Kołobrzeg to nadmorskie miasto, które tętni życiem przez cały rok – nie tylko w sezonie letnim. Piękne plaże i czyste morze to zdecydowanie nie jedyne, co do zaoferowania ma Kołobrzeg. Atrakcje tego miasta to także liczne ośrodki wellness i SPA, restauracje z lokalnym jedzeniem, ciekawe muzea i przeróżne opcje aktywnego wypoczynku. Czytaj dalej i sprawdź, co koniecznie musisz zobaczyć będąc w Kołobrzegu.
1 Kołobrzeg – atrakcje. Ratusz miejski
Kołobrzeg uzyskał prawa miejskie w 1255 roku. Ponad 100 lat później, w 1380 roku w jego centrum stanął gotycki ratusz. Nie jest to jednak ta sama budowla, którą można podziwiać dzisiaj – została zniszczona w 1807 roku przez wojska napoleońskie. Na starych fundamentach powstał nowy ratusz, ukończony w 1832 roku. Aktualnie ten budynek reprezentacyjny przypomina swoją formą i majestatem średniowieczny zamek obronny. Budowla została wzniesiona na planie litery C. Jest doskonałym przykładem ceglanego neogotyku.
Warto także zajrzeć do jego wnętrza, nie tylko podziwiać fasadę. W środku znajduje się Miejska Informacja Turystyczna, Galeria Sztuki Współczesnej, Rada Miasta i Urząd Stanu Cywilnego. Ciekawą atrakcją Kołobrzegu są makiety ratuszy miejskich typowych dla różnych minionych epok. Zwróć uwagę na znajdującą się przed wejściem granitową kulę – symbol planety Ziemi.
2 Muzeum Oręża Polskiego
Wystawa zajmuje niewielką przestrzeń, lecz zawiera bardzo bogate zbiory. Muzeum przedstawia historię militariów od czasów średniowiecza aż po współczesne wojsko Kołobrzegu. Atrakcją godną polecenia jest tutejsza kolekcja mundurów żołnierzy polskich z I i II wojny światowej uchodzi za największą w całym kraju. Na zewnątrz można przespacerować się wśród imponujących czołgów, samolotów i historycznych wozów bojowych.
Warto wcześniej sprawdzić aktualne godziny otwarcia Muzeum Dziejów Oręża Polskiego, gdyż różnią się one w zależności od pory roku. Poznasz tam też ceny wejść na interesujące cię atrakcje – korzystną ofertą są bilety łączone na kilka muzeów, bilety rodzinne i grupowe. Istnieje też opcja dopłaty za przewodnika, lekcję muzealną lub warsztaty. Mieszkańcom Kołobrzegu i całego powiatu przysługuje specjalna zniżka.
3 Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny
Znajduje się w centrum Starego Miasta i istnieje od XIV wieku. Podczas swojej burzliwej historii przechodziła wiele zniszczeń. Mimo to, zachowało się wiele ciekawych zabytków bazyliki, które dziś stanowią historyczne atrakcje Kołobrzegu. Spośród nich można wymienić:
- siedmioramienny świecznik z brązu z 1327 roku – mierzy aż 4 metry wysokości, waży 900 kilogramów, a rozpiętość jego ramion liczy 3,8 m. Jest to jeden z pięciu gotyckich kandelabrów na całym świecie;
- najstarsze w Polsce stalle z około 1340 roku;
- chrzcielnicę pochodzącą z 1355 roku;
- gotyckie krucyfiksy;
- trzy drewniane ołtarze (z XV i XVI wieku);
- zabytkową płaskorzeźbę „Ostatnia wieczerza”;
- epitafia;
- obrazy;
- wiszące świeczniki.
Za dodatkową opłatą można wjechać na taras widokowy na szczycie wieży kościelnej. Z góry rozpościera się przepiękna panorama na morze, starówkę i dalszą okolicę.
4 Wieża ciśnień i Browar Colberg Kołobrzeg – atrakcje dla dorosłych
Jeszcze przed wojną Kołobrzeg słynął z produkcji piwa. Piwowarska tradycja powoli powraca do miasta, pod nazwą Colberg – Kołobrzeska Fabryka Piwa. Browar mieści się w neogotyckiej wieży ciśnień wybudowanej z cegły w 1885 roku. Niegdyś płynęła stąd woda do okolicznych mieszkań. Dziś znajduje się tu klimatyczny browar, serwujący nie tylko piwo, lecz także coś na ząb. Podczas relaksu przy pysznym trunku i jedzeniu można podziwiać wywieszone we wnętrzu stare fotografie.
5 Budynek Poczty Głównej Kołobrzeg – atrakcja historyczna
Jego nietypowa fasada robi ogromne wrażenie na przechodniach. Jest to jedna z niewielu zabytkowych atrakcji Kołobrzegu, która przetrwała wojnę. Neogotycka, ceglana poczta została oddana do użytku w 1884 roku. Została starannie odrestaurowany – przechodząc obok można podziwiać jej unikalne ornamenty oraz kontrastującą z czerwienią cegły zieleń okien i zdobień architektonicznych. Na budynku znajduje się 10 krasnoludków. Legenda głosi, że odnalezienie ich wszystkich przynosi szczęście.
6 Źródło solankowe
Historia miasta Kołobrzegu sięga około VII wieku i wiąże się właśnie z warzeniem soli. Wiek znajdującej się tu solanki szacuje się aż na około 2 miliony lat. Warto wybrać się poza miasto, by na własne oczy zobaczyć tę pozostałość po praoceanie. Dawniej odparowywano z niej sól, którą wykorzystywano w kuchni i eksportowano poza Kołobrzeg. Obecnie jest wciąż ceniona, lecz raczej ze względu na swoje właściwości lecznicze. Działa korzystnie na bóle stawów, schorzenia reumatyczne, neurologiczne i problemy z układem oddechowym.
Słynną Solankę Kołobrzeską można zakupić w okolicznych sklepach. Warto jednak wybrać się na Wyspę Solną, aby zobaczyć tę kołobrzeską atrakcję na własne oczy i samemu nabrać wodę do butelki. Woda w tym jedynym ogólnodostępnym źródełku jest sześcioprocentowym roztworem soli, bogatym w cenne mikroelementy. Co ciekawe, mieszkańcy miasta chętnie używają ją do… kiszenia ogórków.
7 Kołobrzeg – atrakcje lokalne. Port rybacki i targ rybny
Kołobrzeg, jako miasto nadmorskie, ma świetny, stały dostęp do świeżych ryb. Posiada jeden z największych portów rybackich w całej Polsce. Warto udać się na targ przy ulicy Szyprów 1, by zobaczyć rzeźbę rybaka z żoną, a w godzinach porannych zakupić tegodniowy połów. Możesz też oczywiście zjeść je w którejś z okolicznych restauracji. Do lokalnych gatunków należą: śledzie, szproty, flądry, dorsze, łososie i belony.
8 Kołobrzeski Skansen Morski
Ciekawą atrakcją Kołobrzegu jest wyjątkowy rodzaj skansenu, który znajduje się przy porcie rybnym. Stanowi on jeden z kilku oddziałów wymienionego wyżej Muzeum Oręża Polskiego. Został otwarty w 2013 roku. Bilet upoważnia do wejścia na dwa stojące na lądzie okręty. Oprócz nich, znajdują się tu też:
- jacht pełnomorski;
- elementy z kontrtorpedowca ORP „Burza”;
- uzbrojenie okrętów Marynarki Wojennej;
- torpedy;
- miny;
- liczne zabytki techniki morskiej.
Jest to wyjątkowa możliwość zobaczenia na własne oczy warunków pełnienia służby i życia na morzu.
9 Pałac Braunschweigów i Muzeum Miasta Kołobrzeg – atrakcje architektoniczne
Budynek ten został wybudowany przez bogatego kupca Christiana F.H. Plüddemanna na początku XIX wieku. Miał stanowić wiano dla jego córki Almy – od czasu jej ślubu z Henrykiem Braunschweigiem, pałac znany jest właśnie od tego nazwiska kołobrzeskiej rodziny patrycjuszów. Budynek nie uległ żadnym większym zniszczeniom podczas wojny i w 1977 roku został przejęty przez Muzeum Oręża Polskiego.
Oddział Historii Miasta zawiera dwie wystawy stałe – „Zbiory metrologiczne” i „Dzieje Kołobrzegu”. Oprócz nich, można podziwiać tu także wystawy czasowe, bibliotekę, salę bankietową z XIX-wiecznym plafonem oraz bogaty wystrój hallów, charakterystyczny dla stylu empire.
10 Muzeum Zimnej Wojny Podborsko 3001
Aby odwiedzić to miejsce, należy udać się 50 kilometrów od Kołobrzegu. Atrakcja, którą odnajdziesz na miejscu jest zdecydowanie warta tej podróży. Jest to schron nr 17 – część tajnej bazy atomowej wojsk radzieckich. Został udostępniony do zwiedzania w 2016 roku i również należy do Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Obiekt zachował się w niemal nienaruszonym stanie i pełni obecnie funkcję wystawienniczą, edukacyjną i popularyzatorską. Przewodnicy opowiadają turystom o historii samej bazy oraz przebiegu zimnej wojny.
11 Kołobrzeg – atrakcje dla zakochanych. Romantyczny bindaż grabowy
To jedno z najbardziej romantycznych miejsc spacerowych wśród kołobrzeskich atrakcji. Bindaż grabowy to tunel roślinny, który tworzą posadzone po obu stronach alejki drzewa i pnącza. Ich korony przeplatają się ze sobą, tworząc w ten sposób naturalne sklepienie. Ten popularny do dziś pomnik przyrody został utworzony w XIX wieku. Jego obecny wygląd zawdzięczany jest regularnym renowacjom.
12 Latarnia morska
W niedalekiej odległości od ujścia rzeki Parsęty do morza znajduje się ważny symbol miasta – latarnia morska. Pochodzi z 1947 roku – została wybudowana od nowa po wojnie, na fundamentach dawnego fortu. Swój postarzały wygląd zawdzięcza cegłom z tej zburzonej budowli, z których została stworzona.
Kołobrzeska atrakcja (latarnia) ma 26 metrów wysokości i rzuca światło na 16 mil morskich. Można ją zwiedzić od środka. Wewnątrz funkcjonuje Muzeum Minerałów, Cafe Latarnia, Muzeum Modeli Statków. Z jej szczytu rozciąga się piękna panorama na port, miasto, morze, plażę i molo.
13 Rejs statkiem po Bałtyku
Możesz zauważyć, że przy samej latarni cumują statki. Jeśli znudziło ci się piesze zwiedzanie Kołobrzegu, atrakcje wodne to idealna odskocznia. Możesz udać się nimi na 40-minutowy rejs, by zobaczyć miasto z nieco innej perspektywy. Dostępne są m.in. okręt torpedowy, statek piracki lub wikingowy. Rejsy po Bałtyku odbywają się przez cały rok – co godzinę od 10:00 do zachodu słońca. Wyjątkowym przeżyciem jest wypłynięcie w morze w godzinach wieczornych, by móc oglądać z pokładu malowniczy zachód słońca. Bilety dostępne są w biurze Żeglugi Pasażerskiej Kołobrzeg, przy ul. Cichej 6C lub telefonicznie.
14 Pomnik Zaślubin Polski z Morzem
Historycznego dnia 18 marca 1945 roku w Kołobrzegu odbyła się symboliczna ceremonia Zaślubin Polski z Morzem. Wydarzenie to zostało upamiętnione pomnikiem stylizowanym na flagę, którą trzyma grupa żołnierzy. Jest to też hołd dla wojska walczącego o miasto. Monument został odsłonięty w 1963 roku. Jego autorem jest Wiktor Tołkin. Lokalna legenda głosi, że spełni się życzenie każdej osoby, która przejdzie przez prześwit pomnika ze wstrzymanym oddechem.
15 Plaża – popularna letnia atrakcja Kołobrzegu
To właśnie piękne wybrzeże rozsławiło Kołobrzeg na całą Polskę. Turyści z całego kraju przyjeżdżają w to miejsce, by wypocząć przy widoku czystego morza oraz by poczuć drobny piasek pod stopami. Kołobrzeska plaża to duża przestrzeń, która w najszerszym miejscu osiąga nawet 100 metrów. Oznacza to, że nawet w szczycie sezonu znajdziesz tu miejsce dla siebie. Znajduje się tu dobra infrastruktura, pozwalająca wypożyczyć leżaki, parasole lub kosze.
Plaża Centralna to najbardziej zatłoczony obszar. Jej popularność nie wzięła się znikąd – to piękne miejsce, dobrze dostosowane pod wypoczynek. Idealnym miejscem dla osób ceniących sobie ciszę i spokój jest z kolei Plaża Wschodnia. Natomiast na Plaży Zachodniej można oglądać przepiękne zachody słońca. Polecamy też odwiedzenie wybrzeża poza sezonem. Można wówczas podziwiać je w pełnej okazałości, bez tłumów ludzi. Zimą w powietrzu unosi się też największe stężenie zdrowotnego jodu.
16 Molo w Kołobrzegu – atrakcja turystyczna Plaży Centralnej
To aż 220 metrów długości i 9 metrów szerokości pomostu spacerowego w głąb morza. Molo kołobrzeskie unosi się 4,5 m nad poziomem morza. Wykonane jest z żelbetonu – to właśnie ta zastosowana technologia pozwoliła stworzyć najdłuższe molo w Polsce. Ta nadmorska atrakcja Kołobrzegu funkcjonuje od 1971 roku. Warto wiedzieć, że pomiędzy majem a wrześniem wstęp na nie jest płatny. Poza sezonem można spacerować po nim do woli, bez jakichkolwiek ograniczeń. Polecamy odwiedzić kawiarnię, która znajduje się na samym końcu molo.
17 Kołobrzeg – atrakcje, które rozsławiły miasto: Mewy Mariany
Spacerując wzdłuż kołobrzeskiego wybrzeża, możesz natknąć się na niewielkie rzeźby przedstawiające mewy w nietypowych dla tych ptaków, ludzkich pozach. Są odlane z brązu, a swoim rozmiarem wahają się pomiędzy 30 a 40 centymetrami. Pomysłodawcą na ich wykonanie był grafik Dariusz Jakubowski, a wykonawcą – rzeźbiarz Romuald Wiśniewski. Od 2019 roku powstało już kilka takich Mew Marianów:
- Marian pirat;
- rodzinka Marianów – Marlenka, Marian i Junior;
- Marian luzak siedzący na deskorolce;
- Marian z rowerem – nawiązuje do nietypowego kołobrzeskiego sportu, jakim jest jazda rowerem po desce na wodzie;
- Marian wolontariusz WOŚP, który został odsłonięty przez samego Jurka Owsiaka;
- Marian Kopernikański, wykonany z okazji 75 rocznicy utworzenia Liceum Ogólnokształcącego im. Kopernika;
- Marian kapitan;
- Marian ratownik.
18 Kołobrzeg – atrakcje nietypowe. Obrotowa Kawiarnia
Eleven Club znajduje się na jedenastym piętrze hotelu Arka Medical SPA. Jest to jedyna w swoim rodzaju obrotowa kawiarnia. W ciągu 45 minut wykonuje pełne okrążenie wokół własnej osi. Każdy odwiedzający może podziwiać przesuwającą się za oknami panoramę miasta i morza, delektując się smakiem pysznej kawy lub ciasta. To zdecydowanie idealne miejsce na relaks, dające wrażenie luksusu.
19 Liczne ośrodki SPA i Wellness
„Polska stolica SPA” – tak właśnie często nazywany jest Kołobrzeg. Atrakcje tego miasta obejmują bowiem liczne SPA i uzdrowiska. Niemalże na każdym kroku znajdziesz w tym mieście baseny, strefy SPA, jacuzzi oraz ośrodki oferujące zabiegi relaksacyjne i pielęgnacyjne lub zajęcia fitness. Otwarte są przez cały rok. Wśród szerokiego wyboru usług i różnych zakresów cenowych z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Oferta wellness Kołobrzegu pozwoli ci odzyskać poczucie harmonii i pełnego relaksu oraz zapomnieć o stresie i napięciu spowodowanymi codziennymi obowiązkami.
20 Ekopark Wschodni (Solne Bagno) – zielone atrakcje Kołobrzegu
To miejsce pozwala się całkowicie wyciszyć i zapomnieć o zgiełku portowego miasta. Ekopark Wschodni Kołobrzegu to aż 381 hektarów użytku ekologicznego. Powstał w 1996 roku w celu ochrony tutejszej flory i fauny. Solne Bagno to słonawe torfowisko, na którym mieszka aż 80 różnych gatunków ptaków. Ten wyjątkowy obszar jest z jednej strony otoczony morzem, a z drugiej torfowiskami i bagnami. Odwiedzając go, weź ze sobą coś do picia i jedzenia. Polecamy romantyczny piknik pod jedną z licznych uroczych altanek.
21 Ścieżki rowerowe
Jeżeli jesteś fanem rowerowych przejażdżek lub dłuższych dwukołowych wycieczek, warto zwiedzić w ten sposób Kołobrzeg. Atrakcje tego typu dostępne są nie tylko dla mieszkańców – przyjezdni turyści mogą wypożyczyć rower na miejscu. Wszystkie trasy do przejechania na terenie miasta to łącznie aż 40 kilometrów malowniczych ścieżek.
Możesz też udać się poza granice Kołobrzegu – do Dźwirzyna lub Ustronia Morskiego. Ta droga rowerowa uchodzi za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Liczy sobie niecałe 14 kilometrów, a na tej długości przeplatana jest punktami widokowymi, zejściami na plażę i wygodnymi miejscami do odpoczynku.
22 Ukryta Kraina – magiczny zakątek Kołobrzegu (atrakcje dla dzieci)
Ukryta Kraina to miejsce przeznaczone dla dzieci, które pozwala maluchom przenieść się do świata magii, w którym wszystko jest możliwe. Tu czary istnieją naprawdę, a zwierzęta mówią ludzkim głosem. W Ukrytej Krainie na najmłodszych czeka 400 m2 pełnych przygód. Dzieci mogą liczyć na:
- barwne, interaktywne postacie;
- żywe zwierzęta (m.in. króliki miniaturki, wodne smoki, gekony lamparcie, złote rybki i łaciate myszki);
- własną, czarodziejską różdżkę;
- przestrzeń do wspólnej zabawy dla całej rodziny i spełnienie marzeń o świecie pełnym tajemnic i czarów.
23 Oceanarium
Oceanarium w Kołobrzegu (atrakcja płatna) pozwala wejść do podwodnego świata stworzeń zamieszkujących morskie głębiny. Znajdują się tu m.in.: piranie, mureny, kolorowe gatunki egzotycznych ryb, nadymki, płaszczki i rekiny. Wejście indywidualne dla osoby dorosłej kosztuje 30 zł, natomiast dla dzieci pomiędzy 2 a 18 rokiem życia, emerytów i rencistów – 25 zł. Poniżej drugiego roku życia wstęp jest darmowy. W Oceanarium funkcjonuje też cennik grupowy – powyżej 50 osób bilet kosztuje 20 zł/os. Zwiedzanie możliwe jest codziennie w godzinach 9:30-16:30.
24 Miasto Myszy
Misją Miasta Myszy w Kołobrzegu (atrakcje skierowana raczej dla dzieci) jest odczarowanie tych małych, uroczych gryzoni w oczach zwiedzających. Przedstawia je jako inteligentne stworzenia i domowe pupile.
Wystawa zawiera ponad 500 żywych myszy – białych, łaciatych, brązowych, z kręconymi włosami, bezwłose, najmniejsze myszy świata, „mysie owieczki” i wiele innych gatunków. Jest to wyjątkowa, bajkowa kraina, pełna labiryntów i miniaturowych pomieszczeń stworzonych specjalnie dla gryzoni. Mysie mini zoo pozwala poznać życie i zwyczaje tych zwierząt, zamieszkujących zarówno przestrzenie miejskie, jak i wiejskie.
25 Baszta Lontowa – historyczne atrakcje Kołobrzegu
Zwana także basztą prochową, jest to jedna z dwóch średniowiecznych baszt miasta, przypominających o jego dawnych dziejach. Została wybudowana w XIV wieku i niegdyś wchodziła w skład gotyckich murów miejskich. Po 1945 roku jej wnętrze było wielokrotnie przebudowywane, choć zewnętrzna struktura pozostała w większości niezmieniona. Do tej pory mieściła dom noclegowy, kawiarnię, punkt informacji turystycznej i siedzibę PTTK. Druga baszta (Więzienna) jest znacznie mniej okazała – zachowały się jedynie jej przyziemia i jedna ściana pierwszej kondygnacji.
26 Muzeum Bursztynu
Bursztyn, czyli organiczna, kopalna żywica, nazywany jest często bałtyckim złotem. Najciekawszym eksponatem tego miejsca jest bez wątpienia największa bryła bursztynu, która waży aż 2,2 kg. W Muzeum Bursztynu można też oczywiście podziwiać przeróżne egzemplarze biżuteryjne. Znajduje się tu także warsztat szlifierski, w którym można na własne oczy zobaczyć proces obróbki tego szlachetnego surowca. W sklepie muzealnym dostępne są nie tylko wisiorki, kolczyki i bransoletki, ale też kosmetyki zawierające bursztyn.
27 Aquapark Milenium
W tej wodnej atrakcji Kołobrzegu znajdują się baseny, wanny z hydromasażem, sucha sauna oraz łaźnia parowa. Dla żądnych rozrywki polecamy dziką rzekę, bicz wodny, zewnętrzne zjeżdżalnie i gejzer powietrzny. Płytki brodzik to idealne miejsce dla bezpiecznej zabawy dla najmłodszych. Kryty basen Milenium to doskonała opcja na dni, w które pogoda nie pozwala na kąpiel w morzu. Otwarty jest przez cały rok i oferuje bilety na jedną, dwie, trzy lub cztery godziny.
28 Muzeum Figur Woskowych
Muzeum Figur Woskowych w Kołobrzegu to atrakcja, która przyciąga zarówno dzieci, jak i dorosłych. W jego wnętrzu można spotkać swoich idoli z filmów i bajek, a także znanych na całym świecie sportowców i polityków. Wśród sław, z którymi możesz zrobić sobie tu zdjęcie znajdują się: Barack Obama, Bruce Lee, Angelina Jolie, Marilyn Monroe, Harry Potter czy Robert Lewandowski, a nawet Myszka Miki. Muzeum jest czynne codziennie od 10:00 do 21:00 i stanowi świetną odskocznię od typowo plażowych zajęć.
29 Muzeum 6D Maszoperia Kołobrzeg – atrakcja nie tylko dla najmłodszych
Podczas zwiedzania Maszoperii zaangażowane są wszystkie zmysły – to jedyne takie miejsce w Europie. Muzeum 6D zwiedza się w okularach 3D, aby wzmocnić poczucie zanurzenia w innym świecie. Trójwymiarowe obrazy na ścianach przeplatają się ze zwykłymi przedmiotami w taki sposób, że ciężko odróżnić, co jest prawdziwe, a co nie.
Przechodząc wzdłuż morza poczujesz zapach bryzy, usłyszysz śpiew mew, a wiatr potarga ci włosy. W tym wyjątkowym miejscu historie i legendy rybaków ożywają przed twoimi oczami. Polecamy tę kołobrzeską atrakcję osobom w każdym wieku, a szczególnie rodzinom podróżującym z dziećmi.
30 Park Rozrywki Dziki Zachód
Jeśli myślisz, że widziałeś już wszystkie atrakcje Kołobrzegu – jesteś w błędzie. Zaledwie kilka kilometrów za miastem czeka na ciebie podróż do Dzikiego Zachodu. W parku rozrywki można wcielić się w prawdziwego, amerykańskiego kowboja. Korzystaj do woli spośród licznych dostępnych atrakcji kołobrzeskiego Dzikiego Zachodu:
- przejażdżki konne;
- mini ZOO z możliwością bezpośredniego kontaktu z przyjaznymi zwierzętami;
- Motopark z beczkowozem, crazy cartami i quadami;
- Lunapark – wesołe miasteczko z możliwością przejazdu rowerem po linie, przejażdżką drezyną i autodromem;
- realistyczne odwzorowanie miasteczka na Dzikim Zachodzie, łącznie z mieszkańcami w autentycznych strojach, strzelnicą, bykiem rodeo, westernową loterią i napadami na bank;
- wioska indiańska z labiryntem szoszonów, indiańskimi nartami, prawdziwymi tipi, strzelaniem z łuku i przejażdżkami na kucykach dla dzieci.
Bilet normalny kosztuje 65 zł i upoważnia do korzystania do woli ze wszystkich atrakcji, z wyjątkiem strzelnicy, automatów oraz oferty gastronomicznej i pamiątek – te są dodatkowo płatne. We wrześniu park jest otwarty krócej niż w sezonie letnim. Przez miesiące zimowe jest całkowicie zamknięty – pamiętaj o tym, zanim zarezerwujesz swoją wycieczkę.
W tym nadmorskim mieście nie można się nudzić – niezależnie od tego, czy świeci słońce, czy panuje niepogoda. Jeśli planujesz odwiedzić Kołobrzeg, atrakcje w tym miejscu z pewnością nie pozwolą ci się nudzić. Każdy znajdzie tu rozrywkę idealną dla siebie, niezależnie od wieku i preferencji sposobu spędzania wolnego czasu. Gdy znudzi ci się pływanie w polskim morzu, możesz udać się na wypoczynek do SPA lub uzdrowiska, zwiedzić pobliskie muzea lub udać się na wycieczkę rowerową po okolicy. Kołobrzeg to świetna destynacja dla par, grup przyjaciół, rodzin z dziećmi oraz seniorów.
Zaplanuj swoją podróż!
Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!
W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!
Tanie loty – bilety na samolot
Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!
Jeżeli nie wiesz jak dostać się z lotniska do centrum miasta skorzystaj z możliwości rezerwacji biletów autobusowych na transfer. Dzięki temu bez problemu dostaniesz się do swojej miejscowości docelowej.
Jeżeli na lotnisko w Polsce dojeżdżasz własnym samochodem, zarezerwuj również online parking przy lotnisku w atrakcyjnej cenie.
Zabezpiecz swoją podróż
Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.
Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe
GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!
Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety