarach znajdują się zbiorniki wodne i rozłożyste drzewa, ale też liczne ścieżki rowerowe, trasy do biegania, boiska do siatkówki, punkt wynajmu rowerów miejskich i trawiasta plaża z czynnym kąpieliskiem. Warto też wybrać się w nieco bardziej dzikie i mniej zagospodarowane pobliskie Lasy Murckowskie.
10 Śląskie Muzeum Wolności i Solidarności
Muzeum Wolności i Solidarności w Katowicach to atrakcja, która mieści się w Kopalni Węgla Kamiennego „Wujek”. Ekspozycja upamiętnia tragiczne wydarzenie pacyfikacji strajkujących górników z 16 grudnia 1981 roku, które odbyło się właśnie w tym budynku. Przedstawiona jest w nowoczesny sposób, z wykorzystaniem multimediów. Wystawa zajmuje 3 kondygnacje, które można zwiedzać samodzielnie lub z przewodnikiem. Co ciekawe, w niektóre dni zwiedzających oprowadzają świadkowie historii, która wydarzyła się tu w 1981 roku.
11 Ulica Mariacka
Mariacka to centrum towarzyskich spotkań wypełnione kuchnią z każdego zakątka świata, klimatycznymi pubami i różnorodnymi klubami muzycznymi. Deptak prowadzi od placu Szramka do kościoła p.w. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Choć w dzień nie wygląda zbyt spektakularnie, jest to zdecydowanie główna nocna atrakcja Katowic. Jeśli jesteś spragniony zabawy do białego rana, z pewnością znajdziesz tu lokal, który przypadnie ci do gustu. Warto zwrócić uwagę na wiszącego nad ulicą skrzypka na linie.
12 Rynek w Katowicach – atrakcje w centrum miasta
Rynek w Katowicach istniał od początków tego miasta, jednak niedawno przeszedł proces renowacji. Obecnie znajduje się na nim strefa relaksu z leżakami otoczonymi palmami oraz wypływająca spod betonowej płyty rzeka Rawa. Przy Placu Kwiatkowskiego szumi fontanna i sprzedawane są kolorowe bukiety kwiatów. Szczególnie polecamy odwiedzić to miejsce w okresie Bożego Narodzenia, gdy rozstawiane jest Świąteczne Miasteczko i lodowisko.
13 Teatr Śląski imienia Stanisława Wyspiańskiego
Wybudowany w 1907 roku Teatr Śląski to ważny punkt na kulturalnej mapie Katowic. Atrakcją jest sama bryła architektoniczna budynku łącząca w sobie style neoklasycystyczny i modernistyczny. To także największy teatr dramatyczny na całym Górnym Śląsku. Składają się na nią cztery sceny: Duża, Kameralna, w Malarni i w Galerii. Przedstawiane są na nich zarówno sztuki klasyczne, jak i wiele utworów współczesnych. Ciekawą opcją na kulturową rozrywkę i zagłębienie się w lokalną kulturę jest obejrzenie sztuki wystawianej w dialekcie śląskim.
14 Jumpcity Katowice – atrakcje dla aktywnych
Niezależnie, czy podróżujesz z dziećmi czy samemu, zdecydowanie warto odwiedzić Jumpcity Katowice. Atrakcja pozwala przynajmniej częściowo spełnić marzenia o szybowaniu w powietrzu. Znajdziesz tu olbrzymie baseny wypełnione gąbkami, niezliczone ilości trampolin, tzw. strefę gladiatorów, poducha do skoków, dmuchany park rozrywki, strefa wspinaczki, ścieżki akrobatyczne, obrotowy zbijak oraz specjalne stanowiska stworzone do ćwiczeń wsadów do kosza.
Tutejsi trenerzy służą swoją pomocą i wiedzą – możesz nauczyć się od nich wykonywania przeróżnych ciekawych sztuczek. Na zmęczonych zabawą czeka też strefa gastronomiczna oraz przestronne prysznice.
15 Galeria Szyb Wilson Katowice – atrakcja dla miłośników sztuki
Galeria Szyb Wilson mieści się w opisanej powyżej dzielnicy Nikiszowiec. Jest to największa w Polsce prywatna galeria sztuki. Znajduje się w dawnym szybie Wilson kopalni „Giesche”. Nazwa tego miejsca może wprowadzać w błąd – we wnętrzu nie znajdują się wyłącznie szklane eksponaty czy witraże, lecz bogata kolekcja rzeźb, obrazów i instalacji artystycznych. Zbiory gromadzą dzieła licznych artystów z całej Polski i świata.
16 Wieża spadochronowa
W Katowicach znajduje się jedyna w Polsce wieża spadochronowa. Jest to stalowa konstrukcja o wysokości 35 metrów. Powstała w 1937 roku i wówczas liczyła sobie 15 metrów więcej. Dawniej wykorzystywana była do szkoleń lotniczych pilotów i skoczków spadochronowych. Dzisiejsza wieża nie jest pozostałością po pierwotnym budynku, a nową wersją odbudowaną po wojnie. Niestety aktualnie jest zamknięta dla zwiedzających, lecz można podziwiać ją z pobliskiego parku Tadeusza Kościuszki.
17 Fabryka Porcelany
Fabryka Porcelany to kompleks budynków powstałych na przełomie XIX i XX wieku. To zrewitalizowane miejsce zostało zamienione w ciekawą atrakcję Katowic – przestrzeń kulturalno-rozrywkową. Polecamy udać się do znajdującej się tutaj słynnej Restauracji Prodiż, w której powstał najwyższy w Polsce piec do pizzy. Łączy się on z kominem fabrycznym o wysokości aż 49 metrów.
W kompleksie budynków znajdują się też siedziby różnych firm, galerie sztuki, salon z produkowaną tu niegdyś porcelaną Bogucice i Bajka Pana Kleksa. Na tej przestrzeni organizowane są liczne wydarzenia kulturalne, koncerty i spotkania. Co ciekawe, wciąż funkcjonuje tu niewielka fabryka, która produkuje kolekcjonerskie i okolicznościowe serie porcelany.
18 Murale w Katowicach – atrakcje miejskie
Podczas spacerów po Katowicach można podziwiać liczne przykłady sztuki ulicznej – a cały czas do miejskiej kolekcji dochodzą nowe dzieła. Obecnie można zobaczyć ponad setkę murali, rozsianych po różnych osiedlach. Ciekawszymi przykładami są m.in. wizerunek Jerzego Kukuczki w dzielnicy Bogucicy, portret Wojciecha Korfantego, „Kutz na kucu”, dzieło na budynku przy Śląskim Centrum Wolności i Solidarności, koty w Fabryce Porcelany oraz trójwymiarowy malunek odsłonięty w 2015 roku na skrzyżowaniu ulic Jerzego-Dudy Gracza, Granicznej, Warszawskiej i 1 Maja.
19 Liczne szlaki turystyczne po mieście i okolicach
Na terenie całych Katowic wytyczono mnóstwo różnych tras ułatwiających zwiedzanie. Jeśli chcesz zobaczyć miasto z naciskiem na konkretną perspektywę, wybierz któryś z poniższych szlaków tematycznych. Drogi przebiegają one obok wielu większych atrakcji Katowic, dzięki czemu oszczędzają ci czasu na planowanie swojej wycieczki. Do ciekawszych tras należą:
- Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego – w jego skład wchodzi aż 40 różnych obiektów, z czego wiele znajduje się poza Katowicami. Jeśli chcesz zobaczyć je wszystkie, najlepiej wybrać się w drogę samochodem;
- Katowicki Szlak Spacerowy – oznaczony niebieskimi znakami. Przebiega przez Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku, Wełnowiec, centrum Katowic, Muchowiec, Dolinkę Murckowską, do Hamerli;
- Szlak Historii Górnictwa Górnośląskiego – długi, żółty szlak ciągnący się przez kilka okolicznych miejscowości. Fragment katowicki zaczyna się w północnej części miasta w Wełnowcu;
- Szlak Bohaterów Wieży Spadochronowej – czerwone oznaczenia prowadzące przez Giszowiec, Dolinkę Murckowską, a następnie do zabytkowego centrum Mysłowic;
- Szlak Śląskiego Bluesa – multimedialna trasa, połączona z aplikacją na telefon, po wszystkich ważniejszych klubach muzycznych Śląska (i miejscach, w których dawniej się znajdowały), które pamiętają czasy świetności największych polskich gwiazd bluesa.
20 Escape room – pokoje zagadek w Katowicach
Pokoje zagadek ostatnimi czasy zyskują sobie coraz większą popularność. Jest to forma rozrywki, którą cenią sobie zarówno mieszkańcy, jak i turyści przyjeżdżający do miast. Escape roomy znajdują się praktycznie we wszystkich większych miastach Europy i świata. Nie mogło ich zabraknąć także w Katowicach. Atrakcja ta polega na jak najszybszym wydostaniu się z pokoju (lub labiryntu pokoi). W tym celu należy rozwiązać szereg łamigłówek. Zwykle potrzeba do tego przynajmniej dwóch osób, a najlepiej 4-6 osobowej grupy.
Dostępne są różne poziomy trudności, ceny i czasy przewidziane na pobyt w pokoju. Można także wybierać spośród wielu tematów: przygodowych, fantasy, horror, historycznych, kryminalnych itp. W Katowicach znajduje się aż 36 pokoi. Wybierz rodzaj, który cię interesuje, zbierz grupkę przyjaciół i udaj się na niezwykłą przygodę.
21 Muzeum Historii Komputerów i Informatyki
Prywatne muzeum, zlokalizowane niedaleko dworca PKP, gromadzi wiele ciekawych eksponatów podzielonych na 3 epoki czasowe: lata 60 i 70, lata 80 i lata 90 XX wieku. Ta niebagatelna atrakcja Katowic to jedyne miejsce w Polsce, w którym można na własne oczy zobaczyć ewolucję urządzeń, z których dziś każdy korzysta. Kolekcja zawiera wiele sprzętów zakupionych przez muzeum oraz darowizny. Jeśli masz w domu taki „zabytkowy” egzemplarz, możesz skontaktować się z organizatorami w celu możliwości jego przekazania do placówki.
22 Harcerskie Muzeum Etnograficzne
Zostało założone przez harcerzy z IV Szczepu Harcerskiego ZHP im. Obrońców Katowic w Katowicach Brynowie. Wystawa muzeum składa się z eksponatów zdobywanych przez harcerzy podczas zwiadów etnograficznych w trakcie obozów i biwaków. W większości są to różnego rodzaju przedmioty użytkowe z Górnego Śląska, Beskidu, Spiszu, Orawy i Kaszub. Głównym celem Harcerskiego Muzeum Etnograficznego jest ochrona i propagowanie polskiego folkloru oraz kształtowanie w odwiedzających poczucia patriotyzmu i estetyki. Swoje odwiedziny należy wcześniej uzgodnić z komendantem szczepu.
23 Galeria Sztuki Współczesnej BWA Katowice – atrakcja dla miłośników sztuki
BWA prezentuje głównie dzieła związane ze sztuką współczesną – lecz nie tylko polską. Funkcjonuje od 1949 roku. Od powstania galerii, wystawiali w niej swoje prace tacy artyści jak: Jerzy Nowosielski, Piotr Potworowski, Heinz Mack, Maria Jarema czy Kishin Shinoyama. W budynku organizowane są też różne warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych. Przed wizytą warto zapoznać się z aktualnym kalendarzem wydarzeń.
24 Art Nova 2
Art Nova 2 to kolejna galeria sztuki. Należy ona do Związku Polskich Artystów Plastyków i znajduje się naprzeciwko budynku starego dworca w Katowicach. Atrakcja przedstawia głównie malarstwo i grafikę lokalnych artystów z Górnego Śląska. Planowane jest rozbudowanie jej o wystawę sztuki użytkowej i tkanin artystycznych. Filia Art Nova 1 zajmuje się sprzedażą dzieł sztuki. Być może właśnie taką pamiątkę z Katowic warto wziąć ze sobą do domu?
25 Muzeum Historii Gitary w Katowicach – atrakcja dla pasjonatów muzyki
Muzeum Gitary znajduje się na ulicy Krzywej 4. Jego zwiedzanie możliwe jest wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym umówieniu. Bilet kosztuje 50 zł, ale w cenie zawarte jest także oprowadzanie przez przewodnika. Kolekcja obejmuje aż egzemplarzy 70 lutni z różnych zakątków świata. Na miejscu można poznać historię ewolucji gitary oraz opowieści pasjonatów-kolekcjonerów o perypetiach sprowadzania poszczególnych instrumentów do Katowic. Istnieje także możliwość samodzielnego zagrania na prawie każdym z nich!
26 Katowice – atrakcje okolic
Jeżeli jeszcze mało ci wrażeń, polecamy wybrać się w okolice Katowic. Atrakcje całego Górnego Śląska nie pozwolą nikomu na nudę. Aby na własne oczy zobaczyć je wszystkie, z pewnością będziesz potrzebować więcej niż jeden weekend. Jeśli planujesz dłuższą wycieczkę, polecamy udać się w nią samochodem (lub wypożyczyć pojazd na miejscu). W ten sposób łatwiej dotrzesz do wszystkich najciekawszych zakątków Śląska. Atrakcje w okolicy Katowic, które warto zwiedzić to m.in.:
- Kopalnia Guido w Zabrzu – to najgłębiej położona podziemna trasa w Polsce, na głębokości aż 320 metrów;
- Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu – największą atrakcją tego miejsca jest podziemny spływ łodzią;
- Funzeum w Gliwicach – Muzeum Światła i Koloru z niezliczonymi interaktywnymi eksponatami pobudzającymi wyobraźnię i kreatywność;
- House of air w Gliwicach – park trampolin i rozrywki o powierzchni aż 3000 metrów kwadratowych.
Jeśli jeszcze cię tutaj nie było, koniecznie warto wybrać się na Górny Śląsk i odwiedzić Katowice. Atrakcje tego miasta to nie tylko stare kopalnie, ale też niezliczone wydarzenia kulturalne, kompleksy miejskiej zieleni, galerie sztuki współczesnej i zabytki, które przeniosą cię do innego świata. Serce Śląska tętni życiem przez cały rok i ma wiele do zaoferowania zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych turystów. Przyjedź i samemu się o tym przekonaj!
Zaplanuj swoją podróż!
Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!
W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!
Tanie loty – bilety na samolot
Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!
Jeżeli nie wiesz jak dostać się z lotniska do centrum miasta skorzystaj z możliwości rezerwacji biletów autobusowych na transfer. Dzięki temu bez problemu dostaniesz się do swojej miejscowości docelowej.
Jeżeli na lotnisko w Polsce dojeżdżasz własnym samochodem, zarezerwuj również online parking przy lotnisku w atrakcyjnej cenie.
Zabezpiecz swoją podróż
Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.
Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe
GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!
Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety